Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek az emberek miért...

Szerintetek az emberek miért nem értik meg hogy a dohányzás öl?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 6. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megértik, hogy öl, de amíg nem tapasztalják addig csinálják.

Én is tudom, hogy öl, tudom hogy egészségtelen, de nem tudom lerakni, mert mindig van valami kifogásom mi miatt cigizek. Stressz, munka, családi probléma stb. Teljes nyugodt környezetben sokkal kevesebbet dohányzok és nem hiányzik.

2020. ápr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Hellmano ***** válasza:

Az a baj, hogy a legtöbben sulis korban rászoknak, mert én "menő vagyok, ha szívom" alapon és utána, mire már agyilag felfogná, hogy ez baromi káros és igénytelen tevékenység, addigra eljut arra a pontra, hogy láncdohányos lesz és nem tud leszokni róla. Bármennyire is tudja, hogy ezzel az életét rövidíte meg nem foglalkozik vele. Én , azért már 40 múltam és láttam pár dolgot, azt is, hogy egy dohányosnak általában 55 felett kezdenek előjönni a rosszindulatú daganatok stb. tüdőaj... és 65 felé el is távoznak az élők sorából. 1 kivételt tudok itt a környékemen, aki egy idős nő, neki mindig lóg a dohány a szájában, de semmi baja nincs ezáltal, de írtam is, hogy ez max. a 100.000-ből 1 ember és az ő nem a másik ember, aki majd mindenféle rákban fog meghalni. Ő szerencsés, mert rá nem hat a dohány károsan, de ne ő belőle merítsen senki erőt, ha elkezd bagózni, hanem a többi ember negatív betegségeiből, hogy ez baromira pusztító dolog.


Én sem értem őket amúgy, akik szívják, de amíg magát pusztítja vele, addig engem nem érdekel, ha nem kell szívnom az igénytelen dohányfüstjét...tegye!

2020. ápr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tudják, meg is értik, de sajnos nem olyan egyszerű leszokni róla.
2020. ápr. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én értem
2020. ápr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Ki mondta hogy nem értjük? De úgyan úgy káros az energiaital, a cukor, az üdítő, az alkohol a kocsival közlekedés stb... Én koca dohányos vagyok nyáron kerti partikon szívom... De előtte 10 évig láncdohányos voltam... Az a baj hogy pl én is cigivel a számba nőttem fel és amikor le kellett tenni el sem tudtam képzelni hogy mi lesz velem cigi nélkül... Egyszerűen nem tudtam hogyan oldjak meg szitukat cigi nélkül... Hogyan ébredjek fel... Mi lesz velem a melóhelyen a szünetben hogyan igyam meg a kvm stb... De könnyebb volt mint gondoltam... Sokáig nem cigiztem de sajnos abkörnyezetemben nagyon sok fiatal NEM DOHÁNYOS halt meg... Akkor kicsit meginog az ember hite hogy na akkor miért ne szívjam? Amúgy az hogy stresszoldó meg ilyenek az kamu... Sokkal nyugodtabb vagyok amióta nem cigizek (azért voltam ideges mert nem tudtam rágyújtani amikor szívtam akkor meg azért voltam ideges hogy minek szívom szóval ördögi kör) viszont nem értem miért kellett ennyire rászállni a dohányosokra... Más nagyobb károkat csinál mert a wc re is kocsival megy... Vagy megveszi a 10 éves gyereknek az energiaitalt... Vagy nyugtatókat szed stb...
2020. ápr. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Golyó a fejbe, az öl. A dohányzás emeli bizonyos betegségek, pl. rák kockázatát. Ha egy dohányos meghal, nem azt írják fel a halál okaként, hogy "dohányzás". Én 30 éve dohányzom, és még élek, sőt viszonylag egészségesnek mondhatom magam. Azzal tisztában vagyok, hogy egészségtelen és jobb lenne nélküle. Talán egyszer majd le tudok róla végleg szokni.
2020. ápr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy jó megélni a 80-90 éves kort, mikor az ember nem tud kimenni a wc-re... és fáj mindene...


Aztán nyűg az unokáknak, és berakják szocotthonba, ahol pelenka, gyógyszer, zárt hely, és hetente meghal valaki a szomszéd ágyon...

2020. ápr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!