Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Valaki segítene kialakítani...

Valaki segítene kialakítani egy étrendet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már többször megpróbáltam átállni az egészséges táplálkozásra, azonban sosem sikerült, mindig feladtam. Ennek oka az, hogy sajnos elég kevés dolgot szeretek, ezek nagy része pedig nem túl egészséges.

Húst 1 éves korom óta nem eszek, ezen változtatni sem tudok. Egyszerűen undorodok tőle, ez nem az én döntésem volt, csupán valamiért nem vagyok képes megenni.

A zöldségekkel is hasonló a helyzet, annyi különbséggel, hogy a kukoricát, a burgonyát és a karfiolt szeretem. Nagy ritkán talán a kígyóuborkát is meg tudnám enni.

Gyümölcsökből viszonylag sokat szeretek, de sajnos elég ritkán jutok hozzájuk.


Hát akkor mit is eszek?

Tésztaféléket. Pékárut, kenyeret, főtt tésztákat sajttal, mákkal, különböző feltétekkel, ezen kívül rizst szoktam még enni, sültkrupmlit, valamint tejtermékeket. Sok sajtot fogyasztok.

És "természetesen" az édesség is része mindennapjaimnak.


Szerencsémre jó genetikával vagyok megáldva, így nem vagyok elhízva, sőt... Eléggé vékony vagyok.

De nagyon szeretnék egészségesen élni, mert ez hosszú távon nem vezet semmi jóhoz.


Mint mondtam, már többször próbáltam elhagyni a fentebb említett dolgokat, és csak egészséges ételeket fogyasztani, de ha egész nap almát eszek, az sem jobb...


Itt sok okos ember van, szóval ha valaki felvenné velem a kapcsolatot, és egy kis "személyre szabott" étrendet össze tudna állítani velem, annak nagyon hálás lennék!


Előre is köszönöm!



2018. jan. 5. 05:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Tésztaféléket. Pékárut, kenyeret, főtt tésztákat sajttal, mákkal, különböző feltétekkel, ezen kívül rizst szoktam még enni, sültkrupmlit, valamint tejtermékeket. Sok sajtot fogyasztok.

ezeket pont ne edd, és már is egeszsegesebb vagy.

2018. jan. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Csak épp ezaz, hogy az említett dolgokon kívül mást nem nagyon eszek meg. Azért is írtam, hogy csak almát sem lehet enni egész életemben...

Ezért szeretnék találni valakit, aki tud javasolni új, de egészséges élelmiszereket.

2018. jan. 5. 06:35
 3/9 anonim válasza:
100%

Szia!

Ugyan nem vagyok dietetikus, de talán tudok segíteni.

Szinte ugyanazokból az alapanyagokból sokféle ételt el lehet készíteni.

Mivel az alakoddal nincs gond ezért nem a zsír és szénhidrát mennyiségén kell alapuljon. Igazából nem táplálkozol túl rosszul, a sok tejtermékből az a fehérjeszükséglet megtérül amit például húsokból kinyernél.

Tehát (csak egy példa) ha fehér kenyeret fogyasztasz az nem gond, mondjuk a magvak se éppen szénhidrátmentesek (gondolok itt a magvas kenyérre).

Teljesen mindig ezeket eszed? Vagy szereted esetleg a tejberizst?

Ahhoz, hogy meg segíteni tudjak kell még pár hssonló információ.

Ha érdekel a segítség amit nyújtani tudok írj! :)

2018. jan. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

A tésztaféléket, pékárut, kenyeret, főtt tésztákat, fehér rizst, sült krumplit jobb ha elfelejted, mert ezek nem részei az egészséges étrendnek. Mindnek magas a glikémiás indexe. Nem beszélve arról, hogy még glutánt is tartalmaznak nagy mennyiségben. Ha mindenképpek ilyeneket eszel, akkor a teljes kiőrlésüeket válaszd „legkisebb rossz” alapon.


A zöldségeket meg gyümölcsöket meg fogyaszd nyugodtan.


