Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ki hogyan tudta letenni a cigit?

Ki hogyan tudta letenni a cigit?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kíváncsi lennék hogy aki 10-20-30 évet végig napi szinten cigizett, hogyan tudta lerakni? ( gondolok itt például: nikotin tapaszra, vagy csak egy erősebb motivációt adó dologra)

Arra is kíváncsi lennék hogy mennyi ideig tartott mire ténylegesen lerakta, és már nem zavarja hogyha körülötte rágyújt valaki.


Azért érdekelne mert, én 19 éves vagyok 1hónapon belül 20, és 12 éves korom óta cigizek mivel "menőzésből" kezdtem el ezért szépen lassan rá is szoktam. És már most ott tartok hogyha ezeknek az embereknek sikerült ( aki 10-20-30 évet végig cigizett) akkor nekem is fog. Ezért érdekelne a ti módszereitek.



2019. aug. 9. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Champix-el!
2019. aug. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kelleni fog ez: [link]


Háziorvossal írass fel Champix-et,ha szükséges.(Attól függ,mennyit szívsz naponta.Nekem napi 30 szál elment,magam töltötte kapadohányból.)Tapasz,rágó,tabletta szart se ér,próbáltam.(20 évig szívtam.) Kell valami komoly motiváció.Az első nap rossz lesz.Nem kibírhatatlan/elviselhetetlen/borzasztó,stb,de nagyon kényelmetlen.(Próbáld meg átaludni a nagyját.A szervezeted akkor is tisztul,ha nem vagy tudatodnál.)Igyál sok vizet.Mikor rádjön a cigizhetnék,igyál egy kortyot.Az első napon 8 litert ittam meg. Ha szeretnél rágyújtani,jusson eszedbe,a sóvárgás akkor is elmúlik pár perc alatt,ha nem gyújtasz rá.Viszont,ha elszívsz "csak egy" cigit,kívánni fogod a következőt.

Abbahagyni nem nehéz,de mindenképp olvasd el a könyvet.(Nem hosszú.)Mindenki képes leszokni.Sok sikert!

2019. aug. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20 év erős dohányzás (napi átlag egy doboz) után akkor tettem le a cigit, amikor bevezették a nemzeti dohányboltokat, és nagyon megemelték a cigi árát. A trafiktörvény életbe lépésének napját jelöltem ki a leszokás kezdetének. Szerencsémre pár nappal az időpont előtt tök véletlen szembe jött velem egy könyv a boltban, a szerző nevére nem emlékszem, de a címe az volt: Szeretek dohányozni és most abbahagyom. Most is lehet kapni a könyvet. Sokat segített, de még így is nagyon nehéz volt az első pár nap. Aztán Allen Carr tanulmánya is tartotta bennem a lelket egy darabig, viszont nagyjából 1-1,5 hónap után majd megőrültem, hogy újra rágyújthassak. Akkor vettünk egy nikotinmentes e-cigit, amit napokig nem lehetett kirobbantani a számból, pár hétig még néha használtam, aztán leszoktam. Sajnos nem mondhatom, hogy végleg, mert tavaly egy szerencsétlen körülmény miatt visszaszoktam, viszont 6 évig nem dohányoztam, és tök jó volt. Most megint nekifogok a leszokásnak, mert állandóan beteg vagyok a cigitől, remélem sikerül. Sok sikert neked is!
2019. aug. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Allen Carr könyve és nikotintapasz... A könyv jó volt de sajna amikor hazamentem ott rágyújtottam (érdekes mer melóhelyen nem hiányzott pedig mindenki dohányzik, de ha egy barát vagy a család cigizett ott igen) nekem arra volt jó a tapasz hogy tudtam ha rágyújtok rosszul leszek ez elég visszatartó erő volt
2019. aug. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!