Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Szeretnék egészségesen élni,...

Szeretnék egészségesen élni, de sajnos már minden élelmiszerbe vegyszerek vannak. A hús azért nem jó, mert az állatokat rossz táppal etetik, a zöldsegeket vegyszerezik stb stb. Akkor hogy lehet a mai világban egészségesen enni? Kétsegbe vagyok esve

Figyelt kérdés
2016. aug. 17. 01:06
 1/2 anonim ***** válasza:

A zöldségekben levő vegyszerekkel már meg kell birkóznia a szervezetemnek, ez van. Persze igyekszem jó helyről szerezni őket, ha tudom, de többnyire bizony megveszem a boltban. Ha ez a gyenge pont az étkezésedben, akkor szerintem nem kell aggódnod.

Bolti húst én sem vennék, feldolgozott ételeket sem szoktam. Főleg házi tojáson élek, zöldségeken, a kert gyümölcsein, a többit nem sorolom. Ennyit tudok tenni. Akár éhenhalok, akár beleőrülök, sokkal rosszabbat teszek a testemmel, mintha elégedetten hátradőlök, hogy viszonylag egészségesen élek így (persze figyelek a mennyiségre, a makrókra s a mikrotápanyagokra is. nem számolok mindent, de néha átnézem az étrendemet, beviszek-e kb. mindent kemény szálkásításkor is).


Mindig lesznek problémák. Ott a levegőminőség is, a stressz, sportoláskor is keletkeznek szabad gyökök... Valamilyen szinten le kell kezelnie a testnek. Meg is teszi.

2016. aug. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem kell ilyen ostobaságokkal foglalkozni. Semmiféle komoly probléma nincs a nyers élelmiszerekkel. A feldolgozottak közt már valóban lehet, ami annyira nem frankó, de azt a témát se érdemes túlspilázni.
2016. aug. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!