Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az elektromos cigaretta...

Tattu kérdése:

Az elektromos cigaretta tényleg veszélyes, vagy csak a média akarja velünk elhitetni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy van egy e-cigim (de igazából nincs) és a benne lévő liquid sem tartalmaz nikotint. Tényleg károsabb a rendes ciginél ?

2019. aug. 23. 01:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő káros csak más dolog miatt.
2019. aug. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tuti hogy nem károsabb de hogy káros az fix... Én is vettem de nem tudtam átszokni... Olyan volt mint ha műanyagot nyalogatnék és köhögtem tőle (jó volt a készülék nem a gagyi verzió és a lötyi is jó volt még mielőtt azt mondanátok hogy tuti szar volt a gép)... Inkább ecigi nélkül tettem le a cigit... Engem nem győzött meg
2019. aug. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha valaki köhög tőle az vagy azért van, mert egy erős DL-t akar MTL-ként használni, vagy azért mert sok a nikotin, vagy szar a készülék, valljuk be, hogy Vivo pálcikával nem lehet átszokni, 100 wattal sem lehet egyből átszokni, 18-as nikotinnal sem nagyon lehet átszokni, és még valakinek AIO-val sem megy. Ki kell tapasztalni, hogy mennyi nikotin kell, és a MAXIMUM 20 watt bőven elég lesz egy frissen átszokónak, már vannak nagyon jó POD rendszerek(Nikotinsóval), azok pontosan erre lettek kitalálva.

Válasz a kérdésedre: Dohánylobbi az egész. Nincs a gyáraknak elég bevételük, csökken a gyógyszeripar bevétele is, így több milliárdot fektetnek kutatásokba, hogy kimutassák, hogy káros, de sikertelenül. 15 éve van elektromos cigaretta, és nem tudtak még egyelőre olyat BIZTOSRA bemutatni, hogy 15 év alatt egy ember is BIZTOS, hogy emiatt halt meg, vagy lett rosszul, vagy került kórházba. Eltekintve azoktól az esetektől, amikor EMBERI hiba miatt egy MECHANIKUS mod felrobbant. De hát ez után is olvasni kell. Normális akkumulátor kell(nem fúrógépből kiszedett, nem zseblámpából kioperált, hanem ecigibe való), és nem mecha kell, és kell egy külsőtöltő, ha ezek nincsenek meg, akkor maradjunk a beépített akksinál, az biztonságos, ha hülyeséget csinálsz, akkor sem robban, max letilt és ennyi.

Igen káros, de 95%-kal károsabb az analóg, és arról nem jelennek meg cikkek naponta, hogy ,,Ismét megölt az analóg dohányzás még egy embert, mert érelzáródást okozott, aminek következtében ez és ez történt vele, és a mentők sem tudták már megmenteni."

2019. aug. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

Pedig káros. Most is meghalt egy ember tüdőrákba és csak e cigit szívott nikotin menteset. Ugyanúgy fekete tőle a tüdőd...És ugyanúgy lehetnek ugyanazok a betegségek.. annyi hogy itthon nikotin nélkül szívhatod, mert nikotinost nem kapsz.


Én inkább az iqost ajánlom. Jelenleg az a legegesegesebb, mivel dohány és nem vegyi anyag, mint az e ciginél viszont nincs égés így nem keletkezik kátrány és egyéb anyag, tehát a tüdőbe nem rakodik le. Amit beszívsz az meg dohanypara. Kicsit hasonlít a vízipipára.

2019. aug. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
A ,,fekete tüdő" a katrany miatt alakul ki, több év alatt(akàr 15-20 is lehet), az ecigiben nincs kàtràny. Kérdés: Ha valóban CSAK ecigit szívott egész életében, akkor hogy került kàtrány a tüdejèbe? Kàtrány ègèskor keletkezik, az elektromos cigarettàban nem jön létre égés. Egyébként sem hiszem, hogy 15 éve ecigizik, amikor 15 éves a találmány, szóval 15 éve piacon sincs.
2019. aug. 28. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Most úgyan úgy védik az e cigit mint anno a cigit védték... Majd meglátjuk 20 év múlva... Bár nem értem hogy felnőtt embereknek miért kell minden áron szívni valamit...
2019. aug. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Pedig mégis halt meg ember aki csak e cigit szívott. Az a baj, hogy ez nem természetes anyag és nem tudod a hosszú távú hatásait. A dohányzásnak tudod. Ez meg szintetikusan előállított anyag. A dohányzásba se halsz bele 5 év után. És lehet 40 év múlva sem alakul ki semmi.

A ecigi sokkal károsabb hiába nem keletkezik füst csak gőz, de az a gőz ugyanúgy mérgező. Semmi ilyesmi nem jó a szervezetnek.

2019. aug. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sőt új találmány az e cigi de már még is van áldozatai... 2 év dohányzásba még nem halt meg senki... De 2 év ecigibe már igen...
2019. aug. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!