Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Cukorbetegeknek bevasarlo...

Cukorbetegeknek bevasarlo hely? Tudtok valahol Budapesten olyan helyet, ahol olcson be lehet vasarolni cukorbetegeknek?

Figyelt kérdés

2018. márc. 20. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
A cukorbetegeknek nincs külön élelmiszerük, mint pl gluten es laktozmentes. Kapsz egy diétát pl 180 g ch-s es ezt kell elosztani egy napra.
2018. márc. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
#1: Azért ez így nem igaz. Persze, a szénhidrátbevitelt kell számolni, de cukrot ki kell iktatni. Cukor helyett édesítőszereket kell hasznalni, ha netán enne valami édességet, szintén cukormentes ajánlatos, ahogy üdítőből, vagx bármi másból is.
2018. márc. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 monacica73 válasza:

A Nyugatinál lévő Skála Metró áruház Spár szintjén van egy.

Ott lehet venni diabetikus dolgokat.

2018. márc. 24. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit szeretnél "bevásárolni".
2018. márc. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Piac!

Nagyon sok zöldséget lehet kapni.


Mielőtt "bevásárlóhelyet" keresel, olvasgass a cukorbetegeknek szóló diétákról. Akkor megérted, nem nagy szám diétásan étkezni. Eleinte furcsa, majd természetessé, reflexszerűvé vélik a bevásárlás.

Az élelmiszerek összetételét olvasni kell mindig! Nagyon sok mindenbe tesznek cukrot, de számtalan élelmiszerben nincs, ami néha meglepetésként ér.

Én édesszájú voltam, vagyok. Cukorbetegként sem kell megválni a nyalánkságoktól, csupán átváltani másfajtára. :-)

Ahogy diabetológusom is mondja, de nemrég a National Geographic-ban is olvastam, mindenki egyéniség, más és más, így a diétának is személyre szabottnak kell lennie. Itt van pl. a kenyér kérdése. Megállapították, van kinek a fehér van akinek a barna és a teljes kiőrlésű kenyértől megy fel a cukra. Ebben sem vagyunk egyformák!

A jelenlegi orvosom (immár 4 éve) nagyon odafigyel az egyéni értékekre. Figyelemmel követi mért értékeket. Amikor megyek hozzá, be kell mutatnom még a cukormérőm memóriáját is. A legújabb, hogy használom a számítógéppel való kommunikációját a cukormérőnek, amit regisztrálás után az orvosom is lát a saját gépén. :-) Jól átlátható statisztikát készít a készülék a weblapján.

Ügyesen és fegyelmezetten betartom a diétát, ami okán mindig szép laboreredményeket produkálok évek óta. (néhány hete voltam laboron és most is tökéletes volt)

Persze szerencse is kell hozzá, hogy a szervezet jól reagáljon a kezelésre.


Diétás termékeket lehet kapni Spar-ban, CBA-ban, Tesco-ban, és egyre több üzletben. Cukormentes cukrászdák is vannak. De mindig figyelni kell a mennyiségre!

2018. márc. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!