Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Lehet valami rossz következmén...

Lehet valami rossz következménye/hatása annak, ha esténként megiszom 1,5 liter vizet?

Figyelt kérdés

Esténként sokszor nézek filmet, és közben nagyon szeretek vizet inni. (Általában 1,5 litert)


Ennek a mennyiségnek lehet valami rossz hatása? Imádom a vizet :)


Bocsánat, ha rossz kategóriába soroltam.



2019. jún. 11. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz bajod. Sőt, jól teszed. Bárcsak én is innék ennyit..még ebben a melegben is alig bírok magamba erőltetni fél litert..
2019. jún. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Dehogyis! Napi 2 l minimum de inkabb 3... Igyal annyit amennyi jol esik, de probald meg a 2 aztan 3 l -t elerni azert naponta :)
2019. jún. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) igazából az érdekelne, hogy estére ez nem sok-e így egybe. Tehát hogy ez nem "terheli meg" túlzottan a vesét éjszakára?
2019. jún. 11. 14:59
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy azért napközben is iszom ezen kívül :)
2019. jún. 11. 15:00
 5/9 anonim válasza:
Irigyellek. Bár én tudnék annyi vizet meg inni. 🙁
2019. jún. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz bajod a víztől, max sokat kell pisilned lefekvés elött
2019. jún. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem terheli meg, viszont akár többször is fel kell kelned éjszaka, hogy kimenj.
2019. jún. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát már megint ezek a vízivók!xD
2019. jún. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A lényeg a 2. mondatodban van


talán olyan tartalmú filmeket nézel ami miatt jóval több folyadékra van szükséged, mint normál esetben, ajánlom hogy válogasd meg milyen tartalmú filmeket nézel este.


Mit mondanak az orvosok a lefekvés előtti tévézésről?

A TV-nek van egy erős agyat stimuláló hatása, ráadásul a melatonin hormon termelésére is hatással van és ez a hormon fontos szerepet játszik a pihentető alvás elérésben.

A legfontosabb, hogy alvás előtt egy órával már ne nézz TV-t. Ha viszont mégis nézel, akkor azt javasoljuk, hogy inkább nyugtató természetfilmet nézzél. Az agresszív filmek csak megnehezítik az elalvást, hiszen sokszor az ilyen filmeket az ember úgy éli meg, mintha valóságos lenne. Könnyen megeshet például, hogy egy keményebb horror után álmodban a filmben vagy a filmhez hasonló helyzetben találod magad. Nem túl nagy móka az Alien éppen aktuális részében szerepelni – főleg, ha nem tudod, hogy álmodsz.

2019. júl. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!