Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Miért van kevés ember otthonáb...

Miért van kevés ember otthonában víztisztító készülék?

Figyelt kérdés
Mindenkinek fontos az egészsége. Miért nem tesznek érte? Miért pont erre sajnálják? A cigire meg különböző káros cuccokra rengeteget költenek.Miért van?

2013. jún. 4. 13:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl nem kell. Megfelel az a víz, amit kapok a csapon keresztül. Több, mint 60 éve iszom és még nem voltam beteg. Sem a víztől, sem mástól.
2013. jún. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
34%
Nem csak a víztisztító, hanem sok más dolog is hiányzik az emberek háztartásából. De elég csak az étkezésre gondolni. A legtöbben nem tudatosan táplálkoznak, gyorséttermekben (ami ráadásul drága is) esznek, instant ételeket "főznek", veszik a tesco-s és hasonló tejnek nem mondható valamit, a húst, ami nem is friss úgy szintén hipermarketekből, a félkész ételeket és még sorolhatnám... Hogy mért van ez? Talán mert buták, bedőlnek a reklámoknak, vagy mert minél olcsóbban akarnak hozzáférni a termékekhez. Persze arra nem gondolnak, hogy az egészségükkel fizetnek.
2013. jún. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Mihez használnám? Ásványvizet iszom, csapvizet nem, főzni ritkán szoktam. Fürdéshez és mosáshoz csak nem kéne..
2013. jún. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Nekem tökéletesen megfelel a csapvíz pl. főzésre. Inni meg palackos ásványvizet iszunk. Teljesen feleslegesnek tartom az ilyen készülékeket.
2013. jún. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
32%

Mert nem bizonyított, hogy megérné a pénzkiadás.


A kenyérről (sok keményítő, glutén) tejtermékekről, cukorról is köztudott hogy ártalmas, mégsem érdekli a többséget. Az emberek nagyobb része elhízott és a szövődményekkel küzd, szed rá gyógyszert. Ehhez képest a vízivás, tisztított víz... sokadrangú kérdés.

2013. jún. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 klopusz ***** válasza:

Nekem is kiválóan megfelel a csapvíz vagy a palackozott víz.

Mindemellett baromira nem hiszem el, hogy a fent említett kétféle víz olyan szörnyen rossz lenne, mint ahogy a víztisztítót forgalmazó cégek ügynökei állítják.

És még valami: többszázezer forintot kiadni ilyesmire enhény szólva is egyrészt luxus, másrészt felvágás - szerintem.

2013. jún. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Menyibe is kerül egy ilyen készülék??
2013. jún. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
54%
Aki csak a tisztított vizet issza, már írtak róla tanulmányt, hogy elég sok ásványi anyag hiánya lehet miatta.
2013. jún. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
48%
A profik szűrik a vizet, aztán célirányosan pótolnak ásványi anyagokat vissza. Nem?
2013. jún. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

a tisztított vízben valóban nincs ásványi anyag, a jól működő jó rendszerű víztisztító esetén, pld fordított ozmózisos, de így tud feloldódni a táplálékból felszívódó ásványi anyag. ami a csapvízben, ásványvízben van, az egyébként nem hasznosul, csak megterheli a szervezetet, és elfoglalja a helyet attól, ami hasznosulni tudna a táplálékból.


a palackozott vizet meg kell venni, hazacipelni, tárolni, kidobni a palackot, ráadásul szennyező, és amíg legyártják, boltba szállítják, az is rengeteg energia stb.


a mi víztisztítónk karbantartása elég drága, kb 3000 havonta, az elhasznált többlet vízzel együtt, 40000 volt 3 éve, az kb havi plusz ezer eddig, de azt már nem számolom. így napi 100 ft, ebből van akár 10 liter ásványvíz minőségű, vagyis jobb víz, cipelés nélkül. szóval nekünk megéri. babavizet nem vettem, ezt adtam a gyereknek.


márkát nem írok, mert reklám lenne.

2013. jún. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!