Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan küzdjem le a dohányzás...

Hogyan küzdjem le a dohányzás iránt gondolt félelmem?

Figyelt kérdés

Láttam egy felnőtt filmet, amelyben egy nő dohányzott kb 4 évvel ezelőtt, azután ez nagy hatással volt rám és sorozatban néztem az ilyen témájú filmeket és oldalakat.

Akarva akaratlanul 1 évet dohányoztam, kb. úgy, mint egy nagyon erős dohányos trükkökkel, butáskodásokkal, aztán láttam egy elrettentő videót és abbahagytam.

Azóta is rettegésben tartanak az olyan filmek, emberek, utca, vagy akármi ahol dohányoznak (főleg nők), és minden pillanatban attól rettegek, hogy tudat alatt visszaszokok.

Mit kellene tennem, hogy örökre leküzdjem ezeket a problémákat és elfelejtsem a múltat

(Alapvetően nem ilyen vagyok, amit mutat ez a kérdés, csak ki kellett írnom, mert ebből a patthelyzetből ered az összes lelki megingásom, félelmem, ha bárkinek bármi sértőt mondtam volna elnézést, kérem ne tegyen semmit)


2019. szept. 10. 01:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem minden leszokott ember fél a visszaszokástól... Én is... Holott tudom hogy sokkal jobb nélküle ivászatos baráti társaságban hiányzik... Próbáld meg elkerülni az ilyen cigis szitukat és ha bármikor elcsábulnál emlékezz arra hogy az az egy szál burítana mindent és kezdhetnéd előről
2019. szept. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is dohányoztam. Leszoktam. Nem félek, hogy visszaszokom mivel az én döntésem. Neked nincs döntési ehetőséged? Akkor mitől félsz?
2019. szept. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy leszoktál, azt önakaratodból tetted. Nagy az önuralmad, mivel nem szoktál vissza. Nagyon jól tetted. Az utcai dohányosoktól meg ne félj, csak kerüld el a cigarettájuk füstjét. Ez sem szoktathat Téged vissza. És ha esetleg lenne valami megingásod, akkor se rettegj, mivel tudod, hogy ez káros, és erre neked nincs szükséged. Azok az emberek, akik dohányoznak, lelki problémákban szenvednek. És nézd meg, nem szoktál vissza! Valahol mégis megtalálhattad a lelki egészséget, és tisztában vagy a következményekkel. Mindenkinek vannak hibái, és a legnehezebb az életben a saját magunkkal való harc, a hibáink leküzdése. És Te mégiscsak leküzdötted. Új út tárult eléd, amin egyre biztosabban haladsz. Egy év dohányzás után még tud regenerálódni a tüdőd, ettől se félj. Lényeg az, hogy ezt az egészet elfelejtheted, mert tanultál belőle, és túlléptél rajta. Ne foglalkozz vele. A rettegést csak egy módon tudod leküzdeni, ha szembenézel vele. Ha elbújsz az ilyen emberek, filmek elől, nem fogod leküzdeni a rettegést. Pont, hogy tudat alatt már elhatároztad, hogy nem szoksz vissza, mivel nem szoktál vissza. És ha tudod, mi a következménye a dohányzásnak, nem fogsz gondolkodni a visszaszokáson. Kell egy erős elhatározás, egy erős hit magadban. Legyen bármi, nem szoksz vissza!

És ezt tudatosítst magadban, utána jobban leszel lelkileg és nem fogsz már az egészen gondolkozni. Határozd el!


Remélem, segítettem. :)

2019. szept. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!