Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hol lehet már végre venni...

Hol lehet már végre venni igazi, megbízható 100% bio gyümölcsöt?

Figyelt kérdés

Megőrülök, hogy nincs egy átkozott kerek egy hely ebben az országban, ahol lehetne venni xxx áron almát, amit nem fújtak le semmivel..


Egyik rokonunknál van almafa, soha nem permetezte mégis szépen terem rajta, íze is van, talán jobb mintha gyümölcsösben venném.


Nem érdekel mennyibe kerül, azt hiszem az erdőben növő vadalma a legtisztább, van is egy a közelben, de az meg kevés. ősszel csak 1 hétig tart ki.


2016. máj. 6. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:

A járműforgalomtól távoli tanyavilágban kellene érdeklődni ilyen gyümölcsök iránt, mert ők általában a helyi lakosságnak el is szokták adni a felesleget és nem szállítják fel a városba. De túl sokat nem találni ilyen gazdát. Illetve a várostól távolabbi falvakban. Sajnos nem reklámozzák magukat például interneten, mert az a kevés gyümölcsük hamar elkel a helyi lakosságnak is.

Mára gyakorlatilag eltűntek azok a parasztgazdaságok amik például nyugaton a mai napig megvannak. Én éltem át olyan időket amikor még voltak, illetve az államosított gyümölcsösöket a régi gazda tovább gondozta mint ha semmi sem történt volna csak némi adminisztratív dolog. A szülőfalum mellett volt egy Starking alma erdő, és a falu családjai minden évben több láda almát vettek, amin nem volt kipufogó korom, sem vegyszer, sem műtrágya. Hanem a gazda szerves trágyát és a kártevők természetes ellenségeit használta. Az olyan finom alma volt amilyet ma sosem tudtam venni, hiába van a csomagolásra írva hogy New-Zelandról érkezett. Manapság voltam azon a tarületen mert csemetét akartam találni. De csak áthatolhatatlan tüskés bozót volt a helyén.

De azért manapság ismét érdeklődnek az emberek a tanyasi élet iránt. Sokan ki is költöznek a zsúfolt városból és a mókuskerékből. Tehát van remény arra is hogy a bio gyümölcs termesztés is újra életre kelhet.

2016. máj. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hol laksz. De akárhol is, irány a piac. Amelyik termelőnek ha van felesleg, szerintem oda viszi. Ha valami bejön, kérdezz rá, hogy tudna-e neked megbeszélt áron időközönként szállítani. Kérdezősködj barátoknál, családban. Előbb-utóbb lesz valaki, akinek a nagymamája vagy annak a szomszédja ebből él.


Én nagyon szerencsés vagyok, mert a barátom nagymamája mindigis ebből élt, krumplija van, búzája és állatai, így nagyon finom húsból, krumpliból és gyönyörű, sárga tyúkszaros tojásból mindig van itthon :)

2016. máj. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
autó híján nehéz közlekedni, és szállítani egyszerre 40kg almát. Idővel kitalálom még, tudom, hogy vannak ilyen hagyományos termelők. Köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 7. 15:39
 4/4 anonim válasza:

Szia,Bio piacon tudsz venni a termelőtől igaz csak préselt lé formában vagy szárítva.Rendelésre hoznak gyümölcsöt is és növényt is.


11 kerület MOM művház udvara minden szombat délelőtt.

2017. júl. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!