Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A chia puding finom? Mivel...

A chia puding finom? Mivel szoktatok izesiteni? Hol lehet a chia magokat olcson beszerezni?

Figyelt kérdés

2016. jún. 10. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:

A chia mag sehol sem olcsó.

Inkább poénos és rengeteg drága chia-mag kell bele. Egyszer csináltam, de tudom, hogy van, akinek bejön. Kókusztejbe téve eleve van íze, erre jöhet gyümölcs, kakaó, fahéj, kinek mi tetszik, van egy csomó recept a neten, néhol rétegezik valami krémmel...

2016. jún. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Finom, nekem az állaga nem tetszett annyira. Kókusztejjel és kókuszreszelékkel, valamint egy kis steviával csináltam, ízesíteni meg kakaó, mandula, gyümik. Nem lehet olcsón sehol beszerezni, de pl a Müllerben szokott 2800-ra leárazva lenni, és ha nem minden nap megeszel belőle egy pohárral (ami egyébként sem egészséges...) akkor nagyon sokáig kitart.


Egy tipp, én sokkal jobban szeretem csak úgy müzlibe vagy joghurtba téve, ha nem várom meg, hogy megszívja magát. Vagy sütibe, stb. Nagyon sok mindenbe jó.

2016. jún. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Utána olvastam ennek a chiának. Az angol nyelvű irományok épp azt írják le, hogy 2015. -ig semmi nem bizonyítja hogy a cshiának volna valamiféle gyógyhatása, amit a magyar fordításokban már egyértelműen tényként állítanak be a chiát eladni akaró oldalak. Símán csak liszt helyett lehet használni, de ahogy látom, a legolcsóbb helyen ahol akciós, ott is háromszoros áron van.

Én feleslegesnek tartom ezeket a hazug reklámokat.

2016. jún. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A chia mag elég jó élelmi rost forrás, ezenkívül kalciumot, magnéziumot, mangánt és káliumot tartalmaz. Állítólag segít stabilizálni a vércukrot. Én vettem egy kis zacskóval (nem emlékszem az árára), és már elég régóta használom, így szerintem az ár-érték aránya elég jó, mivel egy nap csak 2-3 teáskanálnyit kell belőle enni. Úgy emlékszem, jó omega3 forrás, ezért nem érdemes forró ételbe tenni (süti, palacsinta). Én sima vízben szoktam beáztatni, kókusztejjel, aszalt gyümölcsökkel, mézzel ízesítem. Szoktam bele szezámmagot is keverni. Lehet kész müzlibe is tenni, vagy salátákra szórni.
2016. jún. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy magában semmi íze nincs.
2016. jún. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A chiát nem tudom, de az alpro csokis és étcsokis szójapudingja isteni, ha vegán pudingot keresel!
2016. jún. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hát, gondolom nem Gyulán laksz :D Én ott vettem az Egészségcentrumban, de elvileg ki is szállítják ha neten rendelsz. 250g volt ha jól emlékszem 700 forint. Dm-be láttam 2000 Forint fölött, az is Chia mag volt csak Bio... Gondoltam hogy ennyi pénzért nem veszem meg, aztán amikor láttam hogy a közelünkbe van ilyen olcsón, egyből mentem megvenni. Én szeretem a chia pudingot, bár ízesíteni azért kell. Édesítőnek eritritet szoktam használni. Beáztatom a chia magot pl mandulatejbe vagy kókusztejbe, ki melyiket szereti jobban, én Alpro italokkal szoktam csinálni. A tetejére pedig rakok valamilyen gyümölcsöt. Isteni, én nagyon szeretem :)
2016. aug. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!