Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Növénnyel un vegán táplálkozás...

Növénnyel un vegán táplálkozással a vegyes táplálkozást 100%-ba ki lehet-e váltani abba az esetbe ha kö kemény fizikai munkát végez az ember?

Figyelt kérdés

Gondolok arra, hogy napi szinten 50 kg-os egységeket kell emelnem, teljes testsúlyú munkám van mellette, tehát oszlopra kell másznom, stb...

Elég durván így is lehúz az egész munka, este dupla adag marha pörkölt, meg ilyenek mennek le, nap közbe 8 zsömle valamilyen felvágottal pld sonka stb vagy parasztos kaják pld avas szalonna, kolbász stb...


2016. szept. 7. 20:38
1 2 3
 1/23 Molyember ***** válasza:
42%
Az ilyesmit pártolók szerint biztosan. Az ellenzők szerint belehalsz. Szerintem komoly tápszerek, étrend kiegészítők nélkül hamar összeesnél, nem tudnád csinálni. De a fő kérdés: mi a fenének lennél vegán?
2016. szept. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

fő kérdés az csak annyiba merült ki, hogy egy haverommal vitatkoztam, hogy egy komolyabb fizikai munkánál rendre felbuknék az ós tyák fa szába. Ekkor gondoltam, hátha valami fanatikus vegán tud mondani fa sza receptet. De megmondom, a tejjel meg a tojással mi a bajuk?

Vagy épp az 1bites élőlényekkel pld a hallal akár?

Szóval valami receptet várnék erre vagy valamilyen "tudományos" alátámasztást...

2016. szept. 7. 21:19
 3/23 anonim ***** válasza:
48%
17 éve vegyok vegán, versenyszerűen sportolok (crossfit, kerékpározás főként). Nem szedek semmilyen étrendkiegészítőt, vitamint, fehérjeport stb. Nincsenek hiánybetegségeim, a vérképem tökéletes. A teljesítményem nagyon jó, több energiám van, mint a zsíros, húsos étrendű embereknek, versenytársaknak. Ne feledd, hogy nem csak a zöldségek, gyümölcsök tartoznak a vegán étrendbe, ott vannak a hüvelyesek, gabonafélék, stb, amelyeknek kalóriatartalma 100grammonként sokszor magasabb, mint a húsok energiaértéke, tehát több energiával szolgálnak. A lényeg, hogy elég kalóriát egyen az ember, akkor lesz energiája. A növényi alapú ételeket a szervezet gyorsabban hasznosítja, így hamarabb jutsz energiához evés után. 185cm, 62kg vagyok, és napi szinten 80-90kg-t emelek (deadlift stb), ha ez számít. Van jó pár vegán élsportoló, testépítő, nézd meg, ők miket esznek.
2016. szept. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Molyember ***** válasza:
56%
Látod? Ezt mondtam. :)
2016. szept. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Jó, ún növényi eredetű dolgok.

Viszont akkor receptet tudsz mondani?

Másik, meg mi a baj a tojással, tejjel?

Azért megnézném, hogy hogy bírnád 8 órán keresztül a "kiképzést" ez nem egy órás program.

172/85 kg vagyok amúgy és full szálkás.

2016. szept. 8. 20:12
 6/23 A kérdező kommentje:

Másik meg nekem azért elég karcsúnak tűnik ez a 185/62 kg, nőnél még aranyos, de férfinál...

Mióta vagy vegán.

Tojással, tejjel mi a baj?

2016. szept. 8. 20:19
 7/23 Salx Narval ***** válasza:
63%
Szerintem nem jó ötlet teljesen növényi tápanyagokon élni, viszont amit te csinálsz az sem jó. Vitaminokra mindenkinek szüksége van, neked is több zöldséget és gyümölcsöt kellene enned. A pörkölt mellé pl egy nagy tál joghurtos vegyes zöldsalátát.:D Egy két szendvics kihagyását pótolhatnád almával, vagy más gyümölccsel, esetleg gazdagabb szendvicseket is készíthetsz nem kell feltétlen szalámisat enni. Én úgy gondolom a vegyes táplálkozás a legjobb de kicsit a zöldségek és gyümölcsök, gombák felé billenő arányban. Azt tanácsolnám, hogy fokozatosan csökkentsd a húst és a tésztaféléket és kicsit növeld a zöldség, gyümölcs és gombabevitelt. Másfajta húsok fogyasztása is ajánlott pl halak, rákok, szárnyasok, nyúl, stb, nem kell midig sertést és marhát enni. Kell a tejtermék és a tojás is.
2016. szept. 9. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Eszek zöldséget is, marha pörkölt egy példa volt, van amikor krumplival eszem vagy rizzsel is akár, zöldség, joghurt gyümölcs is megy, persze nem a szendvics rovására. Szendvicsbe viszont vaj megy, margarint utálom. Halat/rákot is eszek. Szóval azért nem egyirányú "ragadozó" a táplálkozásom :) pl tegnap este éhes voltam még északa, akkor ink müzlit ettem tejel. Sört vagy bort 3 v 2 decit majdnem minden nap iszok szóval :) Meg azért érzem én nagyon, hogy mire van szüksége a szervezetemnek.
2016. szept. 9. 16:55
 9/23 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, az étrended eleve rossz. Teletömöd magad szarral, ami nem laktat (pl. fehér, vizes zsemle ócska felvágottal), és büszkén kijelented, hogy neked ilyen sokat kell enned. Igen, mivel nem jól étkezel.


