Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Miért vannak olyan emberek,...

Miért vannak olyan emberek, akik kategorikusan elutasítják a modern életet az egészségre hivatkozva?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogyhogy vannak olyanok, akik mellőzik a gyógyszereket, a vegyszereket, a gyárilag készült ételeket, a mikrohullámú sütőt, a műanyag edényeket, a mobiltelefont, és úgy általánosságban azt hangoztatják, hogy a természet mindenre ad megoldást, és hogy folyamatosan szennyez minket a modern technika és a modern életvitel?


Természetesen ezzel nem azt mondom, hogy a biotermékek és a környezettudatosság rossz, hanem azt, hogy szerintem sokan paranoiások a tudománnyal kapcsolatban, és alaptalanul túlóvatoskodják az életüket egy "egészségesebb", "teljesebb", "boldogabb" élet reményében. Az a benyomásom róluk, hogy akár kiköltöznének a nagy semmi közepére, és kizárnák a civilizációt maguk körül.


Tipikusan azokra gondolok, akik pl. a mikrohullámokat rákkeltő vésznek, az E betűvel jelölt anyagokat (minden kémiai tudást mellőzve) szintén rákkeltő posványnak tartják. Ugyanakkor érdekes módon gyakran holisztikus világnézetük van, hisznek felsőbb erőkben, karmában, angyalokban és szellemekben, a természet és az akarat amúgy megmagyarázhatatlan őserejében.


Miért ne lehetne egészségesen élni a modern tudomány és technika vívmányait használva, csupán az anyagi világ törvényszerűségeiben bízva élni?



2013. szept. 24. 23:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%

Mert szerinted minden amit el akarnak adni nekünk, az jó? A reklámok is mindig igazat mondanak? NEM. Csak a profit számít, és nem az emberek egészsége. Vagy szerinted a dohányipar is csak a javunkat akarja?


"...Úgy értem, hogyhogy vannak olyanok, akik mellőzik a gyógyszereket, a vegyszereket, a gyárilag készült ételeket, a mikrohullámú sütőt, a műanyag edényeket, a mobiltelefont...."

A példának felhozott dolgokról nem csak hisszük, hogy nem egészségesek, hanem bizonyított tény. És ha valaki jobban érzi magát attól, hogy nem visz be egy műanyagedénnyel lágyítószereket (bisphenol-a), ami pl. még a vérből és spermából is kimutatható, akkor miért ne tegye?

2013. szept. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%

Nem igazán értem a kérdést.


Persze hogy vannak akik mellőzik a gyógyszereket, miért kéne kidobni pénzt olyanra, ami adott esetben nem szükséges, viszont árt (lásd mellékhatások) ?

Minek kellenének nekem vegyszerek, főleg mondjuk a kajámba? Miért kellene nekem gyárilag készült, gyengébb minőségű étel? Mikrónak nézzük meg objektíven a káros hatásait.. igen, ha tehetem jólesik elkerülni. Ha nem kellene kaját hordanom, vagy lenne jobb alternatíva akkor nem kellene műanyag edény. Mobil nekem hasznos, valakinek lehet fölösleges, akkor meg minek?


A modern technika tényleg felfogható szennyezésnek, az életvitel pedig egyértelműen megbetegítő. Kell ez? Ja persze, ott vannak a gyógyszerek, ha megbetegedtünk, világos. Komolyan azt gondolja valaki, hogy elrugaszkodik a természettől, beteggé teszi magát, de mindezt nyugodtan mert majd gyógyszereket szed rá? És ez milyen életminőség?


Szerintem nem paranoiások a tudománnyal szemben. Amiket felsoroltál többségében nem nagy tudományos eredmények. Többségük fölösleges, és bárki hülye kitalálta volna profitszerzés céljából. A benyomásod a civilizáció kizárásáról igen jó. Nagyon sok embernek ez a vágya. Persze, hiszen a civilizációban csak a gondok vannak, amiket nem nagyon lehet megoldani, szép lassan gyengül az ember, alig van ideje önmagára. Rabszolgamód dolgozik az emberek zöme, hogy legyen valami olcsó szemét kajára pénze, kifizesse a lakását.. a civilizáció néhány előny mellett csak szabályokat és megkötéseket hozott, és rengeteg betegséget.


