Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Kávét hogy jobb fözni? Fentröl...

Kávét hogy jobb fözni? Fentröl folyik rá a forroviz vagy ha alulról fentre mossa át? Espresso vagy kotyogos?

Figyelt kérdés
2019. júl. 19. 08:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az a fajta ember vagyok, aki feketén issza a kávét méregerősre főzve, amitől mások felfordulnának. Rokonok, barátok mindig menőznek a többszázezerért vett kávégépekkel nekem, mert tudják, hogy nagy kávéivó vagyok, de az igazi nekem mindig a gáztűzhelyen főtt, nagy adag, jó keserű kotyogós marad.
2019. júl. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az átfolyós kávéfőző jött be, már 20 éve csak azzal főzzük a kávét. Páromnak és nekem is túl sok volt a gyomorsavam, és olvastam valahol, hogy az állott kávé 3 óra alatt képes csersavasodni. Azelőtt mindig a munkából hazatérve elfogyasztottuk a kotyogóban megmaradt reggeli kávét. Másnap reggel arra ébredtünk, hogy a torkunk ki akar gyulladni. Tudom, nem csak az állott kávé csinál savat, annak más összetevői is vannak. De ezt legalább kiiktattuk.
2019. júl. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Automata kavefozo! A kogyogos es tarsai felforraljak a vizet, megegeti a kavet, elveszik az aromaja. A karos gepek es az automatak 15bar nyomassal dolgoznak, a karos allando nyomason, az automataknal folyamatosan epul fel a nyomas...de meg mindig jobb mint a kotyogos.

Orles allitas, viz mennyiseg, viz hofok, mind allithatonak kellene lennie a megfelelo vegeredmenyert

2019. júl. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!