Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van az, hogy sokan...

Miért van az, hogy sokan akkor sem hajlandók leszokni a cigiről, amikor már orvosilag kimutatható eltéréseket és fizikai tüneteket produkálnak?

Figyelt kérdés
Rossz alvás, nehézlégzés (két emelet megmászása után kapkodás a levegő után), asztmaszerű tünetek, magas pulzus és vérnyomás, szar EKG. Erős genetikai hajlam a rákos megbetegedésekre. Az összes orvos egybehangzóan azt mondja, hogy sürgősen le kellene szokni. Ja, és sokan ráadásul már nem is élvezik annyira, mint régen, szinte kötelességből szívják. Mégsem motiválja őket semmi.

2019. aug. 20. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem bántásból, se ezek az emberek ostobák. Több példát láttam már erre, mind azt mondja, hogy nem a cigitől köhög, neki semmi baja, valamibe meg kell halni.
2019. aug. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Mert szenvedélybetegek.
2019. aug. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Nem kell neked mások életével foglalkozni.
2019. aug. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Azért mert szeretem az ízét egy kávéval például.. És nem mondanék le róla senkinek a kedvéért... Amúgy miért nem foglalkozol a saját dolgodal.. Persze az nem gáz ha minden nap a mekiben kajálsz és 100 kg vagy nagyon fiatalon.
2019. aug. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4: Igazából csak a magad meg a családod kedvéért lenne értelme, nem "mások" miatt.

Amúgy mi ez az agresszivitás egyből a dohányosok részéről? Én is cigiztem pár évet, de aztán úgy döntöttem, hogy nem éri meg.

2019. aug. 21. 02:07
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A kolléganőm Copd fiatal kora ellenére nem kap levegőt olyan a hangja mint a Presser Gábor művészúrnak és nem hajlandó még csak megpróbálni sem letenni a cigit pedig nem lesz 50 éves ha nem teszi le... Nekem ez adott akkora lendületet hogy 10 év után letettem a cigit... Elkezdeni baromira nehéz aztán rájön az ember hogy jé nem is olyan nehéz nem cigizni... 2 hét után nagyon hülyének éreztem magam hogy valaha is cigiztem... Büszke vagyok rá hogy az összes kollégám egy óra múlva már remeg a cigiért én meg büszkén kihúzom magam hogy nekem ez nem kell! A pénzről ne is beszéljünk... Folyton sírt a szám hogy jajj erre sincs pénz meg jujj arra se... Amióta nem cigire költöm nyugodt szívvel vásárolok magamnak... Ami maradandó... Megveszem a kabátot a cipőt a telefont stb mert havi 40 ből már bőven futja... Röhej hogy addig ezt a sok pénzt elfüstöltem... Én bátorítanék mindenkit... Igen lehet elüt az autó egy hónap múlva de addig is bőven kitudom élvezni az életet (étterem, kirándulás a "cigipénzből")... Végre nem parázok egy tüdőszűrőn mert tudom hogy én már NEM teszek azért hogy szar legyen az eredmény... Visszatérve a kérdésre én sem értem hogy inkább fiatalon meghalna de nem teszi le akkor se... Szomorú :(... De hát az ő dolguk
2019. aug. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én mióta dohányzom nem volt asztmás rohamom és asztmagyógyszert sem szívok be
2019. aug. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Na látod, ostobák. Komolyan el is hiszi, hogy a cigitől elmúlt az asztmája :) szánalom
2019. aug. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
akkor miért nem fulladok:?
2019. aug. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vannak nagyon ostoba emberek akiknek nincsen semmi céljuk meg szemvedélyük az életben így a cigibe kapaszkodnak. Ugyanis szemvwdély nélkül nem lehet élni. Szanalmas. Az hogy még agresszivek is lesznek ha szembesítik őket a gyengeségükkel, ostobasagukkal az még szanalmasabb. Láttam olyan 2 olyan rakos nénit ami a tüdőműtetje előtti nap cigizett és 3 nap múlva a véres sebére ugyan úgy szívta. Megmagyarazták hogy ők nem attól lettek rákosak. Megjegyzem ott mindenki cigizett aki tüdőrákos volt. Lehet tagadasban élni és magunknak is hazudni de evy ilyen betegség nagyon sok szenvedéssel jár. Sokan amíg nincs bajuk azt hiszik velük nem törtenhet meg

Aztan sírnak és jajveszekelnek mikor mégis. Az értelmesebbje ilyenkor észbe kap és leáll. De az idiótakat nem lehet megmeneteni önmaguktól. A legnagyobb baj nem is ez. Hanem az hogy mások orra alá is füstölnek és nem erdekli őket, hogy ez milyen kellemetlen a nem dohányzóknak. Pl. A saját gyerekeiknek, háziállataiknak akiket elvileg szeretnek. Vagy a szomszédaiknak stb. Azt hiszik nekik ehhez joguk van. Ami undorító.

2019. aug. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!