Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Baj ha 17 évesen elszívok...

Baj ha 17 évesen elszívok hetente egy szál cigit?

Figyelt kérdés

17/f vagyok, és hetente elszívok egy cigit.

Szerintetek az gáz? abból lehet valami gondom?

Általáb csak akkor amikor stresszelek, de egy héten mindig csak egy szálat szívok, hogy megnyugodjak. Abból lehet valami gond? vagy ebben a korban már nem akkora nagy baj hetente egy szál? Gond alatt úgy érzem, hogy a tüdőmmel vagy valamimmel lehet e problémám. Kb 3 hónapja szoktam rá.



2019. okt. 17. 12:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem. :)
2019. okt. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából hetente 1 az nem sok, de persze az sem tesz jót, de jobb mint a napi 1 vagy több.

Csakhát az ilyenekből szokott lenni általában a rászokás, hogy mindig lesz majd valami ami miatt majd jöhet még egy szál (egy barátom is így volt ezzel).

Alapból én nem ítélem el azt aki elszív egy pár szálat, csak azt aki 1 nap=1 doboz, inkább azt tartom gáznak hogy jelenleg minden 2. 15-17 éves cigizik és ott is van aki nem keveset.

2019. okt. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ember így kezdi. :D
2019. okt. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Hát, szerintem nem korfüggő a dohányzás. :D Bármikor kezded el, így is úgyis károsítod vele a szervezeted. Nem azt mondom, hogy biztosan kialakulnak miatta komolyabb komplikációk, de nyomot hagy, az biztos.


Ha csak azért kezdted el, mert baráti körödben is mindenki dohányzik vagy éppen menő dolognak tartod, akkor szokj le róla amilyen gyorsan csak tudsz! Az én baráti társoságomban mindenki dohányos, még általánosban kezdték el, mert hogy az milyen menő dolog már... ők is csak úgy idultak, hogy heti 1 szál, és azóta eltelt 10 év, és mindegyik láncdohányos. Én undorodom a cigerattafüsttől, és elég kényelmetlen dolognak tartom, hogy mindig az orrom alá füstölnek, valamint folyton miattuk kell megszakítani a közös programot, hogy 5 percenként kimenjenek egyet füstölni. Szerintem ez elég udvariatlan és arról nem is beszélve, hogy mennyi pénzt felemészt!


Szerintem a stresszt nem pont ezzel kéne kezelni. Próbálj meg sportolni vagy más hobbit űzni helyette: hallgass zenét, zenélj, rajzolj, nyomogass stresszlabdát, stb. Én az első egyetemi évem alatt a stressz kezelésére megtanultam furulyázni. :D Állítólag a legjobb módja, hogy leszokj egy függősígről, ha rászoksz egy másikra, de csak pozitívra! :D Igyál sok mentateát, az nyugtat, valamint ha tényleg nagy a stressz az életedben, akkor próbálj erről beszélni valakivel: baráttal, felnőttel. A kibeszélés sokszor nagyon jót tesz. :)


Még megkérdezném, hogy titkolod-e a családod elől? Mert ha igen, az is hamar ki fog derülni, valamint az orvosok is észreveszik.


Én nagyon-nagyon szorítok neked, hogy meggondold a dohányzást és leszokj róla! Nem csak magadnak teszel vele jót, de a környezetdnek is, hiszen nem kell másnak a szmogos városi/falusi(bár az kevésbé) levegő mellett még a te kifújt cigaretta füstöd is belélegezni. Remélem nem sértettelek meg, nem az volt a szándékom! Tényleg nagyon szorítok neked!

2019. okt. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hosszútávon baj.
2019. okt. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mindenki így kezdi aztán lesz 2 szál, majd 5 szál és kész.

Legalább olvasd el a többi kérdést is.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__dohanyzas__10135882..

2019. okt. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, megpróbálom. Nem azért kezdtem el mert ! menő, csak ki akartam próbálni. Aztán még egy még egy és hát igen de megpróbálok leszokni tényleg az a legyszerubb.
2019. okt. 17. 22:05
 8/13 anonim ***** válasza:
nekem nem
2019. okt. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
kb annyi értelme van, mint néha belerúgni a kertkapuba...
2019. okt. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9. akkor nem baj ha néha belerúgok?
2019. okt. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!