Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mi az amiben nincs koleszterin...

Mi az amiben nincs koleszterin? Mi az amiben van koleszterin?

Figyelt kérdés
Sajnos magas a koleszterinem. Azóta nem eszek zsíros ételt, sok gyümölcsöt és zöldséget eszek. Most voltam vérvételen és sajnos - a helyes életmód megváltoztatása mellett- magasabb lett a koleszterinszintem. Kétségbe vagyok esve, gyógyszert nem akarok szedni rá. Szeretném helyes táplálkozással a koleszterinemet. Mit egyek vagy ne egyek, hogy a koleszterinem lemenjen?

2018. júl. 19. 00:47
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Akkor húzz bele jobban. Még kevesebb hús és olaj és zsír.
2018. júl. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Nagy tévedése a közprédikátoroknak, hogy a koleszterinszintet csökkenteni kell! A koleszterin azért emelkedik meg, mert a szervezetben olyan folyamatok vannak amiknek erre van szüksége. Megbetegedés esetén mindenkinek megemelkedik. pl. az ízületi lerakódások is emelik a szintet. A betegséget kell gyógyítani!
2018. júl. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Az ételekből bevitt koleszterin minimális hatással van a koleszterinszintre, mivel a bennünk lévő koleszterint túlnyomórészt a szervezetünk gyártja. Annyit, amennyi kell belőle. Ha csökkenteni szeretnéd, egyél kevesebb szénhidrátot. Amúgy a túl alacsony koleszterinszint se jó, összefüggésbe hozták pl. az időskori demenciával, Alzheimerrel stb.

A koleszterinnek több fajtája van (LDL, HDL). Neked melyik magas? És mennyire? Lehet, hogy nem is kell csökkenteni, sokszor az orvosok feleslegesen paráztatják a pácienseket, hogy fel lehessen nekik írni koleszterincsökkentőket. Úgy tudom, a felső határértéket is lentebb vitték, ki tudja, talán pont emiatt...

2018. júl. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%

Ezt nagyon könnyű eldönteni. A növényekben nincs koleszterin, az állatokban van.


Úgy tűnik azonban, hogy az élelmiszerrel bevitt koleszterinnek igazából nincs hatása a véredben levő koleszterinszintre.


Sok zöldség és gyümölcs, kevés cukor, sok mozgás. Ez az ami egészségesen tartja a szívet.


[link]

2018. júl. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az állati ételekben azaz a húsban, tejtermékekben, tojásban van koleszterin, a növényi ételekben nincs.
2018. júl. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a szenhidrat csokkentett fogyasztrasa csokkentette a koleszterint. Amokor vegetarianus lettem megjobban emelkedett. Szerintem a koleszterin nem a allati eredetu zsiradek fofyasztasatol fugg elsosorban.
2018. júl. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!