Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy szüntessem meg a cigi...

Hogy szüntessem meg a cigi miatti zorongásom?

Figyelt kérdés
Egy éve dohányzom. Nagyon szeretem, szeretek rágyújtani a barátaimmal, szeretem az ízét, a kultúráját, mindenféle formáját és azok kitapasztalását, egyfajta hobbiként tekintek rá. Úgy érzem függőségem nem is a nikotinhiány, hanem a pszichés érzelmeim miatt van, mondhatni egy hobbiként tekintek rá. Kitapasztalni új cigipapírokat, szűrőket, vizipipa dohányokat, mint kisgyerek a cukorkaboltban, olyan vagyok a dohányboltokhan. Eszem ágába nem lenne ebből kifolyólag megtenni, vagy csak nagyon fájó szívvel, viszont egy dolog miatt ami hátulütő számomra benne, mégis úgy érzem megszabadulnék tőle; az állandó szorongás az egészségemmel kapcsolatban. Folyton hallom az életemben a szokásos szajkókat a dohányzás káros hatásairól és egyre jobban hat ez rám, sőt, naponta nézegetem a számat és már minden kis foltocskára kitalalálom, hogy ez már bizony a rák. Hipochonderré tett a dohányzás, így is fogalmazhatnék. A kérdésem, hogy mi lehet erre a szorongásomra a megoldás? Tényleg csak a leszokással szüntethető ez meg vagy lenne rá valami mód, hogy valami mentalitásbeli változással abbahagyjam ezt a szoeongást (amire már nemdohányzó ismerőseim is rávilágítottak, hogy egyébként beteges). Nem akarok azért meghalni rákban, mert pszichésen állandóan ezt hajtogatom magamnak, hogy márpedig ez vár rám, mert dohányzom (mert már ezt is hallottam, hogy az elmében dől el minden...) hogy lehetne ezt a szorongást leküzdeni?

2019. szept. 4. 22:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Szorongás* a címben az a zorongás :D
2019. szept. 4. 22:52
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Attól függetlenül a nikotin függőség ugyanúgy megvan már 1 év alatt. A szornogás meg nem a dohányzás miatt van. A dohányzás inkább csökkenti azt. Máshol keresd a probelma gyökerét, a dohányzást meg hagyd abba, mert még könnyebb..De már tízen év után nehéz lesz.
2019. szept. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Szokj le a cigiről. Valóban rákot okoz. Az én barátnőm áttétes tüdőrákot kapott, és agydaganattal is műtötték. Sajnos 1,5 évet élt miután diagnosztizálták nála a betegséget. Erős dohányos volt.
2019. szept. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak úgy ha abbahagyod és sportolsz.
2019. szept. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4. és aki sportol, iszik, cigizik, és még dolgozik is :o?


Jó jó tudom a 12 órás robotmunka nem egészséges de kell a pénz, hogy kifizessem az edzéseket :|

2019. szept. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha jól érzed magad tőle akkor szívd és ne nyafogj miatt ha meg félsz tőle akkor meg ne szívd akkor semmi értelme... 10 év dohányzás után szoktam le akkor okozott nekem egészségügyi károsodásokat (bár csak én is hipohonder lettem volna) 25 éves koromra már sikerült elbszni a tüdőmet...
2019. szept. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!