Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Az étkezési himalája só miben...

Az étkezési himalája só miben különbözik a kilós himalája fürdősótól?

Figyelt kérdés
2018. jan. 31. 06:34
 1/6 anonim válasza:

A kérdésed magát magyarázza. Az étkezési só emberi fogyasztásra alkalmas, a fürdősó pedig fürdésre való.

Egyébiránt só mindkettő, csak az étkezési finomítva van, a fürdősóhoz pedig különböző színező anyagok és illóolajok és egyéb szerek vannak hozzáadva. :)

2018. febr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Annyit tennék hozzá hogy a fürdősóban nincsen színezék és illóolajok és hasonlók!
2018. febr. 1. 22:29
 3/6 anonim válasza:

Hát nem tudom, én mindig látom a csomagoláson. :"D

Szerintem a különböző illatokat és színeket ezekkel lehet elérni. Ugyanis a sónak, alapjáraton nincsen semmi illata és fehér színű. A Tordai sóbányában, a részen ami gyógyászati céllal lett kialakítva, ha esetleg jártál, ott is árulnak ezer félét. De szinte egyik sem sima, "natúr". És mindig elmondják, hogy az egyes célokra specializált fürdősókhoz milyen anyagok vannak hozzáadva. Pl. a mentolosak amelyek légúti problémákra ajánlottak, ált. kámfor és eukaliptusz tartalmúak. :)

2018. febr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tiszta, finomítatlan, szine a fehértől a rózsaszínig változhat, színét az őstengeri algáknak tulajdonítják - írja
2018. febr. 3. 17:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor tippelek: az a közös bennük, hogy közük sincs a Himalájához.
2018. febr. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 fogd válasza:

Olvasd el a rá vonatkozó szabványt, és pontosan megtudod.

Ám röviden az étkezési só az tiszta, a fürdősó piszkos.

2018. febr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!