Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzás etikett?

Dohányzás etikett?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég kezdtem el dohányozni és szeretném megutdni ennek az etikettjét meg zt hogy pl. hogyan kell normálisan cigizni stb. Ötletek?

2020. jan. 24. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Ha férfi vagy, akkor zárt helyen hölgyektől mindig meg kell kérdezni, hogy zavarja-e, ha rágyújtasz. Ha nő vagy, vagy férfiként kizárólag férfi társasággal vagy, akkor nem kell kérdezni.


Ha férfi vagy és férfi kér öngyújtót tőled, akkor átadod neki. Ha nő, akkor te gyújtod meg. Ha nő vagy, akkor minden esetben átadod.


Hüvelykujjal és mutatóujjal csak prolik szivnak cigit.


A csikket az utolsó slukk után pár másodpercen belül eldobjuk és eltapossuk, nem tartogatjuk a kezünkben, akkor sem, ha fél perc múlva lesz egy hamutartó.


Ha valakinek cigit adsz, sosem te fogod meg a cigi végét, hanem hagyod, hogy ők vegyék ki a dobozból/tokból.

2020. jan. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
Soha ne kényszeríts senki mást dohányzásra, vagy akár csak passzív dohányzásra, ami az evidenciák mellett azt is jelenti, hogy ne dohányozz épületek ablakai közelében (akkor se, ha azt hiszed, úgyis csukva vannak, mert lehet, hogy csak olyan kicsit vannak nyitva, hogy szinte nem is látszik, a büdös mégis bejut - kimenni viszont utána már nem tud), épületek ajtajai közelében (mert onnan bármikor ki akarhat jönni valaki, aki nem kíváncsi a büdösödre), az utcán, ha mások is arrafelé mennek, amerre te (mert méterekkel mögötted is érezni lehet még a büdöset, hiába nyílt tér), ha szembe jövő embert látsz, várd meg, míg eltávolodtok egymástól, mielőtt a következő slukkot szívod.
2020. jan. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

"Ha nő vagy, vagy férfiként kizárólag férfi társasággal vagy, akkor nem kell kérdezni."

:-OOOO Ha tapló akarsz lenni, akkor nem kell megkérdezni...

2020. jan. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bocsánat, én még azokból az időkből vagyok, amikor mindenki mindenhol dohányzott, manapság ezek a "szabályok" már valószinuleg idejét múltak.
2020. jan. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"eldobjuk és eltapossuk"

Igen, ezt kihagytam, pedig nagyon sokan eldobják anélkül, hogy eltaposnák, aztán még órákig büdösít, mások meg szívják, ahogy elmennek mellette... Mondjuk még jobb lenne, ha kézben történne az elnyomás, és nem csak úgy el lenne hajítva a csikk akárhova.

2020. jan. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Vagy mondjuk nem dobod el, mert az is proli :), hanem az erre kijelölt helyen nyomod el...
2020. jan. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az egész dohányzás nem proli dolog, hanem egy szenvedélybetegség, amire sajnos a jelenlegi (fejlett?) társadalom is vevő még, szerencsére nyugatabbra már nem számít annyira menőnek és kezdik elítélni.
2020. jan. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"A csikket az utolsó slukk után pár másodpercen belül eldobjuk és eltapossuk, nem tartogatjuk a kezünkben, akkor sem, ha fél perc múlva lesz egy hamutartó."

Szóval szemetelni kell csak azért mert ez az etikett?

2020. jan. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: Én nagyon remélem, hogy arra gondolt, hogy nem a még égő cigivel sétál tovább a kukáig, hanem, eldobja eltaposa, majd úgy viszi a kukáig.


Ezt énis így szoktam, de a férjem az égő cigivel sétál tovább és a kukánál nyomja el. Tök idegesítő, hogy feleslegesen füstöl tovább a kezében a cigi.

2020. febr. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!