Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A FOGKÖVET mivel lehet "házila...

A FOGKÖVET mivel lehet "házilag" eltávolítani, leoldani? Gyógynövényekre, nem vegyszerekre gondolok.

Figyelt kérdés

#fogkő-eltávolítás #bio-életmód
2016. aug. 27. 08:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

A fogorvos egy kis fúró szerűséggel szedte le, amire talán egy ilyen csiszoló fejet rakott, közben jött a víz is.

Szóval ha a fogorvosnak ehhez egy olyan gép kell, szerinted a gyógynövény azt megoldja?

Inkább menj el a fogorvoshoz, ingyen megcsinálja, és nem fáj.

2016. aug. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Azt házilag nem fogod tudni leszedni. Nekem is fogorvos szedte le kb. 10 perc alatt megvan, lehet annyi se.
2016. aug. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A fogkő egyetlen oldószere a saját nyálad. De ha már a nyál összetétele annyira megváltozott hogy erre már nem képes, akkor doki mechanikusan eltávolítja.
2016. aug. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Házilag mechanikusan lehet különböző ilyen célú súrolószerekkel (szénpor, zeolitpor, stb), de vastag fogkövet így nem lehet eltüntetni, ez csak kismértékben csökkenti, és nem lehet nekiesni és minden nap csinálni se, mert akkor ott, ahol nincs fogkő, a fogzománcnak lesz annyi.
2016. aug. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
40%
Fogkő vagyis olyan por ami evésnél és ivásnál keletkezik a fogon és hogyha azt nem takarítjuk le akkor az megkeményedik és abból lesz a fogkő!Ha leakarod szedni házilag akkor nem gyógynövényt ajánlok hanem ha van otthon köröm tisztító aminek az eleje hegyes azzal le tudod kaparni én is kipróbáltam már és nyugi nem lett a fogamnak semmi baja mármint, hogy nem kopott el a fogzománcom és nem történt semmi baj!Én ezt ajánlom neked!!!
2016. aug. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#5 Az nagyon veszélyes! Ne ajánld neki, mert ha mégis történik valami, akkor gondolom nem Te fogod neki fizetni az új fogakat.
2016. aug. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Hmm fogyasztásra hipót vagy vízkőoldót ajánlok ;)
2016. aug. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én saját készítésű "fogkrémet" használok szódabikarbónával, úgy vettem észre, hogy eltűntek a fogköveim.
2016. aug. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 Én is ezt csináltam gyerek koromban, igazából nem a fogkövet távolítja el, hanem annak valamelyik köztes állapotát. A szódabikarbóna ugyanis oldja a még nem teljesen bezáródott vízkövet, ami kémiailag ugyanaz, mint a fogkő. Igazából mosószódával lenne az igazi :-)
2016. aug. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A szódabikarbónát jó ötletnek találom, ki fogom próbálni. Ez legalább nem ártalmas...
2016. aug. 31. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!