Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Vannak itt olyan emberek,...

Vannak itt olyan emberek, akiknek hobbijuk az egészség témakör, esetleg egészségügyi területen tanulnak, dolgoznak?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen találok olyan embereket, akiket érdekel az egészségük, sajnos sokan inkább a kocsmázást meg a TVzést választják hobbinak, így nem tudok senkivel sem ilyenekről beszélgetni.


Vagy van a másik véglet, akik elmennek a nagyonalternatív irányokba, és mindenre lelki meg transzcendális okokat aggatnak rá.


További negatívum, hogy az orvosoknak nincs idejük/akartuk arra, hogy foglalkozzanak mindenkivel, sőt, sokszor megfelelő ismeretük sincs, tehát őket sem lehet partnernek venni.



2013. dec. 10. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy "hobbijuk az egészség témakor"?

Szívesen olvassák ezt a témát itt gyakorin? Vagy máshol is utánanéznek dolgoknak?

Vagy pontosan mire gondolsz?


Egyébként engem spec. érdekel, gyakran olvasom itt ezt a témát. Egyébként pedig orvostank tanulok.

2013. dec. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy általában érdekli az egészség témája, egészséges életmódra törekszik, olvas is ebben, akár neten fórumokon vagy cikkeket, sportol, figyel a táplálkozására, ilyesmik.


Főképp azért érdekel, hogy egyrészt motiváljon amikor ilyen emberekkel beszélgetek, másrészt meg ha valamit szeretnék megtudni, akkor szeretem másokkal megosztani a véleményem, illetve mások véleményéből, tapasztalataiból leszűrni tanulságot.


És szerinted mi a legfontosabb témakör, vagy ami mostanában leginkább érdekel?


Most engem az érrendszeri betegségek érdekelnek, szerintem ez a legfontosabb témakör, mert vezető halálok a legtöbb országban, érdekel, hogy a koleszterinszintet hogyan lehet jótékonyan befolyásolni, hogy csökkentse ezeknek a kockázatát. Gyakorlatilag ha a keringési rendszer rendben van, akkor más betegségek kialakulására is kisebb az esély. Főképp a dietetikai összefüggések érdekelnek, egyelőre arra jutottam, hogy a legtöbb omega 3 zsírsav a lenmagolajban van, ami elvileg emeli a HDL szintet, viszont a makrélában is elég magas (de kb 6x kisebb arányban), és más hatásai vannak.

Mivel sportolok is, a halolaj(meg általában a tengeri élőlények fogyasztása) az ízületeknek is fontos táplélék, és bele kell számolnom azt is, hogy a testem kiemelten igénybevett, illetve már eleve sportolok és kerülöm a zsíros táplálkozást, tehát valószínűleg kisebb lesz az esélyem ilyen betegségekre.


Köszönöm a választ, örülnék ha ebben segítenél, valószínűleg nagyobb tudásod lesz benne.

2013. dec. 10. 19:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Engem is erdekel a tema, hisz az egeszseg a legfontosabb. Minden egyeb csak ezutan jon. Lehetsz gazdag, nepszeru, imadnak a korulotted levo emberek, de ha peldaul korosan cukorbeteg vagy, akkor a mindennapjaidat megkeseriti az allando odafigyeles, hogy mit ehetsz, meregetni a szintet, stb. Most nem a cukorbetegeket tamadom, barmi mas betegseget emlithetnek, ami odafigyelest igenyel.


Egy "sima" natha is mennyi mindentol meg tud fosztani, es hiaba tudod, hogy par nap es elmulik, lemaradsz dolgokrol, mert a betegseg visszatart hogy elmenj ide-oda, resztvegyel ebben-abban. Pedig ez olyan dolog, ami ellen tudsz tenni. Mert ha odafigyelsz, akkor nem leszel nathas, es nem fog a betegseg visszatartani, mert nem leszel beteg :)


En a "krill" olajrol olvastam, hogy allitolag jobb mint barmelyik. A lenmagolajtol pl. a parom fulfajast kap...

2013. dec. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyanítom, nemigen találsz emberkét, aki ilyesmiről szívesen beszélget veled. Mindenki sérthetetlen, akit még a golyó sem fog. Amikor meg beüt a mennykő, akkor csakis az őt érdeklő témakörről olvasgat.
2013. dec. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ez van, pedig a tudatosság és a megelőzés sokat jelent.
2013. dec. 21. 04:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!