Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha le akarok szokni a cigiről,...

Ha le akarok szokni a cigiről, mire kell nagyon odafigyelnem az elvonási időszakban? 2 hét után egyáltalán nem fogok már sóvárogni?

Figyelt kérdés
Egyébként a fogyókúra miatt szoktam rá még jobban. Be is vált, mert ledobtam 20-on akárhány kilót, csak az addigi napi 15 szálból lett egy olyan 30 mostanára, csak idén. Ez a legnagyobb félelmem, hogy visszahízok, persze attól is félek, hogy 2 hét alatt nem múlik el a sóvárgás, és amellett hogy visszapakolok pár kilót, még mindig idegbeteg leszek, és inkább visszaszokok, na az tipikus "2 légy egy csapásra" akció lenne, csak negatív értelemben...

2020. júl. 7. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok a fogyáshoz. Gondolom a cigiadag növelésével kisebb volt az étvágyad, így válhatott be. Őszintén szólva elég butaság volt a dohányzást felhasználni mankóként a fogyáshoz, de így vagy úgy, ezt sikerült elérned, szóval semmiképp ne bánkódj. És ne is légy ennyire negatív, mi lenne ha az a 2 légy egy csapásra a leszokás lenne, és a testsúlyod megőrzése? Szerintem mindenhová le lett írva százszor, de azért én is leírom, hogy a leszokás és a hízás nem kapcsolódik össze. A legtöbben kajáért nyúlnak az igaz, ezért híznak elsősorban, de ha te találsz mást, amit művelni tudsz dohányzás helyett, akkor nem fogsz elhízni.

Most jöhet a csúnya igazság része? 30 szál/nap, ez baromi nehéz lesz, de meg lehet csinálni. Ha már elhatároztad, hogy te LE AKAROD TENNI, akkor tényleg meg is tudod csinálni, de nagyon kitartó kell legyél. Én még többet szívtam. 2 dobozzal, volt hogy 3. Egyszer nagyon rosszul voltam tőle, elment vagy 4 doboz is, egy közeli rokon halála kapcsán. Nikotinmérgezésem lehetett, de elég durván fájt a tüdőm, alig kaptam levegőt, gondolkoztam már a vészhíváson is. Na akkor elhatároztam, hogy többet nem gyújtok rá. Hihetetlen, hogy a függőség mit művel. Lélegezni alig tudtam, de hiányzott a cigi. Másnapra jobban lettem, baromira hiányzott, de tudtam, hogy mit fogadtam fel. Talán az első hét, úgy ahogy van kritikus, minden téren, én aludni is alig tudtam, csak órákat egyhuzamban, mindig megébredtem, totál ideg voltam. A 2 hét (ami igazából egyeseknél kihúzódhat 3-ra) nem kritérium, hogy csak addig kell kibírni és kész. Ez a legnagyobb csapda, mert egyesek úgy gondolják (akik internetről és innen-onnan összeolvasnak ilyen dolgokat), hogy csak addig kell kibírni. Miért, azután mi lesz? Nem tökmindegy hány nap, hány hét, mi lesz? Ha kibírsz két hetet, mivel jutalmazod magad, hogy kibírtad, rágyújtasz egy szál cigire? Szóval erről van szó. Első pillanattól kezdve úgy kell nekiállni, hogy én leszoktam, nem dohányzom, bármit is sugall a nikotinfüggő szervezetem, én nem gyújtok rá többet. Már a leszokás előtt el kell tervezni az egész további létet, kidobni mindent ami a cigire emlékeztet, kitalálni mit és hogyan fogsz tenni. Én például kiolvastam 12x a Gyűrűk Urát, csak az első két hónapban, mert sportolni nem bírtam volna, annyira tönkretett már akkor a cigi. Egyébként, hogy tisztán válaszoljak a kérdésedre: a sóvárgás nem fog múlni! Csak a testi kötődés, a pszichés- szellemi vágy a cigaretta után, az nem 2 hét, és nem 3 hét mire elmúlik. A 2-3 hét alatt ürül ki teljesen a nikotin, és múlnak el a függőségnek csupán a testi jelei, illetve nem mindegyik, sokaknál az átmeneti depressziós fázis és a nagyobb étvágy még mindig fent marad ezután is. Én például az első két hétben random pillanatokban reszkettem. Bár az a kialvatlanságtól és az óriási fáradtságérzéstől is lehetett, de remegtem, rosszabbul festettem mint egy alkoholista a rokonok szerint, pedig életemben nem ittam meg 2 sörnél többet egyhuzamban. Szóval, fel kell készülni a tünetekre, mert azok jönni fognak, de elég erős kell lenni, és kibírni minden szituációt. Ha sportolsz, azzal a fogyásodat sem kell félteni, és ha sárgarépát nassolsz a random jelentkező falási rohamoknál, akkor végképp nem fogsz visszahízni. Egyébként én több mint 2 éve, hogy leszoktam, mai napig eszembe jut, és bármikor rá tudnék újra gyújtani, de nem teszem meg. Mostmár simán eléldegélek cigi nélkül.

