Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Melyik növényi margarin a...

Melyik növényi margarin a legjobb, legegészségesebb?

Figyelt kérdés

2017. jan. 13. 19:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem letezik egeszseges novenyi margarin!
2017. jan. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam van növényi olajokból készült is.
2017. jan. 13. 23:30
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
persze de attol meg nem lesz egeszseges...
2017. jan. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Witchblade ***** válasza:
80%
A margarinokat azért készítik növényi olajokból, mert olcsó... Az eljárás során azonban jelentős változásokon mennek keresztül, különösen a hidrogénezettek. Ezekre az eljárásokra azért van szükség, hogy szilárdabbá és tartósabbá tegyék őket, ám az egészségesség nem szempont. Valóban egyetlen margarin sem egészséges! Rengeteg tanulmány is készült erről és a gyártók igyekeznek ugyan, de még nem tudták az ellenkezőjét hitelt érdemlően bizonyítani! Szóval egy ökológiai gazdálkodásból származó vagy csak fűvel táplált vajjal többre mész. Pl. Kerrygold vaj, vagy German butter stb.
2017. jan. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Én azt hallottam, hogy a margarinféléket sem a csótány, sem az egér nem eszi meg! Ha ez igaz, akkor biztos lehet benne valami, hogy feleslegesen esszük! Hiába vannak teleadaléklova vitaminokkal, a margarin az emésztetlenül távozik a belekből!
2017. jan. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Telítetlen olajokból készült margarint keresek, olyat amelyikben nincs hidrogénezett növényi összetevő. Diéta miatt nem jó a vaj. Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 14. 16:52
 7/15 anonim válasza:
27%

Kedves Kérdező!

Ezt a cikket találtam, talán hasznodra lesz, mely szerint az Unilever termékek: a Rama, Flora, Delma, Bertolli és Liga margarinok elenyésző mennyiségben tartalmaznak transzzsírsavat, ezért egészségesnek számít.

[link]

2017. jan. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
48%
Számít helyett számítanak a helyes, csak valahogy lemaradt a szó vége.
2017. jan. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. jan. 15. 14:51
 10/15 anonim ***** válasza:
Egy-két éve komoly inkvizíció folyt a margarin piacon. Nem hiszem, hogy megúszta volna bármelyik magas transzzsír tartalmú termék, de ez nem jelenti azt hogy létezik egészséges margazin. Ha valami miatt nem ehetsz természetes zsiradékot, mindegy, hogy melyik közepes árfekvésű terméket választod. (Az üzemi konyhai, cukrász termékek is mind ilyenből készülnek, a kalória szegények meg főleg.) Ennek ellenére a kirándulásainkra én is margarint kenek a szendvicsekbe, mert mindent kibír. Szerintem nem veszélyesebb, mint a dohányzás!
2017. jan. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!