Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi az az összeg amit még...

Mi az az összeg amit még ráköltenétek a cigire?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat drágult a cigi... Amit én szívtam az már 1400 ft... Ennyit én már nem költök rá... Nálatok hol van a határ? (akik dobozosat szívnak)

2019. júl. 31. 13:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem aki dohányzik az nem az ára miatt fog leszokni,mert fokozatosan emelik,esetleg áttér másik markára,vagy tölti.


Egyébkén én már nem dohányzok.

12 évig szívtam és azért szoktam le,mert úton volt a kisfiam.

Sőt,már tervezés előtt letettem :)


(Férfi)

2019. júl. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
0 Ft.
2019. júl. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Én 850ft-ért jutok hozzá, amit nem dohányboltban veszek hanem ukrán árusoktól. Van mikor mi is kimegyünk mert jóval olcsóbb de ugy már nem mindig éri meg. Most emelkedett 750-ről 850-re, kicsit már ezt is sokaltam :) Dohányboltban ha veszem akkor 1250 vagy 1400 ft, de nagyon ritka ha ott kell vennem
2019. júl. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Enis sokalltam áttértem a töltöttre,kicist macerás volt az elején de már szépeket tudok csinalni és jót 🤣

Sokkal olcsóbb kis energiaraforditassal.

2019. júl. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
2 hónapja megelégeltem h kb havi 20E forintba kerül heti 3-4 doboz, áttértem elektromosra. Magamnak keverem a liquidet, így porlasztókkal együtt megvagyok havi 4Eből.
2019. júl. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Én nem dohányzom, soha nem is dohányoztam annak ellenére hogy a családom majdnem minden tagja és a barátaim 90%-a füstöl. Külső szemlélőként mindig el vagyok szörnyedve, hogy egy rakás pénzt ki lehet vele dobni az ablakon, arról nem is beszélve, hogy minimális fejlődést sem szolgál az élet egyetlen területén sem.


Viszont kicsit a kérdésre válaszolva:

Anyukámék 1500 Ft-os cigit szívnak napi 1 dobozzal.Fejenként. Apával együtt az már 3000 Ft.

Ez heti 21 000 Ft; havi 84 000 Ft; Évi 1 008 000 Ft.

Tehát ők 1 millió 8 ezert forintot hajlandóak kiadni érte éves szinten. Közben panaszkodnak, hogy nincs pénzük nyaralásokra, új autóra, a házat is kéne újítani, stb, de ez már más kérdés.


Persze mindenkinek a szuvenír ügye, hogy mire költi a pénzét, nem is szeretnék beleszólni, csupán elgondolkodtatónak találom.

Nyilván nem költ mindenki napi 3000 Ft-ot cigire, de ha csak a harmadával is számolunk, akkor is sok pénzről beszélhetünk.


A legszomorúbb az egészben pedig az, hogy egyre többet és többet kérnek el a dohánytermékekért.

Lehet hogy most az 1400 Ft-os cigi "luxus" darabnak számít -nyilván némi túlzással, mert vannak ennél drágábbak is- de néhány év múlva már ez egy minimum összeg lesz, amiért csak a kék Slágert kapsz.


:-(


//A félreértés elkerülése végett, semmi bajom a dohányosokkal, nem is akarok senkit leszoktatni. Mint mondtam, csak azért írtam le ezeket, mert szerintem elgondolkodtató.

2019. júl. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Az milyen, a szuvenír ügy? Honnan hozták magukkal? :)
2019. aug. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Atyaisten, fel sem tűnt!! De jót nevettem most magamon. 😃

Ezt ne kérdezzétek hogy hoztam össze.. helyesbítenék: mindenkinek a magánügye......

2019. aug. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Gondolj bele: pár éve 800ft volt egy doboz. Most tegyük fel ugyanaz a cigi 1200. Amikor 800 volt azt mondtad, hogy ok akkor 1000nél többet nem költök. Amikor 900 lett, azt mondtad, hogy jó akkor 1100nál többet nem költök. Most 1200. Most azt mondod, hogy a 1400 lesz abbahagyod. De most őszintén, abba fogod hagyni? :)
2019. aug. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, már 3 hónapja nem szívom... Nekem már 1200 betelt a pohár... Az 1400 ne is beszéljünk... Csesszék meg...Szemetek
2019. aug. 8. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!