A tejtemrékekkel sincs gond, kivéve a tejet. A tej szintén nem egészséges több okból fogva az emberi szervezetre. Viszont a tejtermékekkel (ha nincsenek cukrozva) akkor nincs gond. Sajtokból nyugodtan egyél amennyit akarsz.


Mivel nem eszel húst, ezért nem árt ha pl elkezdenél tojást enni.

2018. jan. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

*glutént (elrontottam, bocsánat)


De nem csak ez a gond velük. Hanem mivel gabonaféléket kevesebb mint tízezer éve fogyasztjuk, ezért a mi több millió evolúciós fejlődésünk során még egyéb olyan anyagok is akadnak, amikhez nemigazán szoktunk hozzá.

2018. jan. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Igen, ezt én értem, de ha kilőjük az összes rossz dolgot, akkor nagyjából csak a gyümölcs marad. Azt meg nem lehet éjjel-nappal enni. Valami főtt ételt is össze kellene rakni... de nincs miből.

A tojást egyébként omlett formájában szeretem, de nem túl gyakran szoktam enni.

Lehet kipróbálom a teljes kiörlésű dolgokat, bár emlékeim szerint nincs túl jó ízük 😂

2018. jan. 8. 02:48
 7/9 anonim válasza:
68%

Azért nincs minden kilőve... Rengeteg fajta zöldség és mag-/bogyóféle van.

A hal íze más mint a húsé. Arra szerintem „rászokhatsz”.

2018. jan. 8. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj ki zöldségeket változatos módokon, és meglátod ízlik-e.

Pl. padlizsánt szójaszószos pácban vagy paradicsomos rakottasban. Cukkinit parmezános bundában rántva, vagy tócsninak. Ha a burgonyát szereted, lehet, hogy az édesburgonya és a csicsóka is ízleni fog.

Spenótot pl. tejszínes mártásként, kevés spenóttal, ne tömören próbáld.

Esetleg az eltett zöldségekkel is próbálkozhatsz, hátha azok jobban ízlenek reggeli, vacsora mellé: bébikukorica, bébirépa, gyöngyhagyma, stb. A vitamintartalma ezeknek is jó.


Próbáld ki a hüvelyesekből készült ételeket, pl. chili sin carne, mexikói feketebab-leves sajttal, lime-os tejföllel, tortillával; babos-avokádós tortilla wrap, ugyanezekből enchilada paradicsomos öntetben vagy quesadilla sok sajttal. Babfélékből jó fasírtokat is lehet készíteni vagy vega burgerhez valót is. Nagyon finomak a lencsés vagy vöröslencsés ételek is.


Ha szereted a tésztát teljes kiőrlésűt válassz; az olasz konyha ilyen téren kimeríthetetlen:

spaghetti all'arrabbiata, penne vagy rigatoni al forno hús helyett szójával; sütőtökös-zsályás-tejszínes gnocchi, gombás ravioli vagy tortellini tejsínes-sajtos öntetben, stb.


Kipróbálhatod esetleg az ázsiai zöldséges tésztákat is, curryket.


Illetve amit mindenképp beiktathatnál az étrendedbe, azok a gabonafélék: köretnek vagy salátának kuszkusz, bulgur, quinoa, stb. Reggelire zab, köles vagy amaránt kása édesen, teljes kiőrlésű vagy sokmagvas zsemlék, kenyerek a fehér lisztek helyett.

2018. jan. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem eszel húst !

Zöldséget szigorúan, csak egy pár fajtát!

Gyümölcsot sem eszel.

Eszel viszont tésztát meg pékárút.


A soványságodhoz meg - ebben az esetben - éppen nulla köze van, a genetikának.

Azért vagy sovány, mert éhezik a szervezeted.

Köszönj el szépen mindenkitől, rendezd el a dolgaid...meg fogsz halni.

Ha így folytatod kb 10 ébed van.

Nekem tök mindegy, hogy hiszed vagy sem.

Majd legközelebb hátha okosabb leszel.

2018. jan. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!