Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A cukorbevitel az növeli az...

A cukorbevitel az növeli az energiaszintet, igaz?

Figyelt kérdés

Fogyni eredményessen kalóriadeficitel lehetséges csak. Ez pedig annyit takar hogy több energiát használok (tornázok) el, mint amennyit beadagolok ( bezabálok ) magamba.


Viszont ha cukros ételeket eszem, akkor az növeli az energiaszintemet és igy nem fog hatásos lenni a kalóriadeficit program? Mivel több energiám lesz mint amennyit elfogyasztok igy nem fogja a szervezetem a raktárból (zsirpárnákból ) elkezdeni fogyasztani az energiát ( zsirt ) .. ?

Fehérje - SZénhidrát - Zsir ... ezek közül hova sorolható a cukor? (2.? )



2016. máj. 29. 01:21
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
A cukor tiszta szénhidrát, és semmi értékes tápanyag nincs benne. Ha fogyni akarsz és egészséges lenni, hagyd el a cukros ételeket, de legalábbis korlátozd a minimumra (nem édes ételekben is gyakran van cukor, pl. sós kekszek, péksütik).
2016. máj. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, felakartam pontozni a válaszod és véletlen az "elmegy"-re kattintottam :(


Ám csak erre voltam kiváncsi, hogy a cukor a szénhidrátokhoz sorolódik-e.


Egy embernek ha tornázik, naponta mennyi energiára van szüksége?

2016. máj. 29. 10:54
 3/5 anonim ***** válasza:
15%

Ez alapjaiban téves mese! A szervezet az olyan anyagokat csomagolja zsírszövetbe, amelyeket nem ismer fel, nem tudja hogy mit kezdjen vele. Mondják sokan, hogy "ÉN még az almától is hízok"

Persze az alma tele van olyan új anyagokkal, ami ez ember fejlődése során még nem volt. Tehát a szervezet minden létező táplálékból zsírszövetet csinál. A cukornak, meg a diétáknak semmi köze ehhez!

2016. máj. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző ezt nem tudom honnan veszed. Még életemben nem hallottam ilyen teóriáról. Meg mi az hogy nem ismer fel? Mire gondolsz itt tulajdonképpen? Maga a teória is értelmetlen. Minek tárolna a szervezet olyant, amiről nem tudja micsoda, tehát valószínúleg hasznosítani sem tudja? Inkább tárol olyasmit, amire később szüksége lehet.
2016. máj. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Növeli hát,de mit?
2016. jún. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!