Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Vegánok! Ti hogyan pótoljátok...

Vegánok! Ti hogyan pótoljátok természetes úton a fehérjét?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónapja tértem át vegetáriánus étrendről a vegánra és elkezdett hullani a hajam ez valószínűleg vitamin hiány miatt lehet, szóval nem tudom, hogy pótolják be például a fehérjét.

2017. ápr. 30. 21:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy fehérje hiány áll a háttérbe. A helyedbe ezt kivizsgáltatnám.
2017. ápr. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
12%
Nem mindegy milyen fehérjét eszel. A húsban lévő aminosavakat nehéz pótolni.
2017. ápr. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
13%
szerintem sehogy. nem lehet, fogyni lehet, behalasztod magad,vagy üldögélsz
2017. ápr. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Hát, ha vegán étrenden kevesebb zöldséget, gyümölcsöt eszel (=vitamint), mint mindenevő korodban, akkor hullhat amiatt a hajad, de ezt kétlem... Eszel elég kalóriát? Az éhségérzet átálláskor nem mérvadó, hiszen simán elvan az ember napi 3-5 nagy tálnyi salátával, de az akkor is csak kb 800 kalória lesz összesen, ami nem elegendő... Ilyenkor szokta a szervezet bontani az izmokat, elkezd kiszáradni a bőröd, hullik a hajad stb. Szóval egyél elég kalóriát, ha nem tudod, pontosan mennyire lenne szükséged, akkor pl 1 hétig számolgass, utána meg kbb megjegyzed, hogy miből mennyire van szükséged, hogy a szervezeted ne éhezzen. Igyál sok vizet. A hajadat ricinus olajjal ápold, ne mosd túl gyakran, max 3-4 naponta stb.

Fehérje minden teljes értékű növényi ételben van, ha elegendő kalóriát eszel, akkor a napi 50-60g akkor is meglesz, ha a kalóriaszükségletedet saláta/zöldségevéssel éred el. (Lássuk be, ez nem túl reális.) A lényeg, hogyy ha eleget eszel, elég lesz a fehérje is.

Egy felnőttnek, aki nem sportol különösebben, az energiabevitelének 10-15%-nak kell fehérjének lennie, ami nagyon kevés, nem nagy kunszt elérni az egészséges szintet.

2017. máj. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
27%
"energiabevitel 10-15% fehérje, kalória, igyál sok vizet, ".. kedves utolsó te miről gagyogsz? mi köze a fehérjének a kalóriához? van valami fogalmad a témáról?pl. vízből milyet igyon szerinted?
2017. máj. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Bioboltokban, ( neten is lehet rendelni), Rossmannban és egyéb helyeken lehet kapni vegán fehérjeporokat, különböző ízesítéssel ( csoki, banán, mittudomén), valamint van az Absorice rizsfehéje is. Ha beírod a Google - ba, hogy vegán protein, vagy vegán fehérje, kiad neked rengeteg információt, azt is, hogy milyet, hol tudsz megvenni. Emellett érdemes étrend kiegészítőt is szedni, ha átmész vegánba ( meg amúgy is), pl. Centrum multivitamin, vagy a Biotech Usának is vannak jó kis termékei ( multivitamin is).A facebookon is vannak vegán csoportok, ahol tanácsot is kérhetsz, vannak rendezvények is. Ha müzlit, vagy magokat eszel, lehet hozzá venni növényi tejeket, abból is nagy a választék már. Szója, rizs, zab, kókusz, mandula és ezek keverékei.
2017. máj. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os. Képzeld, eléggé jól tudom, hogy miről gagyogok. :)

Ha valakinek az energiaszükséglete 1800 kalória, akkor kb 270kcal fehérjéből származó energiára van szüksége, 1g fehérje=4kcal, tehát ez a 270kcal=67.5g fehérjének felel meg.

A sok folyadék pedig fontos, anélkül nem lesz egészségess körme, bőre, haja az embernek.

2017. máj. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%
7-es...én vagyok a vádlód..szóval :szerintem már abban semmi tudomány nincsen,hogy valaki vegán legyen....én egy maradi ember vagyok ..lakto vega,és még a majonézt is néha magamba tuszkolom....és elvagyok bolti dolgokkal,porok nélkül...és nem szeretem a számokat,rossz voltam matekból! :)de lehet abban valami amit mondasz,de félelmetes ,hogy itt hogy kajálják a "hülyeségeket"...
2017. máj. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

Ha vitamin hiányod van akkor miért azt kérdezed hogy pótold a fehérjéket?


Egyél több lent ,kölest. A lent te turmixold porrá és gyúrd bele a vegán nemtudom mid be.


És gondolkozz hogy milyen növényeket hagytál el az áttérés óta.

2017. máj. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

A hajhullás B vitamin hiányra utal.


A fehérjét nem kell pótolni, mert a növényekben is megtalálható minden esszenciális aminósav, 2-3 különböző zöldség, gabona, hüvelyes vagy olajos mag fogyasztásával egy nap megoldott az ügy. A hüvelyesek többsége amúgy komplett fehérjeprofillal rendelkezik.


Viszont ha vegetáriánusként vitaminhiány alakult ki nálad valamit nagyon rosszul csinálsz. Sok gyorskaja, péktermék esetleg? Normál esetben ha sok zöldséget fogyasztasz éppen jóval több vitamint viszel be...


Azt meg nem is értem a vitaminhiány és a fehérjebevitel hogy függ össze szerinted.

2017. máj. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!