Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Küldtetek már be idegent...

Küldtetek már be idegent dohányboltba?

Figyelt kérdés
Volt már esetleg olyan hogy el lopták a pénzt?
2019. dec. 6. 22:11
 1/10 anonim válasza:
100%
Igen, egyszer tettem ilyet, fesztiválon. Nem, nem lopta el. :)
2019. dec. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan ilyen nem. De olyan volt régebben hogy piát vettek ki nekünk. Volt egy bácsi aki még pénzt se fogadott el csak meg hívott minket egy sörre haverommal. Áldott jó ember volt :) Azóta is sokszor eszembe jut az öreg, remélem jól van ő is és a családja is. (nem kell szörnyűségre gondolni. Én és haverom is 18 éves korunk előtt álltunk és valami ízesített 2 százalékost vett ki nekünk)


Mivel nem cigizek emiatt nem volt ilyen hogy dohányboltba küldjek be valakit. De olyan volt már régebben hogy ismerősnek bementem. Meg hogy egy ilyen 30 körüli csávó kért meg hogy menjek már be neki, mert őt nem akarják kiszolgálni mert nincsennek nála az iratai, mert a kocsiba hagyta vagy mi volt már (nem most volt) neki is bementem szívesen.

(Itt azért volt ilyen mert kicsit kötekedős volt a dohányboltos. Előtte rabolták ki valahogy, előtte azért kedvesebb volt, de ez érthető. Utána bárki bement már kérte a személyit, ha nincs lehetett kimenni. Volt olyan hogy csak energia italt vettem és akkor is majdnem kizavart, mert kicsit elszámolt valamit fejben. 20 voltam akkor és mondta hogy majd jövőre menjek vissza, finoman jeleztem hogy ennek fussunk neki újra.)

2019. dec. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Ha engem küldenél be csokit vennék a pénzeden mert a gyerekeknek az való. :) majd ha felnőtt leszel eldöntheted hogy megeri e arra költeni, hogy büdös és beteg legyél
2019. dec. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én mentem be már be cigiért fiataloknak, nem loptam el a pénzt, pont annyit adtak amennyit kellett fizetnem, és a bolt előtt megvártak.
2019. dec. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi kommenteket. #3 17 vagyok februárba leszek 18 hagy döntsem már el hogy akarok e cigiznu vagy nem.
2019. dec. 7. 14:43
 6/10 A kérdező kommentje:
Cigizni*
2019. dec. 7. 14:43
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha betöltötted a 18at eldöntheted. Addig nem! De utána is nagyon ostoba vagy ha erre költöd a szüleid pénzét.
2019. dec. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#5

Azért ez nem teljesen így megy. Mióta cigizel?? Lehet most ha úgy van könnyebben leszoksz. Nekem igazából nincs ezzel bajom. Nem dohányzom, de nem is fuldoklok ha rá gyújt mellettem valaki. Max arrébb állok ha pont felém jön a füst.

Baráti tanácsként adnám viszont hogy ne szokj rá. Sok haverom cigizik és próbálják letenni mert 10 év után kezdik belátni hogy hülyék voltak hogy elkezdték. Rengeteg káros hatása van a szervezetre és sok pénz megy el rá. Ezzel most ha még nincs is bajod később lesz. Pl mikor a havi cigi árából kijön egy hitel törlesztő de nagyon nehezem tudod letenni, vagy egyáltalán nem. Viszont ha sikerül is akkor se múlnak hamar a negatív hatások. Meg szenvedés lesz letenni. Ha néha szívsz el egy egy szálat az még nem nagy gáz. De ha rendszeresen akkor próbáld letenni. Régebben azért én is szívtam el pár szálat. De szóltak nekem is hogy ne nagyon szokjak rá stb. Meg olyanok mondják ha még egyszer élhetnének soha nem gyújtanának rá akik napi másfél dobozzal elszívnak ha nyugodtak. Ha nem akkor 3-4 doboz. Az ugye már kb 5ezer forint. És végülis a semmire egy nap alatt 5ezer... Heti szinten 14 ezer az rengeteg (nem 5ezerrel számoltam). Abból bármi másra tudsz költeni inkább. Nem igazán éri ez meg.

De tényleg nem kioktatni akarlak. Mindenki úgy cseszi el az életét ahogy akarja. Nekem is megvannak a magam dolgai, amik károsak, de igyekszek mindennel mértéket tartani és kerülni a függőség kialakulását. Tényleg csak tanácsnak vedd.

2019. dec. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#7 van saját gyakszi pénzem plussz haverm

apjához szoktam járni mezőgazdaságra szóval onnan is jön pénz nem a szüleimét költöm el.


#8 Köszönöm. Igazából csak barátokkal szoktam szívni ez a doboz el fog tartani 1 vagy másfél hétig. Énis próbálok nem rá szokni.

2019. dec. 7. 19:07
 10/10 anonim ***** válasza:
3. csokit nem lehet venni a dohányboltban, de ne zavartasd magad
2019. dec. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!