"Tipikusan azokra gondolok, akik pl. a mikrohullámokat rákkeltő vésznek, az E betűvel jelölt anyagokat (minden kémiai tudást mellőzve) szintén rákkeltő posványnak tartják."


Miből gondolod, hogy kémiai tudást mellőzve? Miből gondolod, hogy a mikrohullámú technológia ételeken nem jár hátrányokkal?


"Ugyanakkor érdekes módon gyakran holisztikus világnézetük van, hisznek felsőbb erőkben,"


Hát, egy keresztény országban, egy keresztény kontinensben ez már csak megesik néha. Nevezzük kultúrának, tessék ez is civilizáció.


Lehet egészségesen élni a modern tudomány vívmányaival. Csak nekem ne kelljen a modern füstöt szívnom és a modern mezőgazdaság legolcsóbb mocskait, búzát szóját ennem.


Az anyagi világ törvényszerűségeivel kapcsolatban hangzott el az első érdekes kérdés. Biztos vagy benne, hogy a világ addig terjed, amíg műveletlen szellemed most érzékelni véli? Ezt azért kellene vitatni, mert vannak dolgok amik megértéséhez idő kell és gyakorlás. Tehát jelenleg te nem is értheted.. bár nyilván nem is kellene hinni benne. Akkor gondolj arra, hogy bizonyos korban, bizonyos szinten elfogadott volt hogy a Föld lapos.. na most, ebből okulva talán megfigyelni kéne a nehezen érthető dolgokat, és ki tudja, a végén még te profitálsz belőlük. Holott megrögzött materialistaként indultál, ami nem egy túlzottan magas szint (nem mintha én nem ilyesmi lennék).

2013. szept. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Tegyük fel, hogy a felsorolt dolgok, a blti ételtől kezdve a mikróig ártalmasak. Akkor ezekszerint a világ nagy része szennyezi magát, és van egy kicsi, intelligens csoport, aki felismerte a mindenben ott rejlő vészt, és ők ennélfogva tovább fognak élni, mert egészségesebbek.


Akik vallják, hogy a tudomány és a technika eredményei nem az embert szolgálják, hanem a profitszerzést (cinizmus). Az a tudomány és technika, ami miatt sokkal tovább élünk, mint annak idején a sötét középkorban, ahol hittünk a boszorkányokban és a lidércekben.


Például az ebolát nem lehet cickafarkkal legyőzni, csak modern gyógyszerekkel. Ha a technika vívmányait a negatív hatásaik alapján mellőznénk, akkor az emberiség még mindig barlangokban élne és nyers húst enne. (Mint tudjuk, a sült hús lehet rákkeltő, mégis elkezdtünk húst sütni.)


Tény, hogy kizsákmányoljuk a Földet, és hogy a mai világ alapvetően a fogyasztásra épül, de ettől még nem lesz egészségtelen mindaz, aminek köze van a kőolajhoz vagy az elektromágneses hullámokhoz (radar, mikrohullámú sütő, mobiltelefon).


Ilyenkor szoktak feljönni azok a dolgok, hogy "de bebizonyították hogy ez és ez ártalmas", de kik és hol? Pontosak voltak a kísérletek? Mások is elvégezték? Vagy ha igazak ezek a kutatások, akkor bizony nagyon jól el vannak titkolva, ez meg összeesküvés-elméleteket vet fel, ami megint problémás, mert paranoiára utal.


Akik nagyon a bio-/természetközeli életmódot választják, azoknak szerintem nagyon kevés a hite az emberiség nagy részében, érdekes módon pesszimistábbak, mint azok, akik elhiszik, hogy az ÁNTSZ és az előírások értünk vannak, nem ellenünk. (Pl. itt sokkal szigorúbb az élelmiszeripar, mint mondjuk Kínában, de ők is fejlődnek. Mindez az emberéletek védelme miatt.)


Egyébként érdemes megjegyezni, hogy az embert a természet termelte ki, tehát a természet részei. Bizonyos értelemben az atomerőművek, a radarállomások, az olajfinomítók, és a szemétégetők ugyanúgy egy természeti lény természetes művei, ahogy a termeszeknél a termeszvár. Attól függetlenül, hogy ezzel kinek és minek ártunk. Igen, a kőolaj és így sokat szidott származékai is a természet részeinek tekinthetőek, ahogy a légyölő galóca és a kígyóméreg is (mindegyik "vegyi" anyagokat, molekulákat tartalmaz).

