Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Milyen egészséges zsírok vannak?

Milyen egészséges zsírok vannak?

Figyelt kérdés
Át kell térnem az egészségesebb étkezésre több okból is, de fogyni nem szeretnék, így érdekelne milyen egészséges zsírok vannak.

2016. dec. 28. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Kókuszolaj, de kb zsír állagú.
2017. jan. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát ha konkrétan zsírra gondolsz, akkor kókuszzsír, de ha olyan ételekre amik jó zsírokat tartalmaznak, akkor olívaolaj, lenmagolaj, olajos magvak(nem sózott) pl.mandula,kesudió,de a magvakból csak mértékkel, avokádó és főként a tengeri halak. Ezekből az ételekből tudod fedezni a napi zsírbeviteledet, ha fogyni szeretnél. Az állati zsírokat próbáld meg kerülni, pl. főként fehér húst egyél, heti 1-2x vöröshúst,de annak is egy soványabb részét(pl.marhalábszár), a tejtermékeket fogyókúra idején korlátozni kell,mindenből a ,,sovány" vagy ,,zsírszegény" változatot válaszd.
2017. jan. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jaj bocsánat, félre olvastam, szóval nem fogyás a cél. Hát konkrétan ugyanzok az egészségesek, amiket leírtam, de ha nem szeretnél fogyni,akkor nem kell korlátozni a fogyasztásukat :)
2017. jan. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat 😊

Kókuszolajat eddig csak a hajamra használtam, de akkor kipróbálom sütéshez is

2017. jan. 7. 10:37
 5/6 anonim válasza:
kókuszolaj=kókuszzsír
2017. jan. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tothp ***** válasza:

Semmi baj az állati zsírokkal. Az epekiválasztás megfelelő működéséhez elengedhetetlen. (és az olajok ezt a funkciót nem pótolják)

Mértékkel kell fogyasztani. De ez minden más csoda zsírpótlóra is vonatkozik.

jan. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!