Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tényleg olyan káros az IQOS,...

TOP1ANSWER kérdése:

Tényleg olyan káros az IQOS, mint a hagyományos cigaretta?

Figyelt kérdés
Vannak tanulmányok, amelyekben arra a következtetésre jutottak, hogy hasonlóan roncsolja a tüdőt, mint a hagyományos társa. Ez igaz lehet ? Kétségeim vannak a tanulmány felől, a korábban piacon lévő dohánycégek háttérbe szorulnak a Philip Morris innovációja miatt,(nyilván továbbra is rengetegen használnak hagyományos cigarettát), de úgy gondolom sok dohánycég hatalmas bevételtől esik el ezáltal, ami csak fokozódna az idő haladásával, szúrja a szemüket és ezért készül ilyen tanulmány, ami nem független a piaci érdekeiktől.
2019. szept. 12. 20:30
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
75%
manapság "A NETEN" már mindenre van egy "tanulmány", arra is, hogy kétszer kettő az öt. Amit az interneten találsz ingyenes portálokon "tanulmány" cimszó alatt, annak én egy betujét sem hinném el. Pár évtizede azzal verték át az embereket, hogy ha valami "benne volt a tévében" akkor az biztosan igaz. Manapság ugyanez van, csak azzal a különbséggel, hogy "EGY TANULMÁNY BEBIZONYITOTTA". Nyilván épitik a dohánycégek is a propagandát kemény dollám milliárdokból, szóval persze hogy jönnek kamu "tanulmányok", de a szomorú valóság, hogy a másik oldal hidd el, ugyanezt csinálja.
2019. szept. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
8%
Az az IQOS reklámja, hogy a magas hőmérsékletű melegítés hatására kevesebb a rákkeltő/károsanyag, amúgy ugyanaz mint a sima cigi. Hivatalos kutatás/megfigyelés erről nincs, és elég logikátlannak is tartom. Nekem az a véleményem, hogy ez csak egy újabb pénzszerzési lehetőség és pánikszerű reakció az elektromos cigaretta növekvő népszerűségére a Philip Morristól, ugyan olyan, mint a sima cigi. Csakhogy az e cigi nem tartalmaz kátrányt és füstöt, egyéb kezelőket, egészségtelen, de normális használat mellett nem halsz meg mint analóg formájától, ecigi károsságáról/halálosságáról szóló cikkekbe, ,,kutatásokba" pedig mindíg bele lehet kötni olyat állít, és hoppá! Mindben legalább 1 dohánylobbis keze benne van.
2019. szept. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
78%

Nem mondanám logikátlannak, hogy kevesebb károsanyag szabadul fel, ha melegítesz valamit, mintha hamuvá égeted.

Elég egyértelmű a különbség.

Az is egyértelmű, hogy továbbra is egészségtelenebb, mint nem dohányozni. Szerintem nem kérdés, hogy kevesebb károsanyag keletkezik ezekben az eszközökben, már csak azt figyelembe véve is, hogy egy "patron" kb akkora mint egy fél cigi, tehát alapból kevesebb dohány van benne, és azon egy fél napig el lehet pöfékelni.

Tehát nem igazán látom, hogy lehetne ugyanolyan káros a kettő, mikor az egyiknél nem elég, hogy nem ÉG EL a dohány csak hevül, de még ráadásul egy fél cigirevalót használ is el az ember, sokkal több idő alatt, mint rendes cigivel.

De gondolom a logikával itt alulmaradok az összeesküvés-elméletekkel szemben.

2019. szept. 13. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
10%

A dohány nem tud hevülni, csak égni. Mint ahogy a vizipipadohányon levő melaszt ha hevítjük, maga a dohány is füstölni fog kicsit. Az e-liquid hevül, mert folyékony, és felmelegedve gőzzé változik.

3.voltam, nem is írok többet, felesleges. Aki fanatikus, úgyse hiszi el.

2019. szept. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
74%

Ezt, hogy a dohány nem tud hevülni, honnan veszed?

Bizonyos hőmérsékleten kioldódnak bizonyos anyagok belőle. Ha ez a hőmérséklet alacsonyabb egy pontnál, nem ég hamuvá, nem keletkezik annyi kátrány. Logikus, nem?

Egyébként ugyanilyen elven működik a marihuána vaporizer is, amiben szintén nem ég el a fű. Sőt utána el is tudod szívni, cigiben, úgy hogy még hatóanyag is marad valamennyi benne.


