Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A barátnőm eltitkolta előlem...

A barátnőm eltitkolta előlem hogy dohányzik, egy doboz cigarettát találtam a táskájában tegnap, mit tegyek? 28L

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a barátnőmet, akivel 2 éve kapcsolatban vagyunk. Ez az első leszbikus kapcsolatom, eddig csak srác partnereim voltak, de vele vagyok a legboldogabb, imádom őt. Viszont tegnap összetört a szívem, sírtam is.


Alapjába véve nagyon szép napunk volt. Reggel találkoztunk, utána egész nap együtt voltunk és sétáltunk a környéken ahol lakom, utána lementünk a kedvenc éttermünkbe. Este átjött hozzám, mert együtt szoktuk tölteni a hétvégéket. mert amikor megkérdeztem tőle, kérhetek-e egy zsebkendőt, azt mondta persze, vegyem ki a táskájából. (Ő éppen a fürdőszobában volt, fürdött.) Amikor benyúltam a táskájába hogy kivegyem a zsebkendőt, egy doboz cigarettát találtam benne. Nem hittem a szememnek, nagyon fájt a dolog. Azt tudnotok kell rólam, hogy én nagyon odafigyelek az egészségemre. Helyesen táplálkozom, rengeteg folyadékot iszom, sok zöldség és gyümölcs, illetve rendszeresen gördeszkázom is. Amikor kerestem a páromat, csak egyetlen kitételem volt: hogy ne dohányozzon, mert bár tiszteletben tartom ha valaki dohányzik, én képtelen lennék párkapcsolatban lenni dohányzó lánnyal vagy fiúval.


Amikor kijött a fürdőszobából, meglátta a kezemben a doboz cigit. Nagyon elsápadt és azt mondta rögtön, hogy "Meg tudom magyarázni, ez nem az aminek látszik!" és elkezdett izzadni. Én egyenesen a szemébe néztem és megkérdeztem, ez az övé-e. Azt válaszolta, hogy nagyon sajnálja, de igen. Azt mondta hogy 4 hónappal ezelőtt megkínálták őt cigivel egy buliban és kipróbálta, azóta pedig hetente elszív 3 szálat.


Nekem az fájt a legjobban hogy eltitkolta előlem. Tudja jól hogy én nem szeretem a cigit, de az fájt a legjobban, hogy nem volt velem őszinte. Elkezdtem sírni és odajött hozzám, átölelt, azt mondta nagyon szeret és hogy ne haragudjak rá. Azt mondtam neki, nem az fáj hogy cigizik, hanem hogy ezt nem mondta el nekem, a barátnőjének. Azt hittem, mi mindent megbeszélünk egymással, mert hát ez is egy párkapcsolat lényege. Nagyon szomorú voltam és ő folyton átölelt és puszilgatott. Ez rá is nyomta az esténkre a bélyeget, mert nem volt szex, pedig eddig minden alkalommal volt amikor közösen aludtunk.


Reggel fáradtan keltem fel mert alig tudtam aludni, szomorú voltam. Próbált jobb kedvre deríteni és kérte, bocsássam meg neki hogy nem volt velem őszinte. Az a baj, hogy a bizalmam is megrendült benne, mert eddig mindig őszinte volt hozzám, legalábbis én ezt hittem. Haragszom magamra, mert úgy érzem, látnom kellett volna a jeleket. Azt mondta, direkt mindig hétfőn dohányzott, hogy amikor hétvégén találkozunk, ne érezzem rajta a cigi ízét. És azt is elmondta, direkt úgy hogy ne vegyem azt észre, mert nem akarta hogy fájdalmat okozzon nekem ezzel. Az is durva, hogy nagyjából pont 2 héttel ezelőtt beszélgettünk a cigiről és hogy "Milyen jó hogy egyikünk sem dohányzik!", mire ő azt felelte, hogy "Én soha nem kezdenék el cigizni, mert bár érdekel hogy kipróbáljam, tudom hogy mennyire fájna neked Édesem."


Csalódtam benne és szomorú vagyok. Nyilván nem lesz rám semmiféle egészségügyi hatással, ha heti 3 szálat elszív, de akkor sem vagyok biztos, hogy mi legyen most a kapcsolatunkkal. Féltem őt, félek, hogy rá fog szokni és a heti 3 szál végül 1 doboz lesz. És attól is félek, hogy szó sincs heti 3 szálról, csak direkt mondott egy kicsi számot nekem. Simán el tudom képzelni, hogy többet is elszívott eddig hetente.


