Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tényleg nem olyan káros az...

Tényleg nem olyan káros az IQOS mint, a hagyományos cigaretta?

Figyelt kérdés
Párom kb. két hónapja vett IQOS-t, és Heets-eket amiket ugye bele kell tenni és azt szívod. Azzal érvelt mellette, hogy nem büdös, lehet zárt térben is szívni, nem kell félni, hogy száll majd a hamu, EGÉSZSÉGESEBB. Gondoltam kipróbálom. Beleszívtam párat. Szörnyen hányingerem lett. Az íze is rossz volt plusz mintha kaparta volna a torkomat folyamatosan. Kitiltottam a kocsiból. Illetve a házban sem szívhatja. Dohányzás alternatívájaként használja. Én is sajnos dohányzom, jó lett volna ha találtam volna jobb alternatívát én is. Nos valóban kevésbé káros?
2020. júl. 17. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Parasztlogika alapján is, mivel a dohányból csak éppen elpárolognak az anyagok, nem ég semmi magas hőfokon.
2020. júl. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Ezt nem lehet tudni. Más anyagok szabadulnak fel, kisebb égésnél és nem lehet tudni, hogyan hat a szervezetre. Illetve, mivel nem ég, ezért mélyebbre tudod szívni. Ha lejjebb alakul ki tüdődaganat az gyógyíthatatlan lesz.
2020. júl. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
Mélyebbre szívni 😀😀😀😀
2020. júl. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Hát, hogy mondjam? :D


Könnyebb... :D Egyszerre amúgy egymás után 1 dobozzal eltudok szívni, nem terheli meg a tüdőmet, míg a normáli cigerretta igen. Amúgy meg azt vettem észre, hogy sokkal-de-sokkal többet dohányzok így..és ráadásul árban is ugyanott van már lassan... Szóval anyagilag nem jutottam előrébb.

2020. júl. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Persze hogy nem terheli meg, mert se kátrány nincs, se szén-monoxid amitől rosszul leszel. Semmi értelme ennek sem, azoknak való akik függők akarnak lenni.
2020. júl. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Ebben a katranyban nem hiszek. Ugyebár a kátrány ragad le a tüdőbe és ha leszoksz ezt köhögöd fel nagyon durván. Ismerősömnek nemtom hány köptetőt kellett szednie... És ha itt most nincs kátrány ugyanúgy távoznia kéne, de mégse teszi:/
2020. júl. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
31%
Az a baj, hogy nem helyettesít semmit. Sima cigi helyett nem lesz jó, teljesen más ízvilág és még korlátozva is vagy vele, van amikor nem 14 slukk, hanem csak 10,aztán lemerült az akksi.
2020. júl. 20. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
En 10 evnyi dohanyzas utan valtottam iqos-re, nem tudom, hogy biztosan egészségesebb - e, de nekem sokkal kellemesebb erzes, nem nehezulok el tole,szeretem,hogy nem marad rajtam a szaga, a levego minoseget nem rontja, nem lesz budos a szam, stb.
2020. júl. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És minden alkalom után takaritod? Mert a kátrány oda ég a hevítőre, ami a következő szálnál újra meg újra ég. Nem elég naponta. A hevítőt meg a tekergetős vacakkal nem lehet. A tisztító pálcával lehet, de ha azzal takaritod 2 hónap után eltörik a hevítő szál. Na meg az alján oda ragadt nem jön le sehogy..fogpiszkálóval kell feszekedni. Semmivel se jobb.
2020. júl. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
73%
Mondjuk az igaz, hogy a hevítő tüskére nincs megoldásuk. A tekerővel a ráégett cuccot nem szedi le, a pálca meg nem tisztítja rendesen. Kb. 3-4 alkalom után tisztítom, de eléggé becsapós 1-2 info, amit megkapsz vételkor, meg ami a honlapon is van, mert ott 20 szál után takarítsd, de az ügyfélszolgálat szerint minimum naponta,én már pár szál után sok koszt szedek ki belőle, el nem tudom képzelni, hogy csak 20 után takarítsam.
2020. júl. 22. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!