Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Létezik koffeinmentes csokoládé?

Létezik koffeinmentes csokoládé?

Figyelt kérdés
Most, hogy nemrég elhagytam a koffeint szembesülök vele, hogy mennyi mindenben van ( napraforgó mag wtf?!?!? ) de ami nagyon hiányozna az a tea és a csoki. Na most nem tudom, hogy magában teában ( nem gyümölcs tea ) koffein van e vagy teafin , mert ha koffein akkor attól is el kell búcsúzzak, de ha még a csokit is el kellene felejteni az nagyon nagy kár volna... :(:(

2017. nov. 2. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:

A csokoládé nem tartalmaz koffeint alaphelyzetben, csak ha kávés és hozzáadják.


Igen, a legtöbb tea tartalmaz koffeint, a zöld tea is.

A gyümölcsteák általában nem, viszont ott mesterséges aroma és egyéb hozzáadott színezékek elterjedtek.

2017. nov. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

tea alatt a tea-t mint növényt értem tehát nem a gyümölcs teát hanem zöld, fekete, yellow stb stb, szóval ezek akkor mind koffeinesek?


csokiról meg azt olvasom a neten, hogy tartalmaz! most akkor mi az igazság? csak tej csoki vagy csak az étcsoki tartalmaz? vagy csak speckó fajták?

2017. nov. 2. 16:52
 3/9 anonim ***** válasza:

A csoki minimális koffeint tartalmaz. Ha nem eszel meg belőle naponta fél kilót, vagy nem vagy a koffeinre érzékeny, akkor feleslegesen aggódsz.

A teában viszont van, kivéve a gyógyteákat és a gyümölcsteát.

2017. nov. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

# 2.: Igaz, rosszul tudtam (az első vagyok), tényleg tartalmaz, a tejcsokoládék 10 - 25 mg/100g koffeint tartalmaznak.

Itt vannak a NÉBIH hivatalos mérései a legismertebb tejcsokoládékra Magyarországon.: [link]

2017. nov. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

# 2.: Hivatalos iránymutatás a koffeinfogyasztást illetően.:

"Az EFSA (European Food Safety Authority) tanulmánya szerint felnőtteknek maximum 400 mg, terhes- és szoptató nőknek (a magzat, illetve a csecsemő szempontjából) maximum 200 mg koffein napi fogyasztása nem okoz egészségügyi problémát. Gyermekeknél pedig ezt a mennyiséget 3 mg/testtömeg kilogrammban határozták meg, így például egy 25 kg-os testtömegű gyermek esetében egy kisebb doboz energiaital elfogyasztása is egészségügyi kockázattal járhat.

...

Egy csésze - 7 g őrölt kávéból készült - kávéban 110 mg, az adagolási javaslat alapján készült instant kávéból készült italban pedig 45 mg koffein található." - forrás és további a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság által mért adatok.: [link]

2017. nov. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azaz csak a koffeinfogyasztást tekintve, egy 8 kg-os gyerek, elmajszolhat egy tábla Boci tejcsokoládét naponta, feltéve, hogy más forrásból nem jut koffeinhez.


Természetesen ezt csak szemléltetésnek írtam (egy 8 hónapos baba nem ehet tejcsokoládét, ha jól tudom).


Ha zavar, a fenti táblázat szerint a Tibi Classic és Schogetten tejcsokik koffeintartalma a legkisebb, fele a Milkának, vagy a Bocinak. Laktózérzékenységed nincs?

2017. nov. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy csésze rendes, őrölt kávéból készített italban akár 10-szer annyi koffein van, mint 100 g tejcsokoládéban.
2017. nov. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#6: de igen, van!
2021. jan. 8. 09:38
 9/9 A kérdező kommentje:
csak ezt akkor még nem tudtam, de azóta ez is kiderült
2021. jan. 8. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!