Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Félek, hogy előbb-utóbb a...

Félek, hogy előbb-utóbb a húgom kipróbálja a dohányzást?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon nagy rajta a teher, 15 éves amúgy.

Mióta elkezdődött az év, azóta rendszeresen kávézik is, előtte soha sem csinálta.

A dohányzással úgy van, hogy egyébként utálja, drágának és fölöslegesnek tartja. (Vagy csak ezt mondja nekünk, közben meg belül lehet hogy ki szeretné próbálni...)

De mi van, ha már nem bírja a terheket, az elvárásokat, és csak ebben látja a kiutat?

Elég sok mindent megbeszélünk, de nem hinném, hogy elmondaná nekem, ha kipróbálja... a családban közeli rokonok nem cigiznek, de a barátai, osztálytársai között elég sokan igen.

Ahol tudom, leveszem róla a terhet, pl. házimunkában, főzök neki ebédet, mire hazaér a suliból, stb...



2020. febr. 13. 19:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Hát fiam, ha a tehertől függne-e hogy valaki dohányzik, akkor mindenki szívná azt a szart. :D
2020. febr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
Mindenki kipróbálja, ahogy te is kipróbáltad. Ne szólj bele az életébe, ő dolga, ő élete!
2020. febr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
Előbb-utóbb mindenki kipróbálja, 15 évesen a többség már túl van ezen. De mi lehet az a szörnyű teher? Nem elég, hogy házit kell írni, elvárják hogy vacsora után rakja be a tányért a mosogatógépbe?
2020. febr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én nem próbáltam ki soha, miből szűrted le ezt #2?

#3, sajnálom hogy ilyen silány elképzeléseid vannak arról, hogy milyen teher lehet egy gyereken. Megfelelési kényszer, magának, szülőknek. Napi 8 órája van, sokszor még több is, a kötelező iskolai programok miatt. És hazaesik este 6ra, még nem tanult meg semmit. Tanul 9-ig, és megy aludni, kezdődik a következő nap. Nem hinném, hogy egy 9.-es gyereket ennyire le kéne terhelni, hogy konkrétan 0 szabadideje van hétköznap, és sokszor hétvégén is be van osztva iskolai programokra.

2020. febr. 13. 20:08
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
Küld el hozzám, mejd én adok a szájába bőrszivart. Egészséges is.
2020. febr. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
Nem biztos, hogy kifogja.
2020. febr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Előbb Utóbb mindenki kipróbálja, hiszen mindenki úgy gondolja, hogy csak lehet benne valami, ha már ennyien dohányoznak. Van aki az első szál után mondja, hogy enek semmi értelme, büdös, káros, drága, de még így is van aki rászokik, itt vagyok én, 18 éves, és a szüleim erős dohányosok, szóval pozitív példát nem kaptam, persze, ők is mondták, hogy ne szokj rá, így meg úgy, de egy kamasz mindig azt csinálja, amit nem kéne. De igen, egyetértek az előttem szólóval, az ő teste.
2020. febr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
A kiprobalastol megovni nem tudod, elobb utobb, ahogy mondtad a kornyezet hatni fog ra. Eleve mindenki kiprobalja szerintem, es ha nem tetszik neki, akkor orulunk neki. Sajnos megakadalyozni nem tudod, nem lehetsz vele 0/24-ben. Lehet rola vele beszelgetni, ha eleg okos hozza, akkor belatja, hogy ez csak karos a szervezetere, es nem fog az elonyere valni.
2020. febr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem nagyon függ a tehertől szerintem, vagy ha függ akkor pont fordítva. Akinek sok programja, dolga van, az valószínűleg intelligens, nem rossz társaságban van, tanul rendesen. Szerintem semmi oka hogy kipróbálja. Aki leszarja az iskolát, vagy ki van szorítva egy társaságból, elkallódik, annak sokkal nagyob esélye van hogy rászokjon.

Szerintem a húgod nem is fog cigit látni közelről kb 4 évig még

2020. febr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha kiprobalja kiprobalja. Ha tetszik neki szivja ha meg nem tetszik nem fog ugyse. Ebbe ne szólj bele
2020. febr. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!