2013. szept. 25. 11:31
 4/17 anonim ***** válasza:

"Miért ne lehetne egészségesen élni a modern tudomány és technika vívmányait használva, csupán az anyagi világ törvényszerűségeiben bízva élni?"


-Mert mindez nem teszi ezt lehetővé. Kutakodj, olvasgass és össze fog állni a fejedben a kép azzal kapcsolatosan, amit most nem értesz.


-Vegyi anyag van benne, de mesterségesen előállított.


És nem kell fekete-fehéren gondolkozni ebben, élj és étkezz úgy, ahogy neked jól esik. Van példa mindkét oldalra, hogy úgy is lehet.

2013. szept. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
29%

"Az a tudomány és technika, ami miatt sokkal tovább élünk, mint annak idején a sötét középkorban"


Minek köszönhetően élünk tovább? Néhány védőoltás és maga a higiénia voltak azok a találmányok, amik ehhez kellettek, szemben tucatnyi egyébbel, ami már nem szolgálja a javunkat.


Az ebola példa arra, hogy bizonyos fertőzések legyőzéséhez igen szükség lehet a modern orvostudományra. De megnézhetnénk azt is, hány ebolás ember élne/halna, és mennyien élnek most a modern nyugati egészségügy börtönében fölösleges gyógyszerszedésre kényszerítve. Mi van hat több az áldozat, mint a megmentett ebolás..?


"Ha a technika vívmányait a negatív hatásaik alapján mellőznénk, akkor az emberiség még mindig barlangokban élne és nyers húst enne. (Mint tudjuk, a sült hús lehet rákkeltő, mégis elkezdtünk húst sütni.) "


Nem, nem tudjuk hogy a sült hús lehet rákkeltő, a sült hús könnyebben emészthető mint a nyers és kisebb mikrobiológiai fertőzés veszéllyel jár. Egyébként mi a baj a barlangokkal? Hiányzott a wifi és a villany? Nekem teljesen jó lenne egy barlang, ha ott boldogan élhetnék.. és békém lenne.


"Akik nagyon a bio-/természetközeli életmódot választják, azoknak szerintem nagyon kevés a hite az emberiség nagy részében, érdekes módon pesszimistábbak, mint azok,"


Igen, sikerült leírni például engem. Magamra is veszem, és így van, van ok pesszimizmusra. Be is lehet csukni persze a szemeket..


"Pl. itt sokkal szigorúbb az élelmiszeripar, mint mondjuk Kínában, de ők is fejlődnek."


Nézzük már meg ezt valójában.. itthon az élelmiszeripar cukros, tejes gabonás kajákat állít elő. Még a feldolgozott húsban is cukor vagy tejfehérje van. Innentől mi számít szigornak? Kínában évezredes táplálkozási hagyományok voltak.. amióta ezek kezdenek megszűnni, megváltozni ők is betegszenek meg.

2013. szept. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Egyébként a dohányzás köztudottan káros dolog, de amire van igény, azt mindig ki is fogják szolgálni. A dohányipar maga természetesen tudja, hogy rossz, de saját maga ellen ki szokott felszólalni?


Egyébként a dohányzás szokása természetközeli, természettisztelő népektől ered (amerikai őslakosok), de lehet, hogy csak azért, mert civilizáció híján nem voltak ismereteik a rákról. Nekünk vannak, ezért tiltják be egyre több helyen a dohányzást, aki meg így is dohányozni akar, az az ő döntése. (Megjegyzem, én életemben ki se próbáltam.)


Szóval igen, a dohányipar léte önmagában egyáltalán nem bizonyítja, hogy a modern társadalom/iparosított világ/tudomány/technika alapvetően az ember ellen lenne.

2013. szept. 25. 11:43
 7/17 A kérdező kommentje:

11:38-as:

Nem látom az összefüggést aközt, hogy valamit mesterségesen állítunk elő, és aközt, hogy ártalmas.

Rengeteg olyan természetben előfoduló vegyület van, ami egyenesen mérgező. Ugyanakkor attól még nem rákkeltő valami, hogy mi emberek találtuk ki és alkottuk meg először egy fehér laborban.


