Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 13-14 éves gyerekednek engedné...

13-14 éves gyerekednek engednéd az ecigi használatát?

Figyelt kérdés
Fiam titokban vett az internetről, használja is rettentően nagyot csalódtam benne. Az apja szerint ha akarja használja de innentől ő semmit sem hajlandó megvenni, sem segíteni neki. Persze a gyereket ez nem érdekelte, ugyan úgy szívja. Én meg most mit csináljak?
2019. okt. 18. 12:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Azt követném, amit a férjed. Miután dohányzással összefüggő rákban halt meg több szerettem, zéró tolerancia van bennem.
2019. okt. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%
Elvileg mostanában kimutatták, hogy az ecigi még károsabb mint a normál, szóval nem, nem engedném.
2019. okt. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem engedném!
2019. okt. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Dehogy engedném. Alaposan elbeszélgetnék vele, hogy hiába "menő" cigizni, tüdőrákban meghalni kegyetlen.
2019. okt. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%
Nem... dohányzást imitáló eszköznek minősül. És a a probléma az, hogy simán be tudja szerezni a nikotinost. Persze nekem, felnőttként, tök kényelmes, hogy netről meg tudom rendelni, tudok válogatni, de neki nem jó... Ugyanúgy van egy mozdulatsora, mint a sima ciginél. Egy dohányosnak nagyon jó alternatíva, ha nem tud leszokni, legalább átszokik egy kevésbé megterhelőre. Szerintem emiatt is röppen fel a hír időközönként, hogy sokkal károsabb, hogy a szülők ne engedjék a gyereknek. Mert ugyanúgy függőséget tud okozni, ha nikotinos, ha nem. Jobb lenne neki nem engedni, próbáljatok beszélni a fejével.
2019. okt. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 szamo77db ***** válasza:
100%
Semmiképpen nem engedném neki. Egyébként magam sem dohányzom. Gyakran beszélgetnék a gyerekkel. Megpróbálnék segíteni neki a cigi elleni harcban.
2019. okt. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%

Semmi fogalmad nincs az e-cigiről? 13-14 évesen mi a fenének fújja a füstöt, amiben nikotin sincs? Nem függő! Annak való, aki nem akar nikotint szívni, de hiányoznak neki a mozdulatok. Kétlem, hogy a fiadnak erre szüksége van. És igen, és is olvastam róla, hogy némelyik netről rendelt hülyeség károsabb, mint maga a cigaretta.

Könyörgöm, ez nem egy cigirágó! Mi a fenének van rá szüksége? Ti vagytok a szülei. Mi az, hogy nem érdekelte az apját, hogy mit szív. Legalább neked legyen eszed.

2019. okt. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%
Az ecigi sem olcsó mulatság, mégis honnan van rá pénze egy 13-14 éves gyereknek? Komoly problémák vannak ott a nevelés körül, ahol egy ilyen korú gyerek megengedhet magának ilyesmit.
2019. okt. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Havonta kapott 20 ezer forintott amit a hobbijara vagy barmire kolthet. Idaig szepen sporolt, mindig valami olyat vett amire vagyott, vagy csak mentek moziba, mekibe, barhova a barataival.

Az iskolaban is problema, hogy egyre tobb gyereknek van ecigije, tenyleg menozes miatt. Mint kiderult kinai oldalrol rendelte, egy baratja tesoja kartyajaval.

Nagyon is erdekel, hogy mi van a gyerekemmel. Ezert sem tudom mit csinsljak, mert az apjat ellensegnek latja. Az iskolaban vettek el tola, minket behivattak. Az apja nagyon leszidta a parkoloban, persze a tobbi baratja ezzel piszkalja. Nem kap zsebpenzt, nem mehet el egy novemberi playit kiallitasra. Neztunk vele filmet az ecigirol, cigirol milyen karos. Teljesen ellenseges velunk emiatt, szerinte ez csak vizgoz nem karos.

2019. okt. 18. 14:59
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondtam,hogy ha akar dohányozhat, megtiltani úgysem tudom,mert akkor titokban csinálja, viszont akkor a "pénzcsap" elzárva, tőlem egy fillért sem kap, teremtse elő magának a rávalót. Nem azért dolgozok,hogy valaki elfüstölje.
2019. okt. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!