Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha nem egyedul élek akkor...

Ha nem egyedul élek akkor csak úgy tudok tekintettel lenni a családomra, ha egyáltalán nem dohányzok?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok és 3 éve dohányzok. A szüleimmel és a húgommal élek. Itthon nem gyújtok rá egyáltalán. Most a karanten ideje alatt is, ki szoktam menni sétálni a környékre és akkor cigizek. Nem is cigizek sokat, egy átlagos napon is maximum 10 szál, amit elszívok, de általában kevesebbet. Az utolsó cigit mindig egy órával a hazaérkezésem előtt szívom el. A ruhaim általában nem kifejezetten budosek (reggelente, mire kitisztul az orrom érzem én is, és ritkán budos a ruhám), de ha mégis fustszagu azt félreteszem, és másnap kimosom. A hajam szintén megmosom, ha már nagyon atjarta a füst. Dolgozok, a saját pénzéből veszem a cigit. A szüleim utálják, amit én megértek és tiszteletben tartok. Azt is tudom, hogy féltenek. De nem ezt mondogatjak, hanem, hogy miattam bűzlik az egész ház állandóan. Hogy a dohányos tudommel lelegzem tele a szobákat és undorító szag van. Ők most azt hiszik, hogy mióta a karanten van ra se gyújtottam és azóta mondják, hogy na igazuk volt, mióta nem cigizek azóta nincs budos itthon. Én kérdeztem a hugomat is, ő is szokta mondani, ha fustosen jövök haza, hogy most lehet erezni, ő nem cigizik.De azt mondta, hogy általában nem érzi egyáltalán. Mi a jó megoldás ilyenkor? Mert rosszul érzem magam amiatt, hogy én csinálok hulyeseget és nem akarom, hogy emiatt szivjon másik két ember, de úgy gondolom, hogy eléggé odafigyelek. Valóban csak akkor lehetek tekintettel másokra ha teljesen leszokok? Én az utcán se szoktam más emberek közelében ragyújtani, a csikket se dobalom el, mindenre odafigyelek. És igen, tisztában vagyok a cigi káros hatásaival. De a kérdésem most nem erre irányul. Tudom azt is, hogy, költözzek el. Egyetemre járok még, diakmunkabol nem tudok költözni. De itthon adok bele mindenbe, kiveszem a részem is az itthoni teendőkben. Ha lediplomaztam a költözés lesz az első célom.
2020. márc. 22. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

3 év már jelentős kockázat. Főleg napi 10 szál? Az qrvasok.


Ha elkapod ezt a szart sokkalta nagyobb veszélyben leszel.

2020. márc. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Itt az ideje hogy leszokj.
2020. márc. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezek szerint fogalmuk sincs arról, hogy mikor dohányzol, mikor nem. Mert nem érzékeny az orruk, csak magát a tevékenységet ellenzik, az meg, hogy a lakásban kilélegzett levegőben érzik nonszensz.

Ha nekik akarsz megfelelni, akkor ne dohányozz.

2020. márc. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
10%
Állj a sarkadra végre, jogod van dohányozni! Ha úgy teszik, akkor naponta két dobozzal is! És akinek nem tetszik, hogy a közeledben elokádja magát, hát az annyit is ér!
2020. márc. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyen helyzetben jobban jársz ha nem füstölsz.
2020. márc. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

23 évesen már nem nekik akarok megfelelni, csak nem tudom, hogy hol merül ki az, hogy "tekintettel vagyok a körülöttem előkre", mert tudom, hogy ha mondjuk kimennek a teraszra, elszivnek egy cigit és egyből bejonnek akkor azt rendesen lehetne érezni és be is hoznám a szagot. Nyilván erre odafigyelek, hogy ezt ne kelljen szagolnia mindenkinek aki itt lakik. Bent, ha egyedül laknek se gyújtanék rá. A Max 10 szálat amiatt írtam, hogy mennyire lehet erezni rajtam, tudom, hogy már napi egy szál is káros. De, ahogy írtam általában kevesebb, mint 10 szál, mikor hogy... Van amikor egész nap csak 1-2 szálat szívok el. Mostanában ennyit szoktam. De amikor tudták, hogy cigizek és szintén csak 1-2 szálat szívtam el egész nap, akkor ugyanúgy megkaptam, hogy budos vagyok.

2020. márc. 22. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!