Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Írjátok már meg, legyetek...

Írjátok már meg, legyetek olyan kedvesek, hogy a szódabikarbóna+víz keverék esetében fejbőr- és hajmosáshoz mi a megfelelő arány?

Figyelt kérdés

...ha 5 oldalt nézek meg a témában, 5 különböző adagolást látok!


Segítsetek!


Ti hogyan használjátok?


És az ecet+víz arányt is kérem szépen!


Köszönöm!



2017. jan. 14. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Én semmilyen arányt nem használok ,a kupa ott van a kád mellett és a markomba szórok egy kupaknyi port amit rádolgozok a fejemre .


Nyilván már vizes a hajam és még utána kis vizet veszek a kezembe és úgy dolgozom szét.


Az ecet a lemosáshoz kell de én azt se használok csak szétmarja a szemem.


Étkezési szódabikarbonát vegyél 1kg osat nagy áruházban , a kis sütő kiszrelés 10x annyiba kerül .

2017. jan. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

azert latsz ennyi aranyt, mert mindenki kulonbozo aranyt szeret


en probaltam az egyik aranyt, amit vmi oldalon olvastam, de attol szena hajam lett

probaltam egy masik aranyt es olyan zsiros maradt a hajam, mintha meg se mostam volna


szoval kezdd el az egyik arannyal, ami neked szimpi, es figyeld milyen eredmenyt kapsz


ha nagyon szaraz, kocos marad a hajad, akkor hasznalj kicsit kevesebbet

ez ilyen proba cseresznye dolog, de sajnos mi nem tudjuk megmondani az aranyt, magadnak kell kitapasztalnod


en az ecetet ugy hasznalom, hogy 2 deci ecetet ontok a hajamra, ugy hogy egy nagy lavor fole hajolok es ami lefolyik ecet, azt ujra raontom a hajamra, es ezt csinalom kb. 4x, es utana kiontom az ecetet


ha egyszer ontenek ra 2 decit az nem is menne mindenhova, plusz nagyon draga lenne, ha egy mosasnal elhasznalnek tobbx 2deci adagokat


arra figyuzz, hogy almaecet legyen

2017. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Már többször kipróbáltam, ilyen-olyan arányokkal.


Erre jöttem rá! Legutóbb tisztított vitet forraltam. A FORRÓ vízbe tettem a szódabikarbónát, míg máskor csak langyosba, melegbe. A forró vízben tökéletesen feloldódott a szódabikarbóna és így egészen más volt hajat mosni a keverékkel, mint ahogy korábban!


Szerintem ez a titok nyitja! Amíg csak langyos vagy meleg vízben próbáltam feloldani, úgy olyan tapadós volt az egész hajmosás közben, míg így, a forró vízben elkeverés esetében az egész lágy volt, nagyon jó!


Szerintem próbáljátok ki így!


Az adagolást úgy csináltam, ahogyan a legtöbb oldalon olvastam - ami az volt, hogy fél literenként szükséges 1 evőkanál szódabikarbóna, így én 1 literhez tettem 2 evőkanálnyit.


Természetesen megvártam, amíg kihűlt megfelelő hőmérsékletűre a szódabikarbónás víz!


Az almaecet esszenciát is úgy javasolták, hogy fél literenként 1 evőkanálnyit. Én nem tudom fél vagy 1 liter vízzel leöblíteni a hajamat, így másfél liter vízhez tettem 3 evőkanálnyi 5%-os almaecet esszenciát.


Így már jó volt, azt hiszem, nagyjából közeledem a megoldás felé.


Ki fogom próbálni azt is, hogy 1 liter forró vízben csak 2 TEÁSKANÁLNYI szódabikarbónát teszek, mert azt olvastam, hogy elég annyi is.


Furcsállom, hogy egyik oldalon sem említették, hogy forró vízben oldjuk fel!


Annyi butaságot olvastam és láttam amúgy a neten ezzel kapcsolatban - leírást is, videót is...


Rengetegen írták, hogy nem sikerült nekik - szerintem éppen azért, mert csak meleg vízzel keverték és nem oldódott fel rendesen a szódabikarbóna! Majd megírom máshova is ezt a tapasztalatomat, mert szerintem sokan eme részlet kimaradása miatt tántorodtak el kellemetlen tapasztalatok miatt.


Hát, én még így fogok próbálkozni, ahogyan fentebb írtam, remélem, hogy jó lesz!


Amúgy nekem hullámos-göndör hajam van és ez a cucc eléggé selymesíti, egyenesíti, érdekes!


Természetesen ne meg kell várni, hogy a forró keverék melegre vagy langyosra hűljön, nehogy valaki forrón próbálkozzon.


Esetleg ti is próbáljátok ki ebben a formában és majd írjátok meg, hogy más-e! Sokkal könnyeben le is jön a hajról és sokkal jobban is tisztít!


De várjátok meg, amíg kihűl!

2017. jan. 17. 11:24
 4/7 A kérdező kommentje:

Ami kimaradt!


Mosdókagylóba szoktam önteni a keveréket és úgy mosom meg azzal a hajamat.


A lemosást, öblítést szintén a mosdókagylóban végzem!

2017. jan. 17. 11:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Elég bátor vagy ha 2dl tömény almaecetet öntesz a hajadra .


Biztos lány vagy és hosszú a hajad ,én fiú vagyok és még a higított is veszélyesen lecsurog a szemembe .


Jó hogy nem marta ki és kéznél volt a tus amit nyomtam az arcomra de így is majd megbolondultam.


Szóval ez elég veszélyes játék ha ecetet öntögetünk a fejünkre csak szólok. Ez tulajdonképpen sav.

2017. jan. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Gondolom, ezt a 2. hozzászólónak írtad.


Azt nem olvastad el, amit írtam?


Mindkettővel vigyázni kell, mert az egyik lúgos (a szódabikarbónás víz), a másik (ecetes víz) savas. Egyik se kerüljön szembe.


Meg lehet oldani, mosdókagylónál, stb.

2017. jan. 18. 05:32
 7/7 anonim válasza:
Szerintem nem lesz tőle bajod.De azert vigyázz a mértékekre!
2017. febr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!