TaplalkozasHarcmuves:

Az egy dolog, hogy mit használ a magyar sütőipar, ettől még nem gonosz alakok, akik mérgezni akarnak minket. Nem a legoptimálisabb bolti átlagkenyeret enni, ahogy nem a legoptimálisabb a Belvárosban lakni a levegő miatt. Mégis rengetegen meg vannak elégedve ezekkel a verziókkal, és nem kötik össze ennyire az egészségük kérdésével, akkor se, ha nem fognak 100 évig, csak 75-ig élni. (Végülis a hosszabb élet is a cél a bio-hozzáállásban, nem?)


Az, hogy sokaknak megfelel a bolti kenyér, az nem a pékek hibája. Az, hogy vannak rákkeltő vegyületek, meg vannak valamennyire rizikós vegyi anyagok (amit a közhiedelemmel ellentétben pl. korlátoz az EU), az nem a tudósok, vagy a tudomány, vagy a modern társadalom hibája.


Egyébként mindennek van veszélye, az, hogy egy "szintetikus" anyag 100 ezer emberből egynél okozhat (nem okoz, hanem okozhat, feltételes mód) halált, az nem jelenti azt, hogy mindenképpen el kell kerülni azt az anyagot. Ilyen alapon napra se lehetne menni, mert valamennyi esélye mindig van, hogy bőrrákot kapjunk tőle. De az emberek mégis kimennek az utcára. És persze annak is van esélye, hogy lezuhan egy meteorit (vagy műhold, ha már ember teremtette dolgoktól tartunk).

2013. szept. 25. 12:12
 8/17 anonim ***** válasza:

Sokan elégedettek, de akkor meg nem értem miért sír a cukorbetegek szája, az elhízottak szája, mi ez a sok fogyókúrás kérdés a gyakorikérdéseken.


Én elfogadnám az érvet, hogy az emberek elégedettek (csak én és néhányak kivételével akik nem vagyunk) és hogy sem a gyógyszeripar, sem a gabonaipar, sem a tejipar, sem a dohányipar nem rossz, csak profitorientált.. azt is elfogadom, hogy embereket átverni, betegségbe és fogyasztásba hajszolni (mert az egészségügy is így működik, és ide vezetnek az említett iparok, az életmód) nem rossz dolog, de a kérdés azokról szólt akiknek ez nem tetszik. Nos, úgy látszik néhányan kimondottan fontosnak érzik, hogy ne hízzanak el, ne legyenek fájdalmaik amikre ne kelljen gyógyszereket beszedniük, úgymond fontos a jó egészségük. Én csak azt tudom, hogy őket megértem, és mosolygok azokon akiket látok szépen lassan lepusztulni. Hogy tőlem is vonják azt a TB pénzt amiből mások hóról-hóra megvásárolt gyógyszerét támogatják (merthogy én ugye nem szedek, de lehetőleg még orvoshoz sem megyek, ámbár panaszom sincs) még lenyelem.. de máris nekem kell tűrnöm azok miatt, akik a kényelmük végett mindent megesznek, minél kevesebb gondolkodással élnek aztán megbetegszenek, és közösen fenntartott egészségügyet vesznek igénybe.

2013. szept. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy a dohányipar rossz. Ezt ne tagadja senki, DE a dohányosok is tudják és nem érdekli őket.


Egyébként tudnál nekem konkrét példát írni, hogy melyik iparágak kifejezett célja 2átverni, betegségbe hajszolni" az embereket és hogy melyek azok a betegségek, amiket a nem megfelelő táplálkozás vagy a technika okoz? Ne a cukorbetegséget, az szervi probléma, szervi okokkal, nem azért, mert finomlisztet meg E-528-at eszünk.


Úgy látom az egész gyógyszeripart, élelmiszeripart, kőolajipart és a gyógyszeralapú orvoslást elítéled, úgy ahogy van. (Sokan a mentősöket is, pedig közúti balesetnél ők jönnek ki mentőhelikopterrel, nem a természetgyógyászok.)


Az elhízás a kalóriák függvénye, nem a szintetikusságé, teljesen bio dolgoktól is ugyanakkorára lehet hízni, legfeljebb többet kell belőlük enni, ez nem érv a bio mellett. Sőt, a nem hízlaló édesítőszerek szintetikusak (és még csak nem is rákkeltőek).


