Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Aki mindenből biot vesz, az...

Aki mindenből biot vesz, az mennyit fizet egy hónapban?

Figyelt kérdés
Van itt ilyen? Én vegán vagyok, tehát csak gabonákat, hüvelyeseket, zöldségeket, gyümölcsöket, magvakat vennék kb. Mennyibe kerülhet ez egy hónapban?
2019. márc. 9. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, miböl mennyit fogyasztasz (súlyra értve), meg pontosan milyen élelmiszereket veszek - a zöldségek, gyümölcsök fajtája szerint is nagy különbségek vannak, ugyanígy nem mindegy, melyik magvakat akarod fogyasztani, mert van, ami két-háromszor annyiba kerül, mint egy másik fajta.


A legokosabb, ha összeírod, mit és mennyit fogyasztasz egy hónapban, megkeresed a normál meg a bió árait és összehasonlítod.


Én ugyan csak biót fogyasztok, és csak vegán ételeket, de nem MO-on élek, ezért az árak garantáltan nem stimmelnének nálad.

2019. márc. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Németoban kb. 160-200€-t két főre. Egy helyi kis zöldségestől vásárolok és csak szezonálisat.

Viszont a hüvelyeseket, olajos magvakat, gabonákat nagy mennyiségben vesszük(5-10kg) ezek fél-1 évre elegek, miből mi. Mandula, mogyoró, tönköly, hajdina, rozs, zab, köles, fekete bab, fehér bab, tarka bab, lencse, vöröslencse, dió, stb. Ezek a nagybevásárlások bele vannak kalkulálva a havi 200€-s keretbe.


Készételeket, kb. a tofut leszámítva mert azt nagyon szeretem ázsiai ételekben, nem veszünk. Növényi tejet, tejszínt magunknak főzünk; abból lesz joghurt is.


Az összes késztermék amit megveszünk az az alsan bió növényi vaj, a tofu és a tábla étcsoki.

2019. márc. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi :D ez 2 főre nem is vészes :D remélem itthon is hasonlóan fog alakulni :)
2019. márc. 9. 22:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbáld ki hogy elmégy a piacra és ott beszerzed a hüvelyeket, gabonákat, magvakat kilós kiszerelésben.

Gabonákból figyelj arra, hogy ne csak rizst meg zabot egyél; nagyon jó a köles, amaránt, rozs, hajdina, tönköly, stb. is, keress rá receptekre. Ezek nem drágák és helyben is teremnek!

Magvakból pl. dió, mogyoró, mandula, mák, tökmag, napraforgómag, ezek szintén helyiek, olcsóbbak mint mondjuk a kesu és társai, de pont ugyanolyan jók.

2019. márc. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!