Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzásról való leszokás...

Okrwdw kérdése:

Dohányzásról való leszokás után vízipipa?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


2 hete, hogy letettem a cigarettát. 12 évig dohányoztam, napi 1 dobozzal.

Igazság szerint nem jelentkeztek nálam durva mellékhatások, elvagyok, mint a befőtt. Sajnos a füst beszívása, letüdőzése hiányzik. Nem a rituálék, nem a nikotin, hanem ez. Sajnos volt már, hogy majdnem meggyőztem magam arról, hogy 1 szálat elszívhatok, attól bajom nem lesz, de ellenálltam szerencsére.


Az lenne a kérdésem, hogy ugyanezt okozhatja a vízipipa is? Ha vennék esetleg otthonra és esti filmezéshez gyújtanék, akkor esélyes, hogy a cigarettára is visszaszoknék, vagy teljesen más jellegű "élmény" és olyanok is vízipipáznak akik esetleg nem dohányoznak?


Félek bármilyen ilyen jellegű dolgot is csinálni, mert nem szeretnék újra cigarettázni. Ugyanakkor jó lenne, ha nem kellene ennyire sanyargatnom magam.


2020. márc. 13. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
A vizipipa úgy olvastam, hogy károsabb, mint a cigi.
2020. márc. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
A vízipipa is káros. Ne szokj rá, ha már abbahagytad a dohányzást.
2020. márc. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"A vizipipa úgy olvastam, hogy károsabb, mint a cigi."


Erről van valami hiteles tudományos forrás?

2020. márc. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Okozhatja.
2020. márc. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


A párom pár éve tette le a cigit, nem is tudom hány év után. Azóta pipázik és vízipipázik. Azt mondja, nem kívánja a cigit kicsit se. :)

Azt mondja, tök más a kettő így nem "ejti" vissza a cigifüggőségbe, de más oldalról meg tök jól pótolja.

Egyébként igen, rengetegen vízipipáznak úgy, hogy nem cigiznek.

2020. márc. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Használj nikotinmentes köveket, bár nem túl egészséges szerintem semmi, de legalább nem teszi tönkre a szíved, a vérnyomásoddal nem játszik a nikotin.
2020. márc. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Esetleg e-cigi.
2020. márc. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Klasszik magyarázkodás, hogy neked amúgy nem a cigi hiányzik csak az letüdőzés. Igen b+ a cigi hiányzik és most keresed magadnak a kiskaput, hogy dohányozz de közben elmondhasd magadról, hogy nem dohányzol.


Rágj nikotinos rágót az segít. Ne szokj rá ilyen szrokra, hogy vizipipa meg ecigi stb.


Üdv,

exbagós

2020. márc. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha kifejezetten a cigizés élménye hiányzik, akkor azt a világon semmivel sem fogod tudni helyettesíteni.

Próbáltam vízipipával én is, köze nincs hozzá.

Aztán ecigivel is. Azzal konkrétan 3x annyi nikotint vittem be, mint amúgy dohányzással, de ugyanúgy hiányzott a cigi.

Egyetlen megoldás, hogy ezektől is távol maradsz, mert akkor csak cigi helyett szoksz rá valami más szarra.

2020. márc. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!