Én például nem látom benne a hátrányt, hogy a fejfájásomat (amit szerinted talán a kenyér és a párizsi fogyasztása okozott) egy szem szintetikusan előállított gyógyszerrel csillapítsam. Van benne egy darab vegyület, mondjuk ibuprofén. Emberek milliói használják ebben a másodpercben is. Nem hinném, hogy ez az ibuprofén nevű szintetikus vegyület, aminek éppenséggel fájdalomcsillapító hatása van, rossz vagy káros lenne csak azért, mert a gyógyszeripar fejlesztette ki mesterségesen. Cserébe nem kell valami ki tudja hol termő érdekes nevű növényből főzetet készítenem, aminek a hatóanyaga (a vegyület) biokémiailag talán épp ugyanolyan elven hat, mint a pirula.


(De mégegyszer leírom, a gyógynövények is lehetnek hatásosak, de a gyógyszerek sokszor hatásosabbak, akkor is, ha 100000 emberből 50 allergiás rájuk és 1 pedig belehal.)

2013. szept. 25. 13:07
 10/17 anonim ***** válasza:

Leírom, de akkor számítok rá, hogy egymás szakterületét, információit legalább alap szinten.. ismerjük el. Mert ha egymásra akarjuk kényszeríteni a világnézetünket, abból ritkán lesz értelmes vagy érdekes beszélgetés.. jó, én sem csinálom.


Konkrétan átverésnek értelmezem:

A fogyiipart (fogyasztó hatású termékeket, élelmiszereket és szolgáltatásokat árulnak, amikor ilyenek bizonyított hatással nem is léteznek jelenlegi ismereteink szerint)

Ez egy igen komoly ipar. Mögöttesen jót tesz neki az az életmód, ami elhízott embereket termel ki.


A gyógyszeriparnak minden jó, ami beteg embereket eredményez, hiszen ma a betegségek természetes velejárója a gyógyszerfogyasztás, ami pénz az iparnak. Holott más megoldások is léteznek akár betegségkezelésre, akár megelőzésre, olcsóbbak és adott esetben hatékonyabbak is lehetnek. A cukorbetegség egyértelműen kapcsolódik az életmódhoz, a szervi betegségeknek, anyagcserezavaroknak miért ne lenne létező és kiszámítható oka? Ha valaki nyomja magába a sok szénhidrátot, túl magas lesz az inzulinszintje, ez ugyan úgy természetes és jól érthető mint a test válasza, a sejt szintű inzulin érzékenység csökkenése.. ez már a cukorbetegség előszobája, inzulin rezisztenciának hívják. De fiatal korban, a tejfogyasztó gyerekek autoimmun jellegű hasnyálmirigy leállása (nem véletlenül írom, a tehéntejfogyasztó, tehát ahol nem isznak tejet ott ilyen nincs, vagy sokkal ritkább) is teljesen következetesen korreál a cukorbetegség egyik típusával.


Átverés hol van még? Erőszakipar: önvédelem és harcművészet oktatás. Szolgáltatásokat adnak, amiket kb. úgy reklámoznak mint a fogyiipar 1-1 rezgető gépet, fűt-fát megígérnek közben semmi eredményt nem mutatnak fel, csak a pénzt húzzák le. Ezekkel találkozom én a saját életemben a mozgásteremből adódóan, én ezekre vagyok figyelmes. A 'karate' nevű edzéseket látom, ahol gyerekek ugrálnak japán parasztruhában, de ütni nem tudnak, holott az edzés megnevezése mást sugall.


A világunk tele van jól hangzó átverésekkel.. teljesen legálisak, senkit sem zavarnak.


Az élelmiszeripart azért ítélem el, mert ez a szakmám, és szerintem mocsok amit csinálnak. Elhízott társadalomban ha csak egy ártatlan dolgot nézek: nem adok cukrozott kaját nekik, de a profit miatt mégis adják, meg ugye erre van igény. Nem gonoszak, csak sz.ar amit csinálnak, erről tudok nyilatkozni objektíven mert a szakmám.


