Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Ti vásárolnátok kistermelőtől...

Ti vásárolnátok kistermelőtől bio zöldségeket?

Figyelt kérdés
Sokan mondják hogy mennyire szörnyű az hogy rengeteg vegyszert fogyasztanak. Nekem bio kertészetem van egy olyan helyen ahol sokan csak bolti élelmiszert tudnak vásárolni. Nem adom drágán a terményeket mégis sokan inkább a teszkoba veszik meg pedig én a teszkós ár alatt adom. Szerintetek mi lehet ennek az oka? Ti vásárolnátok ha szép terményeket kaphatnátok nem istálló trágyás kizárólag növényi talajerő utánpótlással?

2018. júl. 30. 15:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos Magyarországon a legtöbb ember azt hiszi, hogy a "bio" valami rossz dolog (itt is rengetegszer olvasható, hoyg mivel nem vegyszereznek, ezért gombák meg egyéb fertözések amradnak a terményen, stb.) és ezért nem merik megvenni.


Én elvileg vennék, csak azért nem teszem, mert magam termelem, amire szükségem van. (Természetesen vegyszerek nélkül)

2018. júl. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Nekem egyszerűbb nagy áruházban megvenni és abban legalább bogár meg gomba fertőzés és rothadás sincs. Helyette van permet meg egyebek. Annyi mérget bevisz az ember manapság, hogy nekem ez a maradvány már nem oszt nem szoroz. Egészségesebbnek tartom a bio dolgokat amúgy, de túl kényelmes ember vagyok hozzá és egyszerűbb mindent egy helyen megvenni mint 6 felé rohangálni.
2018. júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Én vásárolnák kistermelőtől ha olcsóbb a TESCO-nál.

Naponta vásárolok valamelyik élelmiszer áruházban. Egyik ráérős ismerősöm hívta fel a figyelmem a "vásárló automaták" szokására, vagyis a kistermelő szinte ingyen kínálta a finom gyümölcsöt a bolt előtt, ennek ellenére mindenki jól programozott automataként rohant be például a TESCO-ba ahol jóval drágább és rosszabb minőségű volt. Mert a tévéreklámok azt a szoftvert töltik az emberek agyába hogy élelem csak a hipermarketekben van. Kistermelőnél vagy a kertben meg nyilván nincs.

2018. júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Persze, hogy vennék, nagyon sokan vesznek, mi a mom park melleti biopiacon szoktunk venni (Bp) rengetegen járnak arra a piacra, pedig nagyon drága.
2018. júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Örömmel vásárolnék, de itt a környékünkön nincs ilyen.
2018. júl. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos tényleg az van, hogy mi, a többség általában lusták vagyunk, inkább megveszünk egy helyen mindent; távolabbra meg pláne nem megyünk el. :(

Nekem pl. gyalog közel 20 perc az a piac, ahol szoktak őstermelők is árulni, az oda-vissza 40; kocsival meg azért necces, mert a piac környékén 400 Ft a parkolás óránként.

Úgyhogy nagyon ritkán szoktam menni. Inkább vásárolok a közelebbi piacon, ahol csak kiskereskedők vannak (ki tudja honnan hozott áruval), ill. a szintén közeli Lidlben vagy CBA-ban.

A CBA előtt egyébként szoktak néha árulni gyümölcsöt, virágot (egyszerre csak egy-két árus), ott is vásároltam már párszor - bár közel nem vagyok biztos benne, hogy bio volt.


Na, a lényeg: nemrég olvastam egy cikket egy testvérpárról, akiknek nagyon bejött ez a dolog, hogy a saját termesztésű zöldségeikkel ellátják a környéket. Szóval nem lehetetlen szerintem, bár helytől is függ, hogy hol vagy. És biztos, hogy hosszabb időbe telik, mire megismernek elegen ahhoz, hogy meglegyen a szükséges vevőköröd. Ehhez reklámozni sem árt, pl. helyi Facebook-csoportokban (kb. minden városnak van már ilyenje, meg adok-veszek csoportja is, legalábbis a mi környékünkön). Szóval meghirdetheted esetleg, hogy bizonyos napokon x1 és x2 óra között egy megadott helyen árulsz; de ennél szerintem jobb az, ha konkrét rendeléseket viszel ki egy bizonyos helyre adott időpontban (összegyűjtve többet, különben nem éri meg); vagy ha egymáshoz elég közel esnek a vásárlók lakhelyei, akkor akár házhoz is viheted az árut heti egy-két körben.

Vagy pl. egy ismerősöm működtetett mozgóboltot egy pár évig: a környékbeli falvakban megadott napokon és órákban lehetett menni vásárolni; de persze ez más egy kicsit, mert ugye falun pont nem a zöldséget veszik az emberek, hanem a kenyeret, péksüteményt, cukrot stb., merthogy arrafelé nincsenek nagy üzletek, csak településenként egy vagy két méregdrága kisbolt. (Frankón tudok olyan helyet, ahol két bolt van, és mindkettő több órás ebédszünetet tart, tehát tulajdonképpen csak reggel meg estefelé vannak nyitva.)

De ha megtalálod azt a környéket, ahol van igény ilyesmire, akkor nyertél. (Evidensen ugye nagyobb városok piacai, mint pl. amit az egyik válaszoló is említett, a 12. kerületben, a MOM-parknál.)


Vagy még pluszban készíthetnél saját honlapot, ismerősök osztogatják a Fészen rendszeresen, csak kialakul egy vásárlói kör...


Nekem sajnos csak ennyi ötletem van, mert baromira nincs üzleti érzékem, szóval nem értek hozzá igazán. :(

De azért sok sikert. :)

2018. júl. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

Simán vennék tőled, ha nem kellene sokat utaznom érte, kicsit drágábban is, mint a tescós ár (SOKKAL drágábban nem, mert csóró vagyok. kivéve, ha paradicsom és íze van, mert az sokkal többet ér nekem, mint a bolti ízetlen).

A családom soha nem permetezett a kertben (4 évtizede ehhez vagyok szokva), de sajna a jelenlegi kertemben nem terem meg valami sok minden gyümölcsökön kívül. Nem félek a bolti zöldségektől, az semmire se jó s bízom az immunrendszeremben, de ha megtehetem, nyilván ügyelek erre a számomra fontos tényezőre is.

2018. júl. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Németországban van olyan rendszer, hogy a bio-termelök hetente egyszer házhoz küldenek egy-egy ládányi vegyes zöldséget vagy gyümölcsöt azoknak, akik megrendelik, elöre megbeszélt fix árért. Az összetétel ahhoz igazodik, hogy éppen mi terem, illetve hogy a vevönek milyen kikötései - mit nem esznek meg, vagy allergiásak stb - vannak.

Ez itt igen jól müködö rendszer, mert a vevönek nem kell utána járni, a zöldség vagy gyümölcs jön, van nagyobb meg kisebb láda, tehát igény szerint tudja kérni, a termék garantáltan friss, és változatos.

2018. júl. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
8 ilyen magyarországon is van, pl. a nekedterem.
2018. júl. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudtam, köszi az infót!
2018. júl. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!