Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Bio dezodorba aluminium oxid?

Bio dezodorba aluminium oxid?

Figyelt kérdés

Egy internetes oldalon találtam lerást egy bio deo-ra. A hozzávalók között volt a fehér agyag, a gyógyszertárban ezt adták: [link]


A siliciumdioxidról olvatam, hogy felszívja a nedvességet, de ez az aluminium oxid elbizonytalanított. Ez ugyanolyan káros, mint a sima aluminium, ami a közönséges deokban van?


2016. jún. 13. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem ugyanolyan káros. Csinálj magadnak inkább szódabikarbónás dezodort, van sok recept a neten és nagyon jó.
2016. jún. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nemár, ez sima agyag. Igen, annak is részben aluminiom oxid az alkotója, a természetben is. Kémiailag azonban jelentős különbség, hogy az aluminium oxidban sokkal kötöttebb az alu mint a hagyományos alu sókban. (Tekintve hogy azok ionos vegyületek) (Bár szerintem azokkal sincsen semmi baj:)
2016. jún. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"az aluminium oxidban sokkal kötöttebb az alu mint a hagyományos alu sókban"


Ez igaz ugyan, de a bőr pH értékén (pH=5,5) már ez is feloldódik és vízoldható alumínium ion képződik!

2016. aug. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!