Jöjjön a gyógyszeripar: nem akarom elvitatni az érdemeit. Nem vagyok szemellenzős, vagy elvakult.. de ma miért van fölösleges gyógyszerszedés? Miért nem a gyógyszermentes módszereket választják a gyógyszeres kezelések helyett? Nem egészében ítélem el, hanem az alkalmazásának a szélsőségességét. A nyugati orvoslást, ahol a legkönnyebb megoldást választják és úgy műtenek szét embereket, hogy közben lenne lehetőség alternatív gyógyulásra. Ez azért nem mindegy mondjuk egy nőnél, akinek ciszták vannak a petefészkében, egy életre elveszik tőle azt ami nővé teszi, gyógyszereken élhet hátralevő életében vagy műtét helyett kapna más gyógyulás lehetőséget. De fel sem ajánlják neki a másik utakat, mert nem is értenek hozzá. Ezzel szerintem viszonylag érthető, hogy nem tudok egyetérteni.


Az elhízás sosem volt a kalóriák függvénye. Jó minőségű táplálékon nem hízik el senki, sok szénhidráton, gluténen, tejen pedig igen, mert ilyen hormonális hatást illetve betegségeket váltanak ki. Tudom ezt nehéz elfogadni.. most egy kicsit kockáztassuk meg, hogy igazam van..


Hogy a szintetikus édesítőszerek mit csinálnak, erre gondolom azt minden tisztelettel, hogy egyikünk sem tudja igazán, mert még gyakorlott szakemberek között is vitatéma. Felőlem lehetnek ártalmatlanok az édesítőszerek, na bumm. Ha csak alkalmanként ennénk édeset, akkor a cukor sem ártana igazából.. ha mellette nem sok száz gramm keményítő lenne a táplálkozásunk alapja, hanem zöldségek és hús, alkalmanként pedig gyümölcs vagy némi cukor.. senki sem tudna megbetegedni ennyitől. Csak ma rengeteg szénhidrátevésre érkezik még a cukorevés, nem így van?


A fejfájáscsillapítás érdekes kérdés. Sok embernek ritkultak egyébként a fejfájásai csak attól kezdve, hogy gluténmentsen ettek. De azt mondom, ha 1-2 havonta fáj a fejem, akkor be tudok venni egy fájdalomcsillapítót anélkül hogy bajom lenne tőle, egyetértek. De például tegnap tompán éreztem fejfájást, és teszem azt lementem edzeni, nem kellett gyógyszer mert nem csináltam olyat amiben zavart volna egy enyhe fejfájás. Ha olyan edzésre mentem volna amikor számítok rá hogy többször is fejen üthetnek, lehet beveszek egy fájdalomcsillapítót, valóban hasznos lehet.


És igen, lehetnek hasznosak más gyógyszerek is. Adott esetben egy gyógyszer nem más mint egy növény hatóanyaga magas koncentrációban.. mindegy, hogy gyógynövény főzetet használok vagy betöményített kivonatot. Mindkettőt lehet gyógyszernek nevezni, a vegyület szintetikusan is előállítható lehet.. nem elvi problémáim vannak. Gyakorlatias problémáim vannak, mégpedig az hogy sokan szednek annyi gyógyszert, hogy már nem lehet elkülöníteni az alapbetegségeiket a mellékhatásoktól, és hogy Amerikában vezető halálozási okok közé került a nem megfelelő gyógyszerhasználat. Tehát a józan ész és ítélőképesség veszett el valahol. Ezt rá lehet fogni az emberekre, értelmetlen lenne ezért a gyógyszeripart hibáztatni.. ez esetben Te nem hibáztatod a gyógyszeripart, a hozzám hasonlók meg igen, hibásokat keresnek és akkor lesz egy arany középút, amivel mindenki kiegyezhet.. Ezért nem baj az eltérő szemléletmód, csak legyen mögötte gondolkodás és kritika, és akkor lesznek akik próbálják átlátni az összeesküvéseket, lesznek akik féken tartják az összeesküvéselméletesket, és több információ alapján lehet viszonylag jó meglátásokat találni. Ezért például ha mi másképp is látjuk és ítéljük meg a világot, adott esetben mindketten előremozdíthatjuk.. pusztán azzal hogy mindketten foglalkozunk vele, jó szándékkal és tudunk beszélni akár egymással is, normálisan.

2013. szept. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!