Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Bio életmód

A kérdés

Honnan tudhatom meg, hogy egy C vitamin teljesen természetes alapú?

Láttam már pl. a Swanson cég C vitaminját, amire ez volt írva, de hát ki tudja?

2008. szept. 24. 20:44  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Mégis milyen lenne??

A c-vitamint valamilyen termett élelemből, pl paprika, csipkebogyó stb vonják ki..

Nincs mesterségesen előállított c-vitamin tabletta..esetleg ételek dúsítására használnak ilyesmit, denem hinném. Amikor én ezt tanultam, avitaminok még csak természetes eredetűek voltak...az előállításában, kivonásában lehet eltérés,de a hatóanyag azonos.

A válasz 15%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/18Időpont 2008. szept. 24. 21:01 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Pedig ha körülnézel a neten, látod, hogy szintetikus C vitaminok igen nagy számban vannak.

Ipari méretekben C vitamint előállítani könnyebb mesterségesen, mintha növényekből vonnád ki.

# 2/18Időpont 2008. szept. 24. 21:04 Privát üzenet

Lehet,csak a bioboltokban kapható készítményeknek elvileg pont az lenne a lényege, hogy természetes alapanyagokból készül, ezért drágább is lehet.

Készélelmiszerek adalékanyagaként: aszkorbinsav helyett :na-aszkorbát

C vitamin rágótabletta összetétele a következő: 220mg aszkorbinsav(ez maga a C vitamin) és 371,25mg nátrium-aszkorbát

Nátrium aszkorbát: E301

Nátrium aszkorbát: az aszkorbinsav (a mesterséges C-vitamin=E300) sója, de a természetes C-vitaminnal ellentétben a kísérleteknél hólyagrákot okozott. Az állatkísérletek a fiatal egyedeknél fejlődési rendellenességeket is jeleztek.

Tehát megveszel gyanútlanul egy c vitaminnak mondott rágótablettát és mivel dúsítják?: rákkeltő anyaggal.

Ezek alapján én már csak tiszta aszkorbinsavat veszek a gyógyszertárban és azt rakom a kihült teába mézzel és ezzel pótoljuk a C vitamin igényünket.

No erről van itt szó.

De tul képp a na-aszkorbát is aszkorbinsav, csak módosított...ezért nem vegytiszta.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/18Időpont 2008. szept. 24. 21:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ha jól értem, azt állítod, az aszkorbinsav az a mesterséges C vitamin "az aszkorbinsav (a mesterséges C-vitamin=E300) sója" és te azt veszel a gyógyszertárban?

Valamint úgy tudom, a természetes módon előállított C vitamin jóval tovább marad a szervezetben és nincsenek olyan mellékhatásai, mint a szintetikusnak.

# 4/18Időpont 2008. szept. 24. 21:29 Privát üzenet

Vegyél Dr. Chan féle C vitamin-t, 1200 mg, beveszed a szádba, és érzed, hogy ez teljesen eredeti, olyan mint a citrom. Herbáriákban lehet kapni.

Gyógyszertárban kapható 500 mg-os C-vitamint ne vegyél az csak aszkorbinsav.

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/18Időpont 2008. okt. 2. 19:11 Privát üzenet

valóban a dr chanes a jó, én is azt szoktam venni, 80 szem, 1200 mg, a legkedvezőbb ár, ráadásul lassan felszívódó és természetes, mert csipkebogyógyól készítik

már a rossmannba is lehet kapni, ill minden valamire való bio és gyógynövény boltba

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/18Időpont 2009. nov. 18. 21:26 Privát üzenet
és mennyibe kerül?

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/18Időpont 2010. júl. 27. 11:11 Privát üzenet
Amennyiben az adott C-vitamin dobozának hátulján L-aszkorbinsav-feliratot látunk,úgy teljesen természetes alapú C-vitaminnal van dolgunk.(A D-aszkorbinsavat mondják vesekő képzőnek.A kettő molekulaszerkezete más,így a test is másképpen tudja hasznosítani)Megjegyzem a vesekő képző hatás csak az arra hajlamosaknál megfigyelhető,ha nem fogyasztanak elegendő folyadékot.C-vitaminnal,vagy ANÉLKÜL.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/18Időpont 2010. dec. 1. 14:37 Privát üzenet

a természetes és a szintetikus aszkorbinsav között semmi különbség nincs, viszont a természetes és a mesterséges aszkorbinsavből előállított tabletták között lehet különbség az adalékanyagok miatt.

a legjobb és legolcsóbb megoldás ha veszel színtiszta aszkorbinsavat, 400 gram 3500 ft körül van,és ezt teszed gyümölcslébe, minden nap 2-3 grammot, és egész nap ezt kortyolgatod, így fog legjobban hasznosulni

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/18Időpont 2011. dec. 25. 22:36 Privát üzenet
Bakker,pont most néztem a teva rágós c-vitaminját,abba is ez a rákkeltő valami van. kukába vele!

# 10/18Időpont 2012. jún. 15. 20:07 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen természetes C-vitamin táplálékkiegészítők vannak?
Valaki ismer valami étrendkiegészítőt vagy valami hasonló cuccot, ami nem tömegnövelő meg nincs benne semmi ilyen káros anyag, szoval valami természetes vitamin szerűt ami elősegíti a hízást?
Bérescsepp mellé természetes úton C-vitamin?
Milyen természetes gyógyszer, tea, vitamin vagy egyéb hat az érszűkületre?
Van valamilyen természetes táplálékkiegészítő/vitamin/tea/akármi ami segít abban hogy könnyeben induljon a napom?
Olyan praktikát szeretnék, amivel meg lehet hozni a menstruációt. Valami természetes dologra gondolok, mert persze jövő héten megyek orvoshoz, ha addig nem jönne meg. Én E...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Bio életmód rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!