Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Tönkölj búza ízére van valami...

Delavega kérdése:

Tönkölj búza ízére van valami megoldás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! elkeztem foglalkozni a tönkölj búzával, annak ivásával préselésével és evésével. Egy hatalmas bajom van vele, hogy az íze valami iszonyatosan rossz. Tudom nem az ízéért szeretjük, hanem a vitaminjai miatt. Én is ezt tenném, de egyszerűen ki nem álhatom az ízét :(. Most van 1 kg búzám, 5 tálca frissen nőt búzám. Dobjam ki mert nem tudom az íze miatt megenni? Kérdésem az volna, hogy mivel tehetném ezt ehetőbbé? mivel keverjem meg a levet hogy ihatóbb legyen, mert ez valami borzasztó. A válaszotokat előre is köszönö. Marci

2016. nov. 6. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Én csak kenyérben és piskótában ettem, teljes kiőrlésű tönköly és nagyon finom, kár, hogy alapból kerülöm a glutént...

Sima búzafüvet próbáltam, nekem az se jött be.

Rossz ízű dolgokban van tapasztalatom. Szinte semmi nem segít rajtuk, ha az én ízlelőbimbóimat kérdezed. Valami brutálisan ízes dologgal lehet esetleg elnyomni. De lénél erre nincs ötletem. Amikor teljesen rendben levő zöld leveleket kevertem finom, ízes, mézédes gyümölccsel (zöldturmix), nem finom dolgot kaptam, hanem zöld ízűt, kárba ment a sok drága gyümölcs íze. Úgyhogy szkeptikus vagyok, de ha a tönkölylé szolidabb, akkor azért próbálkozni lehet gyümölcslével vagy akár simán citrommal, a rossz teákat is azzal igyekszem picit felhozni. Jó persze sosem lesz.


Annyi finom étel van, amiből beviszem, amit kell, rossz dolgokat nem fogyasztok. De hasznos ételeket kidobni én sem szeretek. Ha le tudod gyűrni, akkor tekintsd hasznos, nem finom valaminek, ha nem, akkor nincs mit tenni, azt hiszem.


Bocs, hogy így hozzáértés nélkül belekotyogtam...

2016. nov. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! Semmi gond! Pont ilyen megoldásokra vagyok kíváncsi, én a vitaminjaira lettem volna kíváncsi és a hatásaira, sok jót olvastam róla, de az íze, öregem, az valami kegyetlen.

talán megpróbálom kapszulában. Az nem annyira undorító.

volt annak idején egy problémám, agyalapi mirigy duzzanatom volt, arra gyógyszert szedtem pár éve, rendbe jött, elmult a gyulladás, most a 4 éve abba hagyhadtam a gyógyszer szedését. Mivel a prolaktin szintem a normál értéken belül van. A gyógyszer sok bosszúságot okozott az életemben "bromoctiplin". most napi szinten c vitamint iszok, de kéne még valami ami még meg maradt esetleges rákos sejteket is kiöli a szervezetből, nem vagyok rákos, hálisten, de már nem is szeretnék az lenni. Szerinted milyen multivitamin volna az igazi? Kellene szellemi frisseség megörzésére, és az erő megtartására valami. Nekem is dolgozni kel 31 évesen, nem kapok támogatást.

folyamatosan keresgélek az interneten keresztül már több éve, de nem sok mindent találtam eddig. Persze vannak a szintetikus gyógyszerek, mármint multivitamin formájában, de azt nyugodtan lehet szedni szeinted? :D üdv marci.

2016. nov. 6. 16:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha valaminek nem érzel jó ízét, akkor arra a szervezetnek nincsen szüksége. Az evolúció azért akotott az ember szájába izlelőbimbókat, hogy amitül undorodik azt ne egye meg.

A kapsulákba csomagolt cuccok viszont felettébb szákbamacska az emésztés számára.

Én azt ajánlom, hogy facsarj levet gyümölcsökből a tápanyagok pótlására. A füvet kidobnám úgy ahogy van, a drága préssel együtt.

A szervezetnek a folyadékban oldódott oxigénre van szüksége az emésztéshez, nem pedig a fennhangon hirdetett vitaminokra. Ha megfelelő mennyíségű oxigént tartalmaz az étel, akkor az helyesen emésztődik, és nem kell külön vitaminnal doppingolni. Csak sajnos az üzletekben vásárolt élelmiszerek már agyon vannak tartósítva, tehát kivonják belőlük az oxigént, amit a rohanó életvitelünk miatt a nyállal sem juttatunk vissza, mert nincs időnk megrágni a kaját rendesen.

2016. nov. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Megtaláltam a zseniális megoldást! Figyeljetek csak,erős c vitaminos vízzel kel keverni, és csak a c vitamin ízért érzed, a szádban, azt a zöld ízt elnyomja teljesen. mMost próbáltam ki, és bevált, nem éreztem semmi kellemetlen ízt, mondjuk kérdés, hogy feloldott állapotban c vitaminnal keverve is hatásos e, ami maradt fél kiló búzám, azt már ki csíráztatom, engem csak a vitaminyai érdekelnek, szeretnék minől több vitamint szedni, hogy meg maradjak ezen a szinten ahol. Üdv Marci
2016. nov. 7. 10:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a fűlé vitamintartalmát elcseszed mesterségesen előállított c vitaminnal, akkor kérdem én, van értelme ennek az egésznek?
2016. nov. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazad van, ilyen értelemben akkor nincs értelme. Ezt nem tudtam. Akkor ez a téma ugrott egyenlőre.
2016. nov. 7. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!