A lelkem, a szívem most azt érzi, hogy én imádom ezt a lányt és vele szeretnék maradni! Nagyon szeretem őt, ő az életem! És mint a barátnője, segíthetnék neki abban, hogy leszokjon a cigiről! De mi van akkor, ha esze ágában sincs leszoknia? Mi van, ha bővülni fog a cigi? Azt mondta nekem, hogy már rászokott a cigire és nem tudja letenni, mert nagyon jólesik neki. Lehet, hogy egy nap eljutunk oda, hogy a közelemben fog dohányozni és engem is meg fog kínálni cigivel?


Mit tegyek? Nagyon szeretem a barátnőmet, imádom őt, de a cigarettát viszont nem szeretem. Hogyan beszéljem meg vele ezt a dolgot?


2019. szept. 15. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Úristen, pár szál cigin rugózni. Meg se érezted rajta, igaz? Majd ha olyan lesz megcsókolni mintha egy hamutartót nyalogatnál térj vissza rá.
2019. szept. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha cigarettázni szeretne mindenképpen, akkor nem tilthatod el tőle. Okkal nem merte elmondani, hiszen tudta hogy mit vonz maga után. Ahhoz hogy le tudja tenni, akarnia is kell. Ha nem akarja, akkor jön az, hogy vagy neked kell elfogadnod azt, hogy cigarettázni fog, vagy neki azt, hogy neked ez nem fér bele. Nagyon hosszan leírtad a dolgot, el is olvastam, de azt tanácsolnám a jövőre nézve, hogy ne keríts ekkora feneket mindennek. :/
2019. szept. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Liz* ***** válasza:
79%
Elhiszem, hogy nem esett jól, hogy eltitkolta ezt előled, de könyörgöm heti 3szál az nem a világ vége, meg se érzed, ennyit lovagolni rajta, szerintem egy picit túlzás... Nem rosszból, de ha ne adja Isten történik valami komolyabb, arra hogy reagálnál? :/ Szerintem nyugodj meg egy kicsit!:)
2019. szept. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Aterzem a problemadat, velem ugyanez tortent, csak en hetero kapcsolatban elek, es a baratomrol derult ki, h cigizik.


Nem garancia, h nalatok is ez lesz, de nalunk ugy volt, h eleinte csak a munkahelyen cigizett, es amikor velem volt, akkor sosem. Utana mar akkor is, amikor szabin volt, mindegy volt mar, h egyutt voltunk-e eppen vagy sem, es most ott tartunk, h mar itthon is szivja mindig (egyutt elunk amugy). Nem sokat sziv, kb napi 3 szal. Remelem, ennel tobb nem lesz...


Nem tudok mit csinalni, kertem, h hagyja abba, veszekedtem is vele tobbszor, de nem megy neki..



Szeretem, nem fogom emiatt elhagyni.. igy kenytelen voltam elfogadni, m az allando veszekedesnek sincs ertelme. Teszek olykor megjegyzeseket, h kifejezzem a nemtetszesemet, de nem veszekszunk mar emiatt. Szerintem, fogadd el ot te is igy, ha valoban szereted ot. Sokkal fontosabb az, h talaltal egy olyan szemelyt, akivel jol erzed magad, es ennyire szeretitek egymast!


Az, h hazudott, valoban nem szep dolog, de ot is meg lehet erteni. Felt, h megharagszol ra, es elveszit teged, es ugy tunik, jol ismer, m tenyleg ezen agyalsz.

2019. szept. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Hogyan írjunk kétkötetes regényt a semmiről...? :)
2019. szept. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Marhaság,hogy ne lenne károsító hatása pár szál cigarettának.


Inkább a kérdésed párkapcsolati témakörbe való véleményem szerint,mert itt nem a dohányzás a fő probléma, ezt leírtad te is.


[link]

2019. szept. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Heti 3 száltól hogy lehetne rászokni? Amúgy nem annyit szív az fix, heti 3-nak mi értelme lenne? Inkább maradjunk a napi 3-nál,de még az sem sok szerintem.

Nem mondta el neked, mert tudta, hogy az elején simán elhajtod, ha megtudod. Ebből ekkora hisztériát amúgy nem tudom miért kell csinálni, senki sem szent, ez legyen a legkevesebb gondotok..

2019. szept. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!