A jó étrend ismertetőjegye, hogy nem kell napi 8 kilót megzabálnod valamiből ahhoz, hogy jóllakj, fittnek érezd magad és bevidd az összes szükséges tápanyagot, vitamint, ásványi anyagot.


Nálad a főbb problémák:

- a vitaminok teljesen hiányoznak

- a legtöbb ásványi anyag is

- a szénhidrátok a rossz minőségű fehér kenyérre,tésztára korlátozódnak

- rengeteg fehérjét és zsírt viszel be, ami a későbbi elhízás, szív-és érrendszeri betegségek, rák elsődleges okozója.

- rostokban szegény az étrended, ami tovább rontja a szénhidrátok és más tápanyagok felszívódását, ráadásul szoruláshoz, emésztési gondokhoz vezet.


A helyes étrend kemény fizikai munka mellett:

1. A legfontosabbak a JÓ MINŐSÉGŰ SZÉNHIDRÁTOK. Az izomerőt a szénhidrátokból nyered, nem a fehérjékből. A szénhidrát adja az energiát, amivel a tested működik. A te rossz szénhidrátjaid rövidtávon felpumpálnak, hosszútávon lehúznak (éppen ezért is eszel ennyit, mert hosszútávon nem kielégítő a bevitt tápanyag a szervezeted számára).

Jó szénhidrátforrások a teljes kiőrlésű kenyerek, tészták, barna rizs, zab, keményítős zöldségek, olajos magvak, sok gyümölcs, zöldség, és az alacsony zsírtaralmú tejtermékek


2. Az arányokra fontos odafigyelni. A napi kalóriabeviteled 55-65%-a legyen jó minőségű szénhidrát, 15-20%-a fehérje, a maradék pedig zsír. Nálad jelenleg ez teljesen fordított, kb. 70% fehérje, 20% zsír meg 10% szénhidrát,ami szinte teljesen alkalmatlan az emberi létezésre (és huszadszorra is: azért zabálsz annyit, mert nagyon rossz az étrend a testednek).

Fehérjéből kb. testsúlykilogrammonként 1,4g-ra van szükséged, ha fizikai munkát végzel. Magyarán amennyiben mondjuk 90 kilós vagy, 126g-ra.


3. a vitaminok különösen fontosak számodra ha kemény munkát végzel nehéz körülmények között, tehát napi 2-3 adag gyümölcsöt muszáj lenne enned.


4. a rossz minőségű telített, többszörösen telített, koleszterinszintet tönkrevágó állati zsírok helyett vagy a jó állati zsírokra kell átállni (liba, kacsa pl.) vagy pedig a hidegen sajtolt növényi olajokra (olíva, szőlőmag, repce, tökmagolaj, stb.)


Ha érdekel egy vegán atléta (rendszeres, megerőltető fizikai aktivitás- anélkül hogy fogynál vagy híznál) étrendje, az neked talán ideális lenne:

[link]


Természetesen lehet teljesen növényi táplálékból fedezni a tápanyagbevitelt fizikai munka mellett; elsősorban sok hüvelyes, olajos mag, fehérjében gazdagabb zöldségek, növényi tejtermékek, magtejek, szójatej/sajt/túró, teljes kiőrlésű gabonák szükségesek hozzá.

2016. szept. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
67%

megoldható ez vegán étrenden, de ezt már kifejtették.


A vegánoknak elvi gondja van a tojással, tejtermékekkel amúgy, szerintük az ember képes az állatok kihasználása nélkül is teljes, egészséges életet élni. Ez egy filozófia, életszemlélet, nem pusztán táplálkozasi dolog.

2016. szept. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!