Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Lehet-e egy salétromsavas...

Lehet-e egy salétromsavas vízkőoldónak környezetbarát minősítése?

Figyelt kérdés

Már közel egy évtizede vezetek ökoháztartást. Néhány hete kaptam egy vízkőoldót kipróbálásra, azzal a szöveggel, hogy környezetbarát. Hát, vmi elképesztően jól működött, minden vízkövet pillanatok alatt eltávolított, nem marta a kezem, nem volt büdös.

Nagy nehezen kisilabizáltam a nagyon apró betűs ingrediens listát: salétromsav (...20%), tisztított víz és "acid inhibitor" - és ennyi.

Mondja meg vki, aki ért hozzá, hogy akkor ez most mennyire környezetbarát (mert egyébként szívesen használnám). Köszi!!!



2018. júl. 31. 22:27
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem környezetbarát, hasznád nyugodtan. A kémhatástól függ, hogy valami mennyire tömény, és milyen mértékben érintkezik a környezet mely elemével. Ha nem tömény illetve elveszti a töménységét hígítás útján akkor kevésbé veszélyes. De ha a lefolyón át távozik a lakásból, akkor az szenyvíz, amely keresztül fog haladni szennyvíztisztítón. Onnan elvileg csak úgy kerülhet felszíni befogadóba a folyékony anyag, ha megfelel a kibocsátási határértékeknek.
2018. nov. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!