Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mit ehetek ha nem lehet...

Mit ehetek ha nem lehet szénhidrátot ennem?

Figyelt kérdés
Azt mondják kerüljem a szénhidrátot. Mit ehetek helyette?

2018. febr. 8. 15:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ki mondja? Orvos vagy valamilyen haver?
2018. febr. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Minden mást.

Én pl. idén januártól nem ettem, és le is fogytam 6 kilót eddig!!

2018. febr. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Veszélyes a teljes szénhidrát diéta. Milyen célból kellene mellőznöd?
2018. febr. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A vastag agy éri meszesedés miatt javasolták a szénhidrát mentességet. Akkor mit lehet enni, mert kenyérben, tésztában, rizsben, krumpliban mindenben az van.
2018. febr. 8. 19:08
 5/15 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? A koleszterined rendben? Fokhagyma kapszulát szedjél!
2018. febr. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
55 éves vagyok. A koleszterinem jobb, mint az előző de még magas. A fokhagymakapszulát köszi. A koleszterint hogy levigyem arra tudsz tanácsot adni?
2018. febr. 9. 07:29
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
A koleszterinszint csökkentésére hús, zsír, tejtermékek, tojás mellőzése
2018. febr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

Olyan nincs, hogy nem ehetsz szénhidrátot. Még a legszigorúbb LCHF vagy ketogén étrendek is tartalmaznak 20-40 grammot, ami azt jelenti, hogy ehetsz a húsokon kívül egy csomóféle zöldséget, tojást, némi tejterméket, bogyós gyümölcsöket is.

De van egy olyan sejtésem, hogy valamit félreértettél. Az a valaki (orvos? természetgyógyász? szomszéd néni?) úgy érthette, hogy kevesebb ch-t egyél (100 gramm sokaknak már elég kevés).

Én annyit javaslok, hogy a növényi olajakat, margarint és a cukrot, lisztet próbáld meg minimalizálni, és egyél sok zöldséget, ha eddig nem tetted.

2018. febr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"A vastag agy éri meszesedés miatt javasolták a szénhidrát mentességet. Akkor mit lehet enni, mert kenyérben, tésztában, rizsben, krumpliban mindenben az van."


... jézusom. Ki javasolta ezt? Ugye nem orvos, kérlek mondd, hogy nem.


Az érelmeszesedésnek ugyanis semmi köze a szénhidráthoz, a zsírokhoz viszont annál inkább. A magas koleszterintartalmú, telített zsírokat tartalmazó ételek (minden állati termék, tehát a hús, tejtermékek de még a tojás is) felelősek azért, hogy az erek eltömítődnek (konkrétan: megkötik a kálciumot, ami aztán lerakódik =meszes plakk, ill. buborékosan lerakódik a zsír az érfalon).


Ezt orvosolni csak egy módon lehet: ezen termékek csökkentésével, teljes elhagyásával és mellette rengeteg telítetlen, omega zsírsavakban gazdag növényi olajat tartalmazó termék fogyasztásával - olajos magvak, növényi olajok (kiv. kókusz és pálmazsír), gabonák


U.i.: szénhidrát nélkül nem lehet létezni, meghalnánk. Ha nem viszel be szénhidrátot, vagy a zsírokból vagy a fehérjékből előállítja a szervezet glükoneogenezis ill. ketózis útján, mivel nem tud nélküle életben maradni az ember. Ezért is nettó hülyeség szénhidrátmentesen étkezni.

2018. febr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

zöldség, hús, olajosmag


De ha nagyon szigorú étrended kell hogy legyen én nem értem hogy a fenébe nem kaptál tájékoztatót a dologról. vagy legalább egy könyv ajánlást.

2018. febr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!