Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ennyitől lehet komolyabb baj?

Ennyitől lehet komolyabb baj?

Figyelt kérdés

November 29-tő December 27-ig cigiztem. Körülbelül 5 doboznyi cigit szívtam el összesen. Ennyi idő alatt ugye nem alakul ki tüdőödéma, tüdődaganat?

A családban apám családja felől mindenki cigizett és egyiküknek sem volt ilyen problémája, ugyan ez van anyám családja felől is. Nagymamám, anyum és apum is cigizik. Mamám 20 évesen kezdte, anyum 16, apum szintén 16 évesen. Én jelenleg 17 éves vagyok.


Eleinte jól esett, aztán meg már csak me nőnek tartottam, de fontosabb az egészségem és ezért nem szívok többet. Azt is bánom hogy kipróbáltam. Csak a depresszió és félelem maradt utána.



2020. jan. 7. 03:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól teszed, hogy nem szívod többet.

Természetesen 5 doboz cigibe még senki nem halt bele, te sem fogsz, de azért ne csináld tovább, szerencsére már nem menő.

2020. jan. 7. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem vészes, nem hinném, hogy bármi bajod lesz. Ne érezd magad rosszul emiatt (meg mondjuk nem is nagyon lesz jobb tőle...)! Nekem fél évig esett jól az átlag napi 5, utána én is inkább abbahagytam. Ennyi idő után még relatív egyszerű volt ecigire váltani, amit tényleg szeretek is.
2020. jan. 7. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, iszonyatosan jól esnek. Holnap megyek fül-orr-gégészetre mivel mandula és torokgyulladásom van náthával és az utolsó szál cigim óta egy csomót is érzek a torkomban, bár anya szerint ez csak egy nagyon durva gyulladás. A hipohonder énem inkább biztosra megy. Ezek a válaszok viszont feldobták a napomat.
2020. jan. 7. 05:45
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként azért kérdeztem, mert pár napja levegővételkor néha beszúr a tüdőm és nagyon félek hogy mitől lehet
2020. jan. 7. 10:43
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én anyukádnak adnék igazat így látatlanban :) majd azért írd meg holnap, hogy mi volt!
2020. jan. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Dohányzás nélkül is lehet bármilyen rákod. 5 doboz cigi kb semmit nem befolyásol. India bizonyos részein olyan szennyezett a levegő, mintha napi 20 szál cigit szìvna el ott az ember egész életében.
2020. jan. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg lemaradt :)

Ne félj nem rák lesz az, de azért jól teszed ha leteszed a cigit mert még egyszerű. A szivet és az érrendszert, a fogakat is tönkreteszi nem csak a tüdőt és nem csak rák formában

2020. jan. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Még kedden éjfél előtt ügyeletre mentünk, mert szúrt a tüdöm bal oldalt és pánikrohamom is volt. A vérnyomásom jó volt, a tüdőmben nem hallott semmit, oxigén szaturációm 99% volt, EKG is jó volt.

Tegnap a fül-orr-gégészeten azt mondták,hogy orrhártya irritáció van, vérbő és erezett mandulám és garatívem, emellett kaptam savcsökkentőt is. A hangszálaimmal is van valami, állítólag nem érnek úgy össze ahogy kéne. Kaptam gyógyszereket, ha nem múlik el 1 héten belül akkor vissza kell menjek. Ha múlik akkor 4 hét múlva ránézne még.


Azt mondták, hogy a tüdőm szúrhat a stressztől és szorongástól, de lehet a gyomorsavtól is.

2020. jan. 9. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!