Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit jelent az, hogy valaki...

Mit jelent az, hogy valaki unalomból cigizik?

Figyelt kérdés

2020. máj. 3. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
23%
Azt hogy fogyatékos🙄
2020. máj. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát azt, hogy mostanában rohadt sok a szabadidőm, és néha-néha rágyújtok, mert szimplán nincs más dolgom.

Eddig csak alkalmi dohányos voltam, vettem egy doboz cigit, és csak akkor nyúltam hozzá, ha bulizni mentem (ami megjegyzem, nem volt túl gyakran). Egy doboz akár hónapokig kitartott, úgy hogy másoknak is adtam, ha kértek. Ez már vagy 7 éve így van, itthon soha nem jutott eszembe rágyújtani.

Aztán ugye jött a járvány, itthonról dolgozom, nem nagyon lehet elmászkálni, szóval nagyon sokszor unatkozom. Néha ha úgy van, akkor kiülök az erkélyre, elszívok 1-2 cigit. Ez teljesen rendszertelen, heti 5-10 szál max, de volt olyan hét is, mikor egyáltalán nem gyújtottam rá. Viszont ha egy kicsit is sűrűbb napom van, akkor eszembe sem jut, hogy cigizni kéne.

2020. máj. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Már leszoktam... De én is tipikusan ez voltam... Egyszerűen nem tudtam itthon magammal mit kezdeni ha nem volt itthon a férjem... Nekem az volt a pihenés... Betettem egy mosást cigi... Elmosogattam cigi... Porszívó cigi... Reklám kifutok egy cigire... A leszokásban nem a cigi hiányzik hanem ezzel az idővel az ember nem tud mit kezdeni (el sem tudjuk képzelni mi van ha 5 percet várni kell a buszra és nem lesz cigi... Vagy melóhelyen mit csináljak a szünetben amíg a kollegák pöfékelnek?) ez a hiányérzet hogy csinálnom kéne valamit de mit ez baromi fusztrációt okoz... Ezért lesz ideges az ember ezért kaffog... Leszokás alatt értettem meg hogy mit jelent a fejben dől el kifejezés... Az elején igen is meg kell tervezni mindent hogy mit fogok csinálni abba a 10 percben (az egy 12 órás műszak alatt ha óránként kimegyünk 2! Óra) de ha megtanulunk élni cigi nélkül átszokunk a dohány mentes életre nincs olyan hogy elvonási tünet... Kérdésre a válasz az amikor nem azért szívja valaki mert jól esik hanem azért hogy "gyorsabban" teljen az idő... Na a dohányosok 90% ez...
2020. jún. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!