Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért érzek késztetést a...

Miért érzek késztetést a dohányzásra? Lehetek függő/nagyon káros egy szál elszívása?

Figyelt kérdés
Kamasz lány vagyok, és mostanában egyre gyakrabban érzem azt hogy ki kell próbálnom a cigit. Semmiképp sem akarok a jövőben függővé válni, elítélem, és tudom hogy káros. De mostanában ha elmegyek egy dohányzó ember mellett, mindig azt érzem, hogy mennyire kipróbálnám! Ma úgy gondoltam néhány barátnőmmel, hogy elszívunk egy-egy szálat vagy legalábbis megpróbáljuk. Az anyai ágon lévő nagyszüleim és az anyukám is dohányzott anno, de könnyedén letették... Mit gondoltok, szerintetek nagy probléma lenne, ha kipróbálnám?

2019. dec. 3. 06:47
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Ebben az életkorban szinte minden emberben él a vágy, hogy kipróbáljon olyan dolgokat, amelyek a "felnőtt" emberek szokásaihoz tartoznak, legfeljebb belső tulajdonságaikból eredő gátlásaik vagy belátásaik szabnak határt a "merészségüknek". Én soha nem éreztem késztetést a dohányzás kipróbálására, bár szüleim bizonyos életkorban dohányoztak, míg az öcsém a történtek szerint igen és skáig dohányzott is. Sőt később a barátnőm (mostani feleségem) is dohányzott. Ő nagy valószínűséggel a szociális vonatkozás miatt kezdett el dohányozni (dohányzók közé tartozás), mert későbbi életkorban abbahagyta, amikor kiderült, hogy a káros egészségügyi következmények miatt ajánlatos lenne és egyébként sem függő. Neked magadnak kell tudnod, hogy mennyire mehetsz el. Ezt aztán vagy magadban gondolati úton döntöd el, vagy kísérletileg meg is akarsz erről bizonyosodni. Sajnos erre nincsen külső ajánlás, ezért említettem, hogy az ember belső lelki alkata a lényeges, mennyire hajlamos a külső körülményekhez (a csábításhoz) igazodni vagy saját belső akaratának engedelmeskedni.
2019. dec. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hollófernyiges ***** válasza:
Ha beleszívsz (és valószínűleg szétköhögöd a tüdőd), hogy kipróbáld milyen az, nem feltétlenül gáz. De szokást nem érdemes csinálni belőle, mert beszerzel egy olyan függőséget aminek semmi pozitív hozama nincs (legfeljebb enyhíti az idegességet amit a nikotinfüggőség okoz), ezzel szemben drága, rákot okoz és a nemdohányzók szemében masszívan csökkenti a szexepiledet.
2019. dec. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez ilyen :/ A kisgyerek meg kólát akar.
2019. dec. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne próbáld ki nehez lesz utana letenni. En 12 voltam mikor kiprobaltam. Tudomtudom elitelendo:D de ezvan. Most 15 vagyok meg mindig dohányzom lekellett tennem egy kis idore majdnem 1 evre, es annyira hianyzott hogy megint elkezdtem cigizni de mar nem ugy mint regebben hogy napi 1 dobozzal. Mar csak 1 nap mondjuk 3 szálat szivok.
2019. dec. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. dec. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én háromszor próbáltam, és nagyon nem tetszett, még a füvet (mert az viszont jó) is külön, dohány nélkül, pipából szívom, mikor szívom. :D
2019. dec. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem nem kell annyira túllihegni ezt a témát. Én is kamaszlány vagyok és egy éve én is nagyon vágytam hogy cigizhessek, szereztem is, cigiztem többször is, de sose szoktam rá. Most is ritkán bulin, vagy ha csak szimplén kedvem támad elszívok egy szálat, de nem vagyok függő. Ha nem akarsz rászokni, akkkor ne szívj egymás utáni napokon többször, csak néha néha és nem fogsz. Először gyengét szívj, mert az erősebbtől lehet hogy rosszul leszel első alkalommal, de van esély hogy a gyengétől is.Lehet hgoy először hányingered lesz tőle, vagy fájni fog a fejed, szédülni fogsz, mert a nikotin még idegen a szervezetednek. Egyébként csomó korunkbeli kamaszismerősöm kipróbálta párszor és nem lett függő, akkor leszel függő ha mindennap többet elszívsz. Néhány száltól nem. De mondom nem kell félni, semmi nincs ha elszívsz egy szálat.
2019. dec. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!