Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Akik vegetáriánus vagy vegán...

Akik vegetáriánus vagy vegán életmódra tértetek, mióta vagytok így és milyen pozitív (esetleg negatív) változások mentek rajtatok/az egészségetekben keresztül? Hány évesek vagytok és férfiak vagy nők?

Figyelt kérdés

2016. aug. 29. 14:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%

23 éves korom körül tértem át, azóta orvos nem sokszor látott. Jelenleg 36 vagyok. Az immunrendszer erősödik, a reflexek gyorsulnak, a gondolkodás és az érzékek is némileg tisztábbá, kifinomultabbá válnak. Sok ember arról számol be, hogy a kedélyélete is kiegyensúlyozotabbá válik, nyugodtabb lesz, kevésbé hajlamos a dühre, agresszióra.

Átálláskor oda kell figyelni, hogy az új étrend teljes legyen; ha nem az, a szervezet jelezni kezd, az ember őrült módon kívánja a húst, vagy nagyon agresszív lesz (felébred a vadászösztön). Ilyenkor nem szabad hallgatni a vega fanatikusokra, hogy ez csak az "elvonás", és majd elmúlik - valami ilyenkor hiányzik az étrendből.

Nem szigorú vegetariánus vagyok egyébként, vendégségben, itt-ott, megeszem a húst, de magamnak nem veszek soha.

2016. aug. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%
14 évesen lettem vegán, most 19 vagyok, lány. Energetikusabb vagyok, nem kell 2 naponta hashajtót szednem, hogy tudjak wc-re menni, erősebb, vastgabb lett a hajam, a menstruációm 5-6 napról 3-4 napra csökkent, olyankor sem görcsöl a hasam, nem fáj a fejem stb. Pozitív változás, hogy 3 év depresszió, és pár öngyilkossági kísérlet után újra szeretek élni. Nem okozok fájdalmat, szenvedést másoknak, jó érzés. :) Negatív változást nem tapasztaltam.
2016. aug. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Gratulálok mindkettőtöknek!

Emberek itt a két élő példa, tessék követni!

Amúgy amit leírtatok az mind igaz, ezeket én is tapasztaltam hála Istennek, hogy megjött az eszem nekem is :-)

2016. aug. 30. 11:47
 4/25 A kérdező kommentje:
Ne gúnyolódj! Miért bántod? Igazat írt. Én elhiszem neki.
2016. aug. 31. 22:22
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4-es!

Nekem a vegánság, mint életmód adott motivációt, erőt az élethez. Utáltam élni, mert csak a sok szart láttam, hogy miként bánnak egymással, és másokkal az emberek... Tudom, hogy én már nem vagyok ennek a kizsákmányolásnak, erőszaknak a része. Nehéz megfogalmazni, mit jelent nekem a vegánság, de megváltoztatta a világról alkotott képem, az biztos.

+13 éves korom óta jártam pszichológushoz, családi okok miatt

2016. szept. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Én vegán vagyok, kb. fél éve. Ez az egyik legjobb döntés, amit valaha hoztam.

Én előtte is ritkán ettem húst/tojást/, így az étrendembe annyira nem hozott nagy változást - attól eltekintve, hogy most jobban odafigyelek arra, hogy mit eszem, így sokkal változatosabb és élvezetesebb ételeket eszem. Nemrég csináltattam egy vérképet, minden rendben volt.


De az igazán jó dolog az az, hogy megtanított az empátiára, állatokkal és emberekkel szemben egyaránt. Nekem ez mindig is probléma volt, de a vegán életmód megmutatta, hogy lehetek önzetlen és törődő, és nem kell semmit sem cserébe elvárnom. És jó arra gondolni, hogy ezzel jót teszek sok állatnak, mert bár nem a kötelességem, az emberi intelligencia megengedi, hogy más fajokkal is törődjek és együtt érezzek. Azt is tudom, hogy a Föld számára is ez a legjobb döntés, és végül, az egészségem számára is.


Sokat olvastam a vegán életmód mind etikai, globális és egészségügyi hatásairól, és találtam valamit, amivel kapcsolatban tényleg elhivatott vagyok.

Tudom, hogy sok ember nem pártolja a vegánokat, de én is közéjük tartoztam egyszer: azt gondoltam, hogy szinte szerzetesi életet élhetnek, és hogy bizonyára megfosztják magukat minden jó ételtől. Ekkor még nem is gondoltam bele, hogy az én étrendem is már szinte teljesen vegán volt. Még azt is mondtam, hogy én soha nem lennék vegán, mert nem akarok ostoba korlátok közé szorítani az életemet. De most úgy érzem, hogy szabadabb vagyok, és csak jó dolgokat hozott ez az életembe.


20/L

2016. szept. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
10%
Én meg vegán voltam. 15kg fogytam. Rosszabb volt mint mikor kórházban voltam betegség miatt. Nem volt sem erőm, sem energiám. Edzeni nem tudtam, a munka is katasztrófa volt. Kipróbáltam és csak negatívot tudok róla mondani. Ennyit erről. Orvosokkal is beszéltem erről. Egyik sem ajánlja.
2016. szept. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%
Az állatokat ugyanúgy levágják hiába vagytok ez ellen. Ugyanúgy levágnak évente 1 millió pulykát és le is fognak. Nem lesz kevesebb inkább több, mert több helyre fogják szállítani szóval.. :)
2016. szept. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%

#8: "Én meg vegán voltam."


Érdekes, kedves 62%-os, tegnap még nem ezt mondtad.


"15kg fogytam. Rosszabb volt mint mikor kórházban voltam betegség miatt. Nem volt sem erőm, sem energiám. Edzeni nem tudtam, a munka is katasztrófa volt. Kipróbáltam és csak negatívot tudok róla mondani."


És ez hogyan befolyásolná a vegán étrendekről alkotott tudományos konszenzust? Nyilván a teljes orvosi és kutatói közösség hazudik, mert te beteg lettél (ha valóban vegán lettél volna). Nem egyszerűbb magyarázat az, hogy rossz vegán étrendet állítottál össze magadnak?


"Orvosokkal is beszéltem erről. Egyik sem ajánlja."


Ha egyik sem ajánlja, arra nyilván tudsz bizonyítékot mutatni.


"Az állatokat ugyanúgy levágják hiába vagytok ez ellen. Ugyanúgy levágnak évente 1 millió pulykát és le is fognak. Nem lesz kevesebb inkább több, mert több helyre fogják szállítani szóval.. :)"


Több, mint 375 millió vegetáriánus él jelenleg a világon. Ez több, mint az Amerikai Egyesült Államok teljes lakossága. Ez a kínálatot erősen befolyásolja. Azonban még ha nem is lenne így, a veganizmus konklúziója számára ez teljes mértékben irreleváns: Ha elfogadjuk a legalapvetőbb morális intuícióinkat, akkor ennek szükséges következménye az állatipar felszámolása. Hogy ezt milyen módon tesszük meg, az már teljesen más kérdés.

2016. szept. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Tegnap? Nem mondtam semmit neked. :)
2016. szept. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!