Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nálam mért nem okoz függőséget?

Onyx123 kérdése:

Nálam mért nem okoz függőséget?

Figyelt kérdés
Nagyon sok cigit elszivtam már de csak akkor ha megkínáltak ha nem kináltak nem is szívtam. egy doboz cigit se vettem még soha.már 1 hónapja nem dohányoztam és megvagyok nélküle semmi függőséget nem éreztem iránta
2019. aug. 5. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát,attól függ mennyit tartasz nagyon soknak.Nálam is hasonló volt a helyzet,napi 10-12 szálat szívtam el átlagban majd egyszer csak abbahagytam és vagy 3 napig nem kívántam egyáltalán.Igazi függőség kb. azoknál alakul ki akik napi 1 doboz felett szívnak.
2019. aug. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyik haverom meg naponta pipál és ha nem akar akkor aznap vagy a héten/hónapon/éven nem
2019. aug. 5. 19:32
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Mert mint minden függőség, nem azonnal alakul ki, mindenkinél más, és sokmindentől függ. Ha így mész tovább, előbb-utóbb függő leszel, ezt garantálom neked.
2019. aug. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyszer volt h a kezembe adtak fél dobozt elfogyasztottam mert mért ne és nem szoktam rá
2019. aug. 5. 19:35
 5/9 A kérdező kommentje:
Vagyis másnap nem éreztem a hatást
2019. aug. 5. 19:36
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem ettől függ. A függés lehet fizikai és pszichés. Minden emberben van mindkettőből, a kérdés az arány. Nem a cigik számától leszel függő, nyilván ha kísérted a dolgot, akkor hamarabb kialakul, de a kérdés az, hogy mire használod, miért szívod, mit érsz el a cigi által (stresszoldás, pótcselekvés, stb). Pszichés alkattól függően más és más a rászokási sebesség, ugyanakkor kérdés az is, hogy a szervezeted mennyire hajlamos rákapni a nikotinra.
2019. aug. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a legtöbb élvezeti cikknél így van, van aki függővé válik, más nem.
2019. aug. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor én az utóbbi vagyok :)
2019. aug. 6. 14:20
 9/9 A kérdező kommentje:
Amikor sokat iszok akkor valamiért kivánom de ha nem iszok akk semmi undorodok tőle
2019. aug. 6. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!