Nekem nincs ilyen eszközöm, csak már akkor ismertem, amikor még csak Japánból lehetett rendelni. Úgyhogy távol állok a fanatikustól, egyszerűen nem vagyok retardált összeesküvés elmélet hívő, hanem tapasztalatom van meg tudásom.


Arról mi a véleményed, hogy a patronban lévő dohány jóval kevesebb mennyiségre, mint ami egy cigarettában van, és tovább is tart? Így hogy lehet ugyanolyan káros?

2019. szept. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
46%
Ja kíváncsi lennék még arra is, hogy a többi dry herb vaporizert (ami ugyanazon az elven működik mint ez), amik már kb 10 éve a piacon vannak, és főleg marihuánához használják őket, azokat is a dohánylobbi találta ki? Idióta gyerek.
2019. szept. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
22%

Köszönöm, hogy a fanatikus jelzőre a retardált szót kaptam vissza, rendkívül érett magatartás.


Egyetlen egy kérdésem van.


Az IQOS ről ezeket ki mondja? Na ki?


A Philip Morris. Vagy hozzá köthetőek.

Nem a WHO, nem egy orvosi/szakértői gárda, hanem aki gyártja. Csak így a levegőbe.

Ilyen jellegű teszt hogy ártalmatlanabb mint a sima MÉG nem is készült.


Ok a dohány mennyisége kevesebb. Akkor szívnak többet belőle..... vagy akkor jo, ennyivel ,,egészségesebb"


Volt ismerősöm aki szívta ugyan úgy köhögött/krehácsolt/turházott fel KÁTRÁNYT mint a rendes ciginél.


Hagyjuk ezt a beszélgetést, nem erre volt kiváncsi a kérdező, mindenki azt szív amit akar 10 év múlva meglátjuk.


Én maradok a jó öreg friss levegőnél.

2019. szept. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
27%

Ja és a marihuánás vaporizert kihagytan bocs.

Az NEM ARRA VALÓ. Jó hogy megöl/rákot kapsz tőle.

TILOS BELE TÖLTENI A LIQUIDEN MÁST!

Olyan mint amikor ciánt raksz a kávéba. A kávé káros? Nem. A cián. Meg is öl.

A liquid pg (sütik krémjének szilárdítására hasznákják) és vg (gyógyszerek alapanyaga) és aroma (mint a kólába).


Ezek után hasonlísd össze az ecigi vagy az IQOS károsabb.


Szívjad. Meglátjuk.

Én egyiket se szívom nem szeretnék felfordulni 40 évesen, ecigit ritkán.


Magas intellektusra intő jel az idióta gyerek (főleg hogy nem is tudod hány éves vagyok és értelmesebb a szövegem mint neked lol) és retardáltnak is neveztél. Édesanyám azt tanította, tisztelettel beszéljek. Úgy látszik, neked ez az óvoda nagycsoport kimaradt. Nem süllyedek le erre a szintre. Szevasz. Pontozz csak le nyugodtan :)

2019. szept. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 BRUTAL TV ***** válasza:
10%

# 3

Mindkettő káros te észkombájn teljesen mind1 melyiket szívod mert a végén ha hajlamos vagy rá úgyis megfizeted az árát.

De letojom felőlem meghalhatsz akár mibe csak ne hirdesd az igét a csöves e cigid jobb lenne valamivel a ciginél.

CSak röhögök magamba amikor meglátom 1-2 embernél az ilyen olyan tanulmányokra való hivatkozást XFDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2019. szept. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
71%

"Mind kettő káros remélem "elmész" valami szövődmény következtében a s zaros e-cigid miatt :)"


Az IQOS nem e cigi. Ha azt se tudod mi ez akkor inkább ne kommentelj, mert nincs értelme magadat lejáratnod, ok?



Egészségének nem egészséges. De egészségesebb, mint a normal cigaretta, hiszen nem történik égés. Nem keletkezik kátrány sem, amely a tüdőben rakódik le. Tehát csak jobb. Ellentétben az elektromos cigarettával, szerintem jobb, mert tudod, hogy dohányt szívsz, tudod mi van benne, tudod mit okozhat, viszont az elektromos ciginél a hosszú távú hátasokat még nem tudják, illetve sokszor azt sem, hogy mi van a löttyben.


Én ajánlani tudom az iqost. Sokkal jobban érzem magamat mióta használom, és az ínyt sem károsítja. A torkom is eddig vörös volt, manduláim is, fogak is sárgultak, de ezek már csökkentek, ideggyulladás is elmúlt, mert nem akkora hővel ég ...stb..szóval egészségesebb. :)

2019. szept. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!