2020. júl. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a második fele az eléggé lehangoló lett inkább, minthogy bátorító. Csak annyit fűznék még hozzá, hogy igen a leszokás után jön egy eléggé nehéz szakasz, amit úgy ahogy van ki kell bírni, mert mást nem tehetsz. Tapasz, rágó, használj segédeszközöket! Mint ex-dohányos, azt kell mondanom, hogy nagyon megéri leszokni! Írtam, hogy mai napig gondolok rá, hiányzik, fürkészem itt is a kérdéseket, és próbálok segíteni, tehát hiányzik, az iránta érzett szenvedély az megmaradt. De másképp: nélküle, sokkal jobb mint vele! Le kell tenni és olyan leszel, mint akit kicseréltek, teljesen jobb és másfajta, egészségesebb, füstmentes életvitel. Nagyon örülök, hogy leszoktam.
2020. júl. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát, mit válaszoljak erre. :)) Ne haragudj, én értem, csak na. :)) Több mint 2 éve leszokva, de még mindig hiányzik, meg így úgy, nagyon bátorító, tényleg:)) Eddig elég biztos voltam benne, de a válaszod hatására, inkább meggondolom még, hogy leszokjak vagy ne. :)))
2020. júl. 7. 21:59
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm, és nem kötekedni akarok, ne úgy vedd, sőt pontoztalak is. Csak nem tudom, én most nem igazán vagyok olyan hangulatban, aki hónapokig meg évekig szenvedni és sóvárogni szeretne. Szóval köszi, végülis ez is egy jó visszajelzés, amiből tanulhatok...
2020. júl. 7. 22:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit.
2020. júl. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A sport a legjobb ötlet - olyan amiben hullára el lehet fáradni (futás, szobabicikli, fallabda, fekvőtámasz, kisebb súlyzó), ha nagyon rá akarsz gyújtani, elkezdesz aktívan mozogni, és remekül lefárasztod magad... pár napon belül meg már ez az aktív mozgás fog hiányozni (amin én is meglepődtem).

Amúgy hány kg-ról indultál, és most mennyi vagy? Illetve hány éves?

2020. júl. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
81-82 kiló között ingadozok jelenleg, 109 de még 110et is elerte a mérleg, akkor mondtam hogy na most elég. Azóta is rajtam van egyébként a feszkó, a leszokás mizéria, de most annyira stresszes időszakot élek át, hogy lehetetlen... Családi ügyek, meló ügyek, suli ügyek (beiratkoztam valahová és tanulni kéne). Érzem bekattanok, ha nem cigizhetek. Minden összecsap fölöttem.
2020. júl. 13. 22:59
 8/8 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok, kimaradt.
2